Προς το περιεχόμενο

HALO 3: Finish the Fight {Official Topic}


johnnypatras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 517
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

να κανω μερικες ερωτησεις σχετικα με το mp του παιχνιδιου

1.το παιχνιδι υποστηριζει run?να τρεχει ο παιχτης εστω και στιγμιαια οπως γινεται στο cod4?

2.πιστες που να παιρνεις τα διαφορα οχηματα και αεροσκαφη του single παιχνιδιου υπαρχουν καθολου; παιζω τοσο καιρο και το μονο οχημα που εχω βρει να παρω ειναι οι γουρουνες.

3.τα ranks τι ακριβως μπονους δινουν; μονο νεες στολες η και modification των οπλων οπως στο cod4

4.και το κυριοτερο:το παιχνιδι υποστηριζει καθολου φιλτρα searching για matches που παιζονται ηδη? να μπορω να του πω τι ακριβως match θελω να μου βρει,τι πιστα,ποσους παιχτες,τι game mode κτλ.

εψαξα στις επιλογες και το μονο που εχω βρει ειναι να ψαχνεις αναλογα με generic game types (team slayer ktl),connection speed και κατι αλλα ασχετα.

 

5.και κατι αλλο.γιατι καθε νεο match ξεκιναει και με διαφορετικο mini game mode?πχ εγω δεν θελω να παιζω καθολου match με sniper ready game mode,αλλα παραδοσιακο team deathmatch με τα υπολοιπα οπλα.παρολα αυτα το παιχνιδι συνεχιζει τρεις και λιγο να πεταει και διαφορετικο mini game mode.

υπαρχει τροπος να μου βγαζει matches χωρις αυτο το rotation?

 

καλο το mp του halo αλλα τα παραπανω ειναι καποιες λεπτομερειες που μου χαλανε την εμπειρια και θελω να δω αν μπορω να τις διορθωσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

aporia sxetika me ton ixo. mou fainetai pos einai arketa xamila i mousiki tou paixnidiou se sxesi me ta effects. Kai me RCA, kai me akoustika, alla kai me optiki ina pali xalia, poly xamila akougetai i mousiki tou....

Den brika kati sta settings. Exei paratirisei kaneis sas kati?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

My short Halo Story...

Μια φορά κι ένα καιρό είμουν εγώ, ο Πέτρος κι ο Γιωργάκης...

και σκάσαμε μύτη στην παραλία με τα σφυριά(φτυαράκια) μας...

Ο Hayabusa Chief Μου σε δράση λοιπόν!!!

2793226fulleh5.jpg

 

2793406fullwl1.jpg

 

 

όχι που θα μου την έλεγε ένα απλό warthog...

ώπα έσκασε και δεύτερο!!!!

 

 

(μα καλά αυτός απο κάτω ΤΙ ΚΑΝΕΙ???)

2793705fuller1.jpg

 

χμμμμ ας του ρίξουμε κι αυτού μία...

2793984fullpf4.jpg

 

 

και πάνω σε όλο το σκηνικό νόμιζε ο Privat33r ότι θα πέρναγε απο πάνω μου με το τζιπάκι του..Harley ρεεεε

2794646fullpj8.jpg

 

 

Και επειδή δεν μπορείς να νικάς πάντα...ορίστε τι έπαθα!!!!

2795909fullek3.jpg

 

Είναι πραγματικά απίστευτα τα σκηνικά που μπορεί να συμβούν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες κοιταζω (και μου αρεσουν πολυ) τα πληρη στατιστικα που κραταει το bungie.net για το halo3.

πχ για το συγκεκριμενο match που προηλθαν οι παραπανω φωτογραφιες:

 

http://www.bungie.net/Stats/GameStatsHalo3.aspx?gameid=22701556&player=P3tRaN

 

εκτος απο στατιστικα για το ποιον σκοτωσε ποιος, ποσες φορες, με τι οπλο, τι σερι, τι διαρκεια ζωης, ποσα assists, kill/death ratio, τι medals κλπ κλπ,

εχει μεχρι και κατοψεις της πιστας πανω στην οποια εχουν γινει plotted ολα τα kills

 

Untitled-52121.jpg

κουφο ειναι οτι και ολοι οι παιχτες ειναι hyperlinked, και αν πατησεις επανω σε καποιον σου κανει plot την πορεια του στο συγκεκριμενο ματς. :o

 

 

και ολες αυτες οι πληροφοριες κρατουνται αυτοματα, για καθε game που εχει παιξει ή προκειται να παιξει κανεις.

