Προς το περιεχόμενο

HALO 3: Finish the Fight {Official Topic}


johnnypatras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 517
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Αγορα Legendary edition...confirmed (αρρωστησα με τη διαφημιση :D - οτι καλυτερο εχω δει σε διαφημιση παιχνιδιου τα τελευταια χρονια (μαζι με το Gears))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...για να γελασουμε και λιγο,

ας δουμε πως τρολαρουν μερικοι κορυφαιοι προγραμματιστες στην αντιπαλη πλατφορμα το Halo3

 

δραστες:

ο γνωστος david jaffe (god of war, calling all cars) και ο adam οrth, (black, calling all cars, moh)

 

τοπος:

το προσωπικο blog του jaffe. (http://criminalcrackdown.blogspot.com/2007/09/shitdid-he-just-say-fuck-halo.html)

 

 

34684tdopw30af61em4.jpg

AIM IM with adamorth.

11:47 AM

 

Adam: give me a fucking break:

http://kotaku.com/gaming/tease/the-teaser-for-the-halo-3-teaser-299105.php?autoplay=true

 

Jaffe: It's a decent add I think. I just don't get HALO. I don't think the story is all that special, don't think the world or characters matter much. I don't know if I am simply not 'getting it' and it really is all that...or Microsoft has simply purchased rabid fan reactions for what is a great game but nothing more.

 

 

Adam: that ad is insulting

"belive"?

come on

 

Jaffe: Am I missing something?

What's insulting about it?

 

Adam: well, for 1, i think it's disrespectcful to actual veterans of real wars

and 2, they really expect people to become that invested in the halo story?

i guess i just really dislike halo and that ad aint helping

 

Jaffe: well that's what I mean about buying the hype. I don't dislike Halo at all and really liked parts of Halo 2 alot...I am in minority who felt single player halo 2 was better than halo 1 single player. I mean, I hear people talk about the flood and shit and I'm like: what? Who gives a shit.

 

Adam: halo = meh

 

Jaffe: As for disrespect, come on...like Medal of Honor has not been doing he same for a long time. They talk about how important the games are and they are so earnest about it but come on, they are shooters. If they really cared about doing it right, they would give the MOH teams 3 years schedules and make Bioshock meets MOH...in terms of story and character and production value. And they would make THAT the game Spielberg was directing for them.

 

 

Adam: respectfully, i'll totally dosagree with you there. MOH games take alot of care to not be disrespectful it's one of the things they do right

 

 

JaFFE: While I LOVED MOH:Underground (top 10 games of all time for me) and dug the first one on PS2, emotionally, the most moved I ever was by MOH was with the music and seeing it played likve over a montage of soldiers at Video Games Live.

 

 

Adam: well, i guess i have a different insight than you do having sat with veterans and taklked about their experience and how it relates to the games...

 

 

Jaffe: It's not an issue of disrespect to the troops. It's an issue of them riding on the sentimentality of people when they talk about how much they care and understand the sacrifice of the soldiers and then put out a sub par shooter that has nothing to do in the play mechanics or design with the sacrifice the soldiers went thru. It's all window dressing that shows either the team doesn't understand how to apply the history 'under the hood' and apply it to the play itself OR it shows that EA does not care about the message at all, and it's all a way to market the game./

 

 

ADAM: i agree that most of the finished products veer off from the original intent. it's big problem at EA for MOH

 

 

JAFFE: They can cram all the sappy music and interviews with vets on the disc they want...but the game, the product they are actually selling, does not make me feel any closer to the vets sacrifice than any other shooter.

Hey- can I post this discussion on my blog if I don't put your name>?

 

 

ADAM: you can post my name...

 

JAFFE: sweet- sadly it will rile up halo fans...hope they see that I DO LIKE HALO! I just don't get the religious fervor and feel much of the fervor has been purchased by Microsoft. But they'll still hate me

 

 

ADAM: fuck halo

 

 

JAFFE: well they don't have your name! You can say that! Anyway- ok, gotta go! See ya! And please, for the love of God: LEAVE BRITNEY ALONE!!!!

 

 

ADAM: actaully, i stand by what i said, you can print my name, just leave out "fuck halo"

 

JAFFE: shit really? Ok.

