Προς το περιεχόμενο

Eurobasket 2007 - Madrid


Chrisxxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μα καλα ολη η ελλαδα ειδε οτι πεζαμε χωρις σεντερ

ο γιαννακης στραβος ηταν ?

το παιχνιδι μας ειναι προβλεψιμο ετσι

και 90% των προσπαθιων μας τελιωνουν με 3ποντο της απελπισιας

και το 10% με αποτυχημενη διυσδιση

τι αυτοπεπιθιση να εχεις με το λαζαρο κατω απ το καλαθι ?

αυτα που λεγαμε χθες λεμε και σημερα εμεις τα βλεπουμε

ο προπονητης στραβος ειναι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 795
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ακόμα και να πατήσουμε βάθρο δεν θα ασχοληθώ άλλο.Αν κάτι με κάνει να δώ μπάσκετ είναι το θέαμα τα τρίποντα τα καρφώματα.Αν ο εν λόγο κύριος έχει βαλθεί να παίζει αμυντικά με μία απο τις ποιο ολοκληρωμένες ομάδες ε τότε δεν έχω κανένα λόγο να κάτσω να δω μπάσκετ.Ακόμα και βάθρο να ανέβουμε θα είμαι και πάλι αρνητικός.Εξάλλου τη γνώμη μου για τον Γιαννάκη την έχω βγάλει απο τον παιχνίδι με την Ισπανία και μετά.Μας μαμησανε και αυτός δεν είχε κάνει ούτε μία αλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπορει να βαλουν κατω το κεφαλι και να δουλεψουν και να παρουν το χρυσο αλλα προς το παρον, ρε μαγκες, και ΕΙΔΙΚΑ ΕΣΥ ψηλε και ασχετε με το αθλημα, πολυ ανακοινωση ρε μαγκες, πολυ συνδικαλισμος, πολυ Συριγος και πολιτικη και στα κρισιμα ειστε για φαπες. Λαζος μηπως να βγαζαμε καμια ανακοινωση λιγοτερη και να βαζαμε κανα καλαθι που και που?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει ρε παιδια μια ηττα καναμε

Με τα χάλια που είχαμε θα μπορούσαμε να είμαστε εμείς στη θέση της Σερβίας, όπως θα μπορούσαμε με λίγη κωλοφαρδία να κερδίσουμε και τη Ρωσία χωρίς όμως αυτό να αναιρεί το γεγονός ότι παίζουμε ΧΑΛΙΑ.

Αυτή η εθνική δε βλέπεται. Γυρνάει γύρω-γύρω η μπάλα και δεν ξέρουν τι να την κάνουν με αποτέλεσμα να κάνουν τα μισά σουτ στη λήξη του χρόνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαρετό μπάσκετ ειλικρινά, με το ζόρι βλέπεις τον αγώνα, καμία σχέση με ότι απολαύσαμε 2 συνεχόμενες χρονιές. Είναι εμφανέστατη η έλλειψη του Σουβλακέξ....

 

Ποιες θέσεις δίνουν εισιτήριο για Ολυμπιακούς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατευθειαν να φερετε την καταστροφη. ολοι κρινονται εκ του αποτελεσματος. καθηστε να δουμε λιγο πως θα αντιδρασουν τωρα. ο σπανουλης νομιζω οτι εχει επηρεαστει απο το περασμα του απο την αμερικη και γιαυτο μπουκαρει συνεχεια και κανει ατομικες προσπαθειες γιατι ετσι επιβαλετε εκει. με τον παπαδοπουλο παντως οταν παιξουμε με ισπανια θα ειναι σαν να παιζουμε με τετραδα. τι καρικατουρα ειναι αυτη σαν να βλεπω τον τζαμπαρ σε κακη βερσιον ακομα με χουκ παιζει αυτος ρε τι παλτο ειναι αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ζήτημα δεν είναι ότι χάσαμε από μια ισάξια ομάδα, αλλά τα χάλια που παρουσιάσαμε για 3ο συνεχόμενο παιχνίδι.

Κακές επιλογές στην επίθεση, μηδενική αυτοπεποίθηση, επιθέσεις της πλημμύρας.

Πολλοί καλοί παίχτες, ντεφορμαρισμένοι (μήτσος -παπαλουκάς-ζήσης), ο σπανούλης ακόμα να βρει πατήματα στο γήπεδο, ο παπαδοπουλος δεν εχει εμφανιστεί ακόμα, ο κακιούζης είναι παίχτης που δε μπορείς να στηριχτείς πια πάνω του, ο μπουρούσης (where the fuck is he?), ο χ''βρεττας (=zero man), και μένουν τσαρτσαρής και ντικούδης βασικά...

