Προς το περιεχόμενο

Race Driver: Grid


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 539
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Windows XP Home Edition έχει.

Defrag όχι δεν το σκέφτηκα να του κάνω.Θα το κάνω την επόμενη φορά μήπως και δω διαφορά αν και στο δικό μου pc που έχω κάτι μήνες να κάνω defrag το πάει νεράκι το παιχνίδι με όλα στο full.

Θα δω και κανένα driver για την κάρτα γραφικών μήπως και λύσει το πρόβλημα.

(σ.σ Φτοιαξτε ένα prive room να μπαίνουμε μόνο εμείς εδώ.Με κωδικό.Έχω βαρεθεί να παίζω με ξένους.Ο μόνος Έλληνας είμαι που παίζω.Δεν βλέπω κανένα άλλο)

Επεξ/σία από tarantules
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Το λοιπόν ως μέγιστος troubleshooter που είμαι δικαιώθηκα και δεν σας τάραξα τσάμπα στις ερωτήσεις με το daemon tools. :P

Aυτό λοιπόν έκανε την βρωμοδουλειά.

 

Steps για όσους αντιμετωπίζουν(σουν) παρόμοιο πρόβλημα:

  • Uninstall grid.
  • Uninstall daemon tools.
  • Restart.
  • Εγκατάσταση power iso.
  • Mount το iso, και extract σε κάποιο folder.
  • Install το game από το "autorun" του φακέλου.
  • Install 1.2 patch.
  • Play.

 

:-)

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 19:53 ----------

 

john2gr παίζει κάποιο download link για το DX10 mod ή δεν είναι έτοιμο ακόμα?

 

βασικα καλησπερα σας ( ειμαι καινουριος στο forum)

εγω ρε παιδια πηγα και αγορασα το παιχνιδι αλλα δεν μπορω να το τρεξω( εχω win 7) ενω κανω κανονικα την εγκατασταση οπως λεει παω να το τρεξω αλλα δεν κανει τιποτα. τι λετε να φταιει? ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα καλησπερα σας ( ειμαι καινουριος στο forum)

εγω ρε παιδια πηγα και αγορασα το παιχνιδι αλλα δεν μπορω να το τρεξω( εχω win 7) ενω κανω κανονικα την εγκατασταση οπως λεει παω να το τρεξω αλλα δεν κανει τιποτα. τι λετε να φταιει? ευχαριστω

 

Όταν λες δε κάνει τίποτα;

Σκαλώνει στο λογότυπο/μαύρη οθόνη;

 

Τι σύστημα έχεις;

Είναι driver updated;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Σε windows7 64bit δεν κάνει install γιατί;;

 

Εδω το εχω εγκαταστησει σε 2 PC με Windows 7 64bit (ενα build 7100 και ενα με τα κανονικα), καθως και σε ενα PC με Windows 7 32bit και παιζει κανονικα.

PS: Βαζω την αρχικη εκδοση (v1.00).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω το εχω εγκαταστησει σε 2 PC με Windows 7 64bit (ενα build 7100 και ενα με τα κανονικα), καθως και σε ενα PC με Windows 7 32bit και παιζει κανονικα.

PS: Βαζω την αρχικη εκδοση (v1.00).

 

τελικά έτρεξε..Δεν ξέρω τι κάναμε στου συγκατοίκου το pc ,αλλά με ένα restart ένοιωσε!

Και το δικό μου 7 32bit.Ναι για αρχική έκδοση μιλούσα,από το cd του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες δε κάνει τίποτα;

Σκαλώνει στο λογότυπο/μαύρη οθόνη;

 

Τι σύστημα έχεις;

Είναι driver updated;

 

κανω κανονικα την εγκατασταση ( το εχει μαθει πλεον το pc απεχο και ανακατοτα το dvd ) κατεωαζο και τα pacth αλλα οαν παω να κανω εναρξη της εφαρμογης δεν κανει τιποτα. βγαζει μονο το εικονιδιο οτι και καλα φωρτωνει αλλα μεχρι εκει.... δεν βγαζει ουτε μαυρη οθωνη ουτε τιποτα. το pc ειναι τουμπανο με i5 στα 750, 4 gb ram ddr-3 και με ολα τα updates. εχω απελπιστει με το ολο θεμα. το παιχνιδι ειναι αγωρασμενο απο το πλαισιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Έχω ένα θέμα με το παιχνίδι..Το έβαλα πάλι να παίξω λίγο με την τιμονίερα μου(m$ sidewinder precision racing wheel) .Όλα καλά τα ρυθμίζω τα κουμπιά,και παω να παίξω.Παρατήρησα ότι χωρίς να πατάω γκάζι,το αυτοκίνητο ανεβάζει στροφές,και όταν πατάω μετά το γκάζι,πάει κανονικά. Αλλάζω ταχύτητες,και πάω μέχρι την τρίτη,όταν είναι να περάσω σε 4η,το αυτοκίνητο κόβει.Δεν ανεβάσει ούτε στροφές.Λες και σβήνει είναι,οπότε λογικό είναι να με περνάνε όλοι,αφού είτε τερματίζει η 3η είτε δεν πάω τόσο γρήγορα.Οπότε ούτε 5η ούτε 6η βάζω..Και στο auto να το έχω,πάλι τα ίδια κάνει..

Και το άλλο παράδοξο που κάνει,είναι όