Προς το περιεχόμενο

Σπουδαζεις ισπανικα??


zaleia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 225
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

tzafarela: Εμείς έχουμε λιωσει επισης...κάνει πολύ ζεστή. Γενικά στη Βόρεια Ισπανία οι θερμοκρασιές δεν ειναι τοσο υψηλές (στο χειμωνα εχουν κριο και το καλοκαιρι εχουν ουτε κριο ουτε ζεστη, ετσι ειναι θαυμα)...ενώ στη Νότια, οπου μένω εγώ, ο Χειμώνας δεν ειναι κρυο, αλλα το καλοκαιρι γινει φουρνος καποιες φορές.

 

 

pappous_soulis, δημιουργησαν πυρκαγιές στην Ανατολή της χώρας, εχουν καταστρεψουν με φοτιά περιπου 3.000 ha. , νομιζω. Άλλα στην Ελλαδα η καταστροφή ηταν μεγαλύτερη... (200.000 ha? ) και δεν εχω ακουσει τοσο πολυ για την ισπανικες πυρκαγιές (φέτος, γιατί δυστυχώς καθε καλοκαίρι έχουμε κι εμείς την ίδια ιστορία... :( )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια Πολλά και πάλι.... Οπως θα διαπίστωσες το forum είναι λίγο υποτονικό σήμερα, είναι ημέρα ποδοσφαίρου (Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός αν έχεις ακούσει). Σχετικά με τις πυρκαγιές σας, υπήρχαν κάποια ρεπορτάζ στην τηλεόραση. Κατα τ'άλλα ο καιρός εδώ έχει δροσίσει αρκετά και μάλλον θα είναι έτσι όλη την υπόλοιπη εβδομάδα (περίπου 30 βαθμούς).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Malaga είχα πάει πριν αρκετά χρόνια, καλά ήταν, θυμάμαι είχαμε πάει σε ένα εστιατόριο κοντά στην θάλασσα και μας είχαν φέρει κάτι ωραία tapas...

 

Στην δουλειά μου έχουμε έναν Ισπανό που παντρεύτηκε Ελληνίδα και ήρθε Ελλάδα. Τα μιλάει μια χαρά τα Ελληνικά τώρα πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hola,

 

Yo soy Griego pero ahora yo no vivo en Grecia.

Estudie; espanol por un ano

Ahora yo no recuerdo mucho.

Yo uso un libro, Uso de la grammatica espanola - elemental, de Framscisca Castro, para aprender espanol solamente.

 

Buenas noches,

DrLo.

 

edit:

Καιρός το insomnia na υποστηρίξει ισπανικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τεράστια ανάγκη να μου πει κάποιος τι σημαίνει: deseo morir.... quien para mi encontrara manera??? Είναι ισπανικά αλλά δεν ξέρω τι σημαίνει. Βοήθεια παιδιά είναι μεγάλη και πολύ βιαστική ανάγκη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν νομίζεις οτι έτσι θα δελεάσεις τη zaleia, είσαι γελασμένος. :mrgreen:

Από τα λίγα -μεν- Ιταλικά που ξέρω, πρέπει να είναι:

Επιθυμώ να πεθάνω... Ποιος θα μου βρεί ένα τρόπο;/Ποιος θα σταματήσει τον τρόπο που βρήκα; (ένα απ τα δυο, μάλλον δεν βγάζω νόημα :?)

 

 

Δεν παίρνω κι όρκο, γιατί Ισπανικά δεν ξέρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tzafarela: ωραία που δρόσισε... και εδώ αρχιζει να μην κανει τοσο ζεστή :-D 30 βαθμοί, οπως ελεγε καπιος, μπορουμε να το υποφέρουμε :mrgreen:

 

Japan, Χαιρομαι πολύ που σου άρεσε η Μάλαγα. Και στη δουλεια έχετε ισπανό? άλλα γενικά, πολλοί ισπανοί δεν υπαρχουν στην Ελλαδα,κανω λαθος? :confused:

Εδώ κοντά στην παραλία υπαρχει ενα ελληνικό εστιατοριο, που ανηκει σε εναν Ελληνο... αυτος ειναι παντρεμενος με Ισπανιδα, και το φαγητό ειναι παρα πολύ νόστιμο!!! μμμμ

πρέπει να ξαναπάω σύντομα :evil: να χοντραινω λιγακι :-D

χα χα

 

we_will_rise,

 

deseo morir.... quien para mi encontrara manera???

σημαινει ---> θέλω να πεθανω... ¿Ποιος θα βρισκει για εμενα το πως να πεθανω??

 

Ειναι απο καποιο τραγουδι, φαντάζομαι..

 

Dr. Lo. : ¡hola! ¿dónde vives ahora?

 

Lucifer, και για εσενα, γεια σου!!

 

Καλύ νύχτα σε όλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...