 

 

ADAM: ok, print it

fuck it

 

 

JAFFE: cool, you got it.

 

αυτο για μενα ειναι καταντια.

και το διασκεδαζω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

φυσικα θα το διασκεδασω ΑΚΟΜΑ πιο πολυ, οταν τα γνωστα προγραμματιζομενα botακια θα αρχισουν να αναμασανε τα <<επιχειρηματα>> που τεχνιεντως περνανε στο κοινο τους αυτοι οι 2 προγραμματιστες.

λεω να τους κλεισω και ενα ραντεβου με τη λαμπυρη :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω γελασα και με τα μιζερο-σχολια κατω απο την "συνομιλια"

Κατι μπαγιατο-μασηματα για HalfLife και Flood...

Κατσε μηπως δω και κανα "γνωστο" μας...:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα, παμε ολοι μαζι:

 

 

Fuck Halo

media10.jpg

 

Fuck Halo

media16.jpg

 

Fuck Halo

media14.jpg

 

Fuck Halo

media12.jpg

 

Fuck Halo

media11.jpg

 

Fuck Halo

media1.jpg

 

Fuck Halo

media.jpg

 

Fuck Halo

media8.jpg

 

Fuck Halo

media6.jpg

 

Fuck Halo

media5.jpg

 

Fuck Halo

media4.jpg

 

Fuck Halo

media30.jpg

 

Fuck Halo

media3.jpg

 

Fuck Halo

media29.jpg

 

Fuck Halo

media27.jpg

 

Fuck Halo

media25.jpg

 

Fuck Halo

media24.jpg

 

Fuck Halo

media21.jpg

 

Fuck Halo

media2.jpg

 

Fuck Halo

media19.jpg

 

και Fuck Halo

media18.jpg

 

 

:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το επίσημο τρολάρισμα συνεχίζεται. Ο Jaffe είναι το ιδανικό άτομο να κάνει αυτή τη δουλειά επειδή τα λέει (και καλά) έξω από τα δόντια και επειδή είναι αγαπητός από τους fan. Καλούτσικο είναι λέει αλλά to hype προκύπτει επειδή MS εξαγοράζει συνηδήσεις με τα λεφτά της. Και φυσικά ο ίδιος δεν είναι κορόιδο να τσιμπάει, εσείς? Εγώ πάντως είμαι κορόιδο τελικά και θα πάω να πάρω την Limited Collectors Legendary Super Extra με απ΄όλα μέσα να μην κλείνει Edition.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά πολύ ωραία τα γραφικά, η κίνηση κλπ κλπ και σκέφτομαι να χτυπήσω ένα 360 αλλά όταν βλέπω το zoom της διόπτρας και σκέφτομαι ότι χωρίς να σημαδεύω με την ακρίβεια του mouse ο εγκέφαλος μου θα πάει κοκο-μπλόκο ως παραδοσιακός pc-fpsάκιας :) είμαι υπερβολικός; :D

 

οι συμπάσχοντες με εμένα δεν νιώθουν άμπαλοι να σημαδεύουν με το gamepad?

 

και στο φινάλε γιατί δεν βγάζουν ένα σετ gaming κουμπιά & mouse για το 360?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά πολύ ωραία τα γραφικά, η κίνηση κλπ κλπ και σκέφτομαι να χτυπήσω ένα 360 αλλά όταν βλέπω το zoom της διόπτρας και σκέφτομαι ότι χωρίς να σημαδεύω με την ακρίβεια του mouse ο εγκέφαλος μου θα πάει κοκο-μπλόκο ως παραδοσιακός pc-fpsάκιας :) είμαι υπερβολικός; :D

 

οι συμπάσχοντες με εμένα δεν νιώθουν άμπαλοι να σημαδεύουν με το gamepad?

 

και στο φινάλε γιατί δεν βγάζουν ένα σετ gaming κουμπιά & mouse για το 360?