Ο γιαννάκης επίσης ντεφορμέ! Χθες, ήταν πάλι καλός ο ντικούδης, και στα τελευταία 20 λεπτά,τον έβαλε 4!

Ο μπουρούσης,έχει παίξει 2 δευτερόλεπτα σε σύνολο 3 αγώνων!!!

επιθετικά είμαστε πολύ στατικοί, δε μας μπαίνουν τα σουτ,η αντίπαλη άμυνα κλείνει, και κόβει εύκολα τόσο τα ντου των περιφερειακών, όσο κ τα πικ'ν'ρολλ.

Ας ελπίσουμε σε καλύτερη εικόνα σύντομα! ΤΟ κακό με τη νίκη της κροατίας είναι ότι μάλλον βγαίνουμε 4οι τώρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν μπορω να καταλαβω πως ειναι δυνατον να μην βαζει τον Μπουρουση που φετος ειχε 15 double double, δινει λυσεις ακομα και απο το τριποντο και γενικα ειναι 100% καλυτερος απο τον Παπαδοπουλο που βλεπουμε σε αυτο το eurobasket (οχι πως γενικα μου αρεσε ποτε ο Παπαδοπουλος..παντα για κρεας τον ειχα). Εκτος αν ακομα και Ομπραντοβιτς ειναι τοσο ηλιθιος που εδιωξε αυτον τον μεγαλο παιχταρα απο τον Παναθηναικο.

Φωτσης και Σχορτσιανιτης, τεραστιες απουσίες. Με παπαδοπουλο στο 5 δεν παμε ΠΟΥ ΘΕ ΝΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, χάνουμε απο Ισπανία και Κροατία και κερδίζουμε κατά σειρά:

Πορτογαλία-Λιθουανία-Ιταλία και το παίρνουμε στον τελικό με αντίπαλο την Γαλλία (η οποία θα έχει σκοτώσει την Ισπανία νωρίτερα)

Σκορ τελικού 41-40

Σασ άρεσε πάντως..δεν μπορείτε να πειτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν δημιουργούμε κανένα κίνδυνο μέσα στη ρακέτα. Ο ψηλός των αντιπάλων μας είναι πάντα ελεύθερος στην άμυνα να αναχαιτίσει όποια διείσδηση των κοντών μας και σαν να μην φτάνει αυτό η έλλειψη κινδύνου μέσα στη ρακέτα κάνει πιο εύκολο για αυτούς να "ανοίξουν" και να μαρκάρουν μόνο περιφέρεια. Και για όλα αυτά φταίει ο Παπαδόπουλος, που δεν του κάνει το ελληνικό μπάσκετ λέει είναι τέτοιος παικταράς που δεν τον χωράει η Ελλάδα.

Έξω από εδώ λέω εγώ και η μόνη λύση που βλέπω είναι ο Μπορούσης και καμιά φορά καταχρηστικά Τσαρτσαρής στο 5.

Αυτό το πρόβλημα έπρεπε να είχε εντοπιστεί πάντως και να καλέσουν και άλλο σέντερ έστω νέο πολύ ή ας έπαιρνε τον Κουφό πιο πριν στην ανδρών. Δεν μπορώ να καταλάβω πως μερικοί άνθρωποι που ασχολούνται και ξέρουν κάποια πράγματα παραπάνω δεν βλέπουνε ότι ο Παπαδόπουλος δεν μπορεί ... με τίποτα όμως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά δεν μπορώ να φανταστώ με τίποτα τον Κουφό να παίζει χειρότερα απο τον Λάζο.

Ακόμη και άπειρος και πιτσιρικάς ΔΕΝ γίνετε να παίξει χειρότερα.

Βέβαια ένα θέμα είναι πόσο ο ίδιος ο Κουφός θα θέλει να παίξει στην Εθνική.

Καταφέραμε και τον πείσαμε να έρθει στις μικρές ομάδες...μένει να τον πείσουμε να παίξει και στην ανδρών.

Μετά μένει να πείσουμε τον Γιαννάκη οτι ο Λάζος δεν είναι αναντικατάστατος.

 

credits στους Τσαρτσαρή, Ντικούδη και Κακιούζη. Είναι οι μόνοι (κατα τη γνώμη μου) που δίνουν αυτό που έχουν.

Και ελπίζουμε σε κάποια στιγμή να βρουνε την φόρμα τουσ τα μεγάλα "αστέρια" μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...