Προς το περιεχόμενο

Eurobasket 2007 - Madrid


Chrisxxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

O Mπουρουσης ΙΣΩΣ ειναι σε σιωπηλη τιμωρια ειχε ενα μικροεπεισοδιο με εναν Ισραηλινο μετα το παιχνιδι με το Ισραηλ.

Απο το σημερινο παιχνιδι ειμαι πιο ευχαριστημενος σε σχεση με το χθεσινο ειδικα οταν η ομαδα πιεσε και ΕΤΡΕΞΕ. Το προβλημα ηρθε παλι οταν πηγαμε σε επιθεσεις 24" οπου οι γκαρντ δεν κινουνται και οι ψηλοι δεν ρολαρουν γι'αυτο το λογο καναμε και πολλα λαθη.

Ατομικα τωρα απο το Χατζηβρεττα περιμενω ενα καλο παιχνιδι απο το 2003 και μαλλον δεν θα το δω.

Ο Σπανουλης σημερα ηταν απαραδεκτος καταστρεφει ολη την κινηση της ομαδας (την οποια κινηση) αφου κανει ντριπλα μωρις πιασει τη μπαλα. Επισης εχει εξαιρετικα κακες επιλογες σαν να προσπαθει να αποδειξει κατι στους Ελληνες φιλαθλους... Ο Παπαλουκας και ο Διαμαντιδης δεν εχουν πιασει ακομα ρυθμο στην επιθεση αλλα ελπιζουμε ειναι μεγαλοι παικτες και αργα ή γρηγορα θα βελτιωθουν. Ενας απο τους δυο να παιζει καλα και κερδιζουμε οποιοδηποτε αντιπαλο -ισως Ισπανιας.

Περιμενω να δω Μπουρουση και Πελεκανο οχι μονο να παιζουν αλλα να εχουν και ενεργο ρολο στο παιχνιδι ΟΧΙ ως λυσεις αναγκης.

 

*** Στην ΤΕΤΡΑΔΑ θα ειμαστε ΑΝΕΤΑ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 795
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
ενταξει ρε παιδια μια ηττα καναμε απλα δεν βλεπω το καθαρο μυαλο που ειχαμε στις προηγουμενες διοργανωσεις. και παιζουμε χωρις σεντερ. αυτο ειναι ολο.

 

Εμένα προσωπικά με τσατίζει το αμυντικό μπάσκετ.Ας χάναμε με 90-80 δεν θα με χαλούσε.Στήν επίθεση είμαστε σαν να παίζουμε συνοικιακό μπάσκετ άνω με κάτω γειτονιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτη την παπαρια την ακουσα και εγω...τετοιες μπουρδες ειχα χρονια να ακουσω...

Τα αστειακια με τον τσακ τον θεο που μπορουμε να τα βρουμε?? :D :D

 

http://www.chucknorrisfacts.com

 

Δεν έχουμε σέντερ-αυτοματισμούς-ευστοχία Φώτση κτλ....

Ελπίζουμε ότι θα παίξουμε κάποια στιγμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομοσπονδία πάρτε τον Ζότς τηλέφωνο όσο είναι καιρός.Τώρα που το σκέφτομαι δεν θα ήταν άσχημη ιδέα να παίρναμε τον Ζότς στην Εθνική.Αλλά θα ήταν κρίμα για τους άλλους γιατί με τέτοιο ρόστερ θα έκανε περίπατο.

 

Κάτσε ρε Johny έτσι άντε άντε ΜΗΝ ΤΡΕΛΛΕΝΟΜΑΣΤΕ.

 

 

Εγω έχω να πω πως όσο και αν βελτιωθούμε στην συνέχεια υπεράσπιση (δηλαδή για τελικό) του τίτλου δεν μας βλέπω η ομάδα είναι τουλάχιστον 1.5 επίπεδο ποιό κάτω από πέρσυ και αυτό είναι φανερό.

 

Να προσπαθήσουμε να βελτιωθούμε λίγο σε πράγματα που είναι ολοφάνερα πλέον μήπως και χτυπήσουμε την Τετράδα.

 

Παιχνίδια σαν αυτά με τον χοντρό μέσα δεν χανόντουσαν από την Εθνική τλπ είδωμεν έχουμε δρόμο ακόμα αλλά.... έως 4αδα με δεδομένο ότι θα βελτιωθούμε μας βλέπω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε και πρόβληματα ψυχολογίας, αυτοπεποίθησης. Δηλαδή βλέπεις το πρόσωπο του σπανούλη όταν εκτελεί βολές και ξέρεις ότι δεν τις έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Johnyboy ο Ομπραντοβιτς με την εθνικη εχει ενα καρο αποτυχιες. Εκδικηση πανε να παρουν οι Κροατες απο τους Ισπανους για τον αγωνα του 2005. 58-58 το σκορ στο 25 περιπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε ρε Johny έτσι άντε άντε ΜΗΝ ΤΡΕΛΛΕΝΟΜΑΣΤΕ.

 

 

Εγω έχω να πω πως όσο και αν βελτιωθούμε στην συνέχεια υπεράσπιση (δηλαδή για τελικό) του τίτλου δεν μας βλέπω η ομάδα είναι τουλάχιστον 1.5 επίπεδο ποιό κάτω από πέρσυ και αυτό είναι φανερό.

 

Να προσπαθήσουμε να βελτιωθούμε λίγο σε πράγματα που είναι ολοφάνερα πλέον μήπως και χτυπήσουμε την Τετράδα.

 

Παιχνίδια σαν αυτά με τον χοντρό μέσα δεν χανόντουσαν από την Εθνική τλπ είδωμεν έχουμε δρόμο ακόμα αλλά.... έως 4αδα με δεδομένο ότι θα βελτιωθούμε μας βλέπω....