 

Lol δεν είσαι υπερβολικός, στις αρχές θα αισθάνεσαι λίγο κουλός. Έχει ένα learning curve όπως όλα τα πράγματα. Άφού το συνηθίσεις θα είσαι οκ και απλά μπορεί να τρως λίγο ξύλο μέχρι να γίνεις ανταγωνιστικός. Εγώ λέω ξεκίνα σιγά σιγά γιατί ούτως ή άλλως θα το κάνεις αργά ή γρήγορα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά πολύ ωραία τα γραφικά, η κίνηση κλπ κλπ και σκέφτομαι να χτυπήσω ένα 360 αλλά όταν βλέπω το zoom της διόπτρας και σκέφτομαι ότι χωρίς να σημαδεύω με την ακρίβεια του mouse ο εγκέφαλος μου θα πάει κοκο-μπλόκο ως παραδοσιακός pc-fpsάκιας :) είμαι υπερβολικός; :D

 

οι συμπάσχοντες με εμένα δεν νιώθουν άμπαλοι να σημαδεύουν με το gamepad?

 

και στο φινάλε γιατί δεν βγάζουν ένα σετ gaming κουμπιά & mouse για το 360?

αμα παιξεις θα συνηθησεις.

αμα συνηθησεις θα γουσταρεις

κι οταν θα γουσταρεις ο ποντικας θα σου φαινεται πλεον ξεπερασμενο hardware για excel και mozila.

 

o λογος που δεν επιτρεπει η m$ mouse κλπ ειναι για να ειναι ισο το παιχνιδι για ολους.

μεχρι στιγμης μενει προσκολλημενη σε αυτη της την ιδεα, και προσωπικα συμφωνω με 1000.

βεβαια στο μελλον ολα μπορουν να συμβουν γενικοτερα, αλλα και παλι το βλεπω ψιλοδυσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....λεει ο φιλοσοφος πετραν.

βεβαια το γεγονος οτι το <ανωτερο> gamepad δεν εχει υποσκελισει σε καμια σοβαρη και μη εφαρμογη το mouse, δεν τον εχει βαλει σε σκεψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[aporia mode] Εγω να ρωτησω ρε παιδια κατι ασχετο που σκεφτομουν αυτες τις μερες; Kαλα τοσος κοσμος που να γουσταρει το Halo που βρεθηκε ειλικρινα.. ; Πωλησεις ειχε κανει το παιχνιδι αρκετες και με το 1 αλλα και με το 2(που ειχε φαει πιο πολυ κραξιμο) αλλα νομιζω οτι πολυς κοσμος γελαγε και κοροιδευε αυτο το παιχνιδι.. Επαναλαμβανομενο, χαλια MP, μετριο gameplay κλπ κλπ ολο κατι τετοια εβλεπα στα ξενα fora.. Τωρα πως εγινε και ολοι εχουν τρελλαθει μαζι του, is beyond my comprehension.. Φυσικα και εγω καραγουσταρα και το 1 και το 2 (ειμαι δλδ στους μεγαλους φαν του παιχνιδιου εξ αρχης) και απλα μου φαινεται περιεργο αυτο που γινεται τωρα με το 3.. [/aporia mode]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

????

Edge : "the most important launch game for any console, ever" 10/10 score

 

16 online,Dual Wielding,Campaign co-op,2 weapons οριο,Online πριν το Live,Health System,Πρωτοποριακη A.I και αλλα 1000 καινοτομα πραγματα

 

αρα νομιζω οτι μονο εσυ γελαγες και κοροιδευες αυτο το παιχνιδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

????

Edge : "the most important launch game for any console, ever" 10/10 score

 

16 online,Dual Wielding,Campaign co-op,Online πριν το Live,Health System,Πρωτοποριακη A.I και αλλα 1000 καινοτομα πραγματα

 

αρα νομιζω οτι μονο εσυ γελαγες και κοροιδευες αυτο το παιχνιδι...

 

Φυσικα και εγω καραγουσταρα και το 1 και το 2 (ειμαι δλδ στους μεγαλους φαν του παιχνιδιου εξ αρχης) και απλα μου φαινεται περιεργο αυτο που γινεται τωρα με το 3..

 

Αυτο καταλαβες εσυ απο το ποστ μου; Για ξαναδιαβασε το λιγο.. :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...