Προς το περιεχόμενο

Official Beer Topic


soturin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Foster's δεν είναι αυστραλέζικη, guarantee. Το marketing της την προωθεί ως τέτοια.

 

Από την Aυστραλία ξεκίνησε πάντως, αυστραλέζικη εταιρία την έφτιαχνε, μετά εξαγοράστηκε και κυκλοφορεί παγκοσμίως από τη Heineken, με αυστραλέζικο ιματζ (καγκούρια στο μπουκάλι κλπ.). Περισσότερα εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Man, προχθες το συζήταγα με Αυστραλό πότη, ούτε για πέταμα δεν την έχουν.

Σίγουρα δεν τη θεωρούν οι ίδιοι, Αυστραλέζικη. Το μάρκετινγκ της δουλεύει εξαιρετικά στις ΗΠΑ, σε επίπεδο μάλιστα που οι αυστραλοί να αναρωτιούνται αν όντως είναι αυστραλέζικο κάτουρο.

 

Σημείωση: Γενικά, τη θεωρώ κακής ποιότητας μπύρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σσσστ, κάποιοι ετοιμάζονται να δούν τελικό τσουλού με αυτή, μην τους το χαλάς ;ρ

κοίτα... στην pub στο inverness που είδαμε το chelsea-liverpool 4-4 και χτυπούσαμε goal και pint, δε μας χάλασε :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

μια και βγήκε το ωραιότατο αυτό θέμα από το ντουλάπι, δοκίμασα προχτές την Βεργίνα weiss: ωραία, τίμια μπύρα, όπως όλες οι Βεργίνες :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή μου φάνηκε. Νόστιμη και αρωματική. Δεν είναι σαν την στάντελ. Έχω βέβαια και μια (θετική) προκατάληψη στην Βεργίνα, την συμπαθώ ιδιαίτερα, αυτή με κράτησε όρθιο 6 μήνες στο στρατόπεδο Καμπάνη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν νομίζω να κυκλοφορούν εκτός Κέρκυρας, αλλά φέτος το καλοκαίρι δοκίμασα δύο εξαιρετικές μπύρες, βιολογικές, μικρής παραγωγής: την Corfu και την Ionian. Η πρώτη demi-weisse (ιδέα δεν έχω αν υπάρχει τέτοιος όρος, δεν είναι όμως η κλασική βορειοευρωπαϊκή weisse, έχει τη μαγιά μέσα, διάρκεια 40 ημέρες μαξ), η δεύτερη lager. Ωραίες, γευστικές, ήταν μια ευχάριστη έκπληξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο μπυρες καταναλωσεις εχου παθει πλακα με την finkbrau η οποια ειναι σε μικρα μπουκαλακια τον 0,25ml συσκευασιας 24 μπουκαλιων απο το lidl:p

Σε εξοδους μ αρεσει πολυ η fisher και σαν δευτερη επιλογη η heineken απο το γνωστο διδυμο :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...