 

Για τον Ζότς πλάκα κάνω.Δεν γίνονται αυτά.Απλά είμαι αρκετά προβληματισμένος για την επίθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισπανία Κροατία ωραιο ματς έχει σύνδεση τωρα η ΕΤ1

 

Αν δεν βελτιωθούμε πολύ δύσκολα θα περάσουμε από τον επόμενο όμιλο...

 

Μου την σπάει πολύ όπως έχω ξαναγράψει αυτη η επιμονή στο σετ γκαιμ

ΔΕΝ είμαστε το Μαρούσι -έχουμε παίχτες συνηθως καλυτερους θεωρητικά των αντιπάλων που μπορουν να ανταπεξέλθουν αν ανοίξει το παιχνιδι και τέλος τέλος σε τόσο αργό τέμπο δεν σκοραρουμε ούτε με υπεύθυνη δηλωση πάμε για αρνητικά ρεκόρ στο ευρω έλεος

 

Δεν μπορω να βλέπω τον πλευ να παραμενει με την μπάλα με τριπλα και όταν φτασει το ρολόι κόκκινο στα 10 δεύτερα να αρχίζουν να κάνουν κινηση - Τα περισσότερα σουτ ήταν τραγικά γιατί μας έμεινε η μπάλα στα χερια ελεος

 

Αλλά αν βάζει τον Πελεκάνο στα 4 δευτερα και τον βγάζει στα 3 τι περιμένεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ιτουδης(ή ο Δημητρης ο Παπαδοπουλος, ο 2ος βοηθος του Ζοτς που ειναι και στην Εθνικη?Ενας απο τους 2) πριν κανα 6μηνο ειχε κανει μια δηλωση που τοτε σε πολλους φανηκε κακια αλλα τωρα βγαινει αληθινος

 

Οταν τον ρωτησαν αν ο Γιαννακης και ο Ομπραντοβιτς ειναι το ιδιο στυλ, αφου μοιαζουν να ταιριαζουν στην αμυντικη φιλοσοφια ειπε πως "Οχι, ο Γιαννακης αγαπαει περισσοτερο την αμυνα, τόσο που θα ηταν ευτυχισμενος αν κερδιζε ενα ματς 11-10. Ο Ομπραντοβιτς δινει πρωτιστο ρολο στην αμυνα αλλα καθε επιθεση του Παναθηναικου ειναι δουλεμενη, κερδιζει με την αμυνα αλλα δεν ξεχναει την επιθεση"

 

Να λοιπον, που μερικες φορες θα φας τα κουλα τριποντα του Χολντεν και θα σου παρει 20ριμπαουντ ο Κιριλενκο και θα αρχισεις να σκεφτεσαι "Ρε μηπως δεν μπορω να κερδιζω παντα ΜΟΝΟ με την αμυνα"? Μια φορα ειδα καλη επιθεση, με την Αμερικη, γενικα ο Γιαννακης καπου μου δειχνει οτι αρχιζει να χτυπαει ταβανι. Διοτι η μαγκια δεν ειναι να φτασεις ψηλα, η μαγκια ειναι να μεινεις. Δεν τους κραζω απλα ο Γιαννακης αρχιζει να μου δινει την εντυπωση ανθρωπου με εμμονη σε ενα τομεα, στην περιπτωση μας την αμυνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mισο,οι Κροατες δλδ καναν 3/3 ?? Καλα, περασε η Πορτογαλια?Ποιον κερδισε που κερδησαν ολοι?

 

 

(αποψη, καλυτερα που παιξαμε με Ρωσσους και Ισπανους ΤΩΡΑ στον ομιλο που μπορουμε να τα μαγειρεψουμε και οι 3 και να περασουμε παρα μετα στα νοκ αουτ. Πριν το Ευρωμασκετ φοβομουν μονο την Ισπανια, τωρα φοβηθηκα και την Ρωσσια αλλα λογικα στους 8 δεν τους πετυχαινουμε. Οποιον και να πετυχουμε απο απεναντι το ιδιο μου κανει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Portugal -latvia 77-67

Έχετε παρατηρήσει οτι μας έχουν πεθάνει στην τάπα >?

(Δεν μιλάω μόνο για Λάζο -> 10 τάπες / 8 σουτ )

 

Το 3ποντο της Κροατίας στα 3'' με Ισπανία το είδατε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα δω τι θα λεει ο Μιλιτσιτς τωρα :D :D

Καταφεραν να χασουν απο το Ισραηλ, μιλαμε για μεγαλη καταντια!

 

 

Θα ψαχνει την κορη του Σουμ... :mrgreen:

 

Με το δικιο του ομως τωρα :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Κροατες εχασαν απο τη Λετονια που αποκλειστηκε αλλα στην επομενη φαση οι ομαδες μεταφερουν τις νικες-ηττες στα μεταξυ τους αποτελεσματα. Αν εχαναν απο την Ισπανια θα περνουσαν 2οι αλλά με 0-2 νικες!!! Γιατι θα περνουσε η Λεττονια που τους Κερδισε...

Τελος για τη φαση των 8 αν θελουμε να παμε σχετικα ανετα 4αδα θα πρεπει να αποφυγουμε την 4η θεση που "σταυρωνει" με την 1η του αλλου ομιλου θεωρητικα τη Λιθουανια. Απο εκει και περα υπαρχουν οι Σλοβενοι, οι Γαλλοι, οι Ιταλοι, οι Γερμανοι και οι Τουρκοι ομαδες που ευκολα ή δυσκολα τις εχουμε...

Γι'αυτο πιστευω οτι θα ειμαστε ΑΝΕΤΑ 4αδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...