μεχρι και αν καποιος απο τους παιχτες εχει βγαλει καποιο screenshot ή movie clip απο το συγκεκριμενο ματς, ακομα και αυτα συνδεονται στις σελιδες της bungie.

 

νομιζω οτι σιγα-σιγα πρεπει ολα τα σοβαρα games να εχουν τετοια υποστηριξη απο κατω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως απίστευτα features το multi του halo3. Σε αύτό τον τομέα η bungie έχει ανεβάσει πολύ ψηλά τον πήχη για τους υπόλοιπους. Ελπίζω η epic να έχει ξεκινήσει τα φωτοτυπικά της για το gow2 :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

halo3 => xbox

 

p.s.

το gears 2 σκεφτεσαι απο τωρα priv? ακομα δεν αρχισες να τρως ξυλαρακι στο h3.. κααατσε ντε :D

οι πρωτοι 50 αγωνες ειναι δυσκολοι :D

 

σιγουρα παντως το κοιταει καλα η epic το halo.

o mark rein δηλωσε οτι "μας βολευει η οποια αναβολη του unreal tournament ωστε να αποφυγουμε τον γοριλλα που λεγεται halo 3"

και φυσικα οχι μονο η epic....

το καλο ειναι οτι ολο το background setup για τα features φαινεται οτι το δινει ετοιμο η m$, οποτε απο ενα σημειο και μετα θα ειναι αδικαιολογητες ολες οι υπολοιπες εταιρειες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες κοιταζω (και μου αρεσουν πολυ) τα πληρη στατιστικα που κραταει το bungie.net για το halo3.

πχ για το συγκεκριμενο match που προηλθαν οι παραπανω φωτογραφιες:

 

http://www.bungie.net/Stats/GameStatsHalo3.aspx?gameid=22701556&player=P3tRaN

 

εκτος απο στατιστικα για το ποιον σκοτωσε ποιος, ποσες φορες, με τι οπλο, τι σερι, τι διαρκεια ζωης, ποσα assists, kill/death ratio, τι medals κλπ κλπ,

εχει μεχρι και κατοψεις της πιστας πανω στην οποια εχουν γινει plotted ολα τα kills

 

Untitled-52121.jpg

κουφο ειναι οτι και ολοι οι παιχτες ειναι hyperlinked, και αν πατησεις επανω σε καποιον σου κανει plot την πορεια του στο συγκεκριμενο ματς. :o

 

 

και ολες αυτες οι πληροφοριες κρατουνται αυτοματα, για καθε game που εχει παιξει ή προκειται να παιξει κανεις.

μεχρι και αν καποιος απο τους παιχτες εχει βγαλει καποιο screenshot ή movie clip απο το συγκεκριμενο ματς, ακομα και αυτα συνδεονται στις σελιδες της bungie.

 

νομιζω οτι σιγα-σιγα πρεπει ολα τα σοβαρα games να εχουν τετοια υποστηριξη απο κατω....

 

Αυτά δεν τα είχα δει. :) Πάντως και τα γενικότερα στατιστικά που κρατάει (από το halo2 κι' όλας) δηλαδή kill ratio και kills ανά πίστα/ όπλο, mode κλπ δεν τα έχω δει δε άλλο παιχνίδι κονσόλας. Και το πιό cool feature για μένα είναι το file share και τα clips/ screenshots που ανεβάζεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

halo3 => xbox

 

p.s.

το gears 2 σκεφτεσαι απο τωρα priv? ακομα δεν αρχισες να τρως ξυλαρακι στο h3.. κααατσε ντε :D

οι πρωτοι 50 αγωνες ειναι δυσκολοι :D

 

σιγουρα παντως το κοιταει καλα η epic το halo.

o mark rein δηλωσε οτι "μας βολευει η οποια αναβολη του unreal tournament ωστε να αποφυγουμε τον γοριλλα που λεγεται halo 3"

και φυσικα οχι μονο η epic....

το καλο ειναι οτι ολο το background setup για τα features φαινεται οτι το δινει ετοιμο η m$, οποτε απο ενα σημειο και μετα θα ειναι αδικαιολογητες ολες οι υπολοιπες εταιρειες..

 

Twra pou teleiwsa to campaign 8a asxolh8w sobara kai me multi opote 8a doume poios 8a trwei xylo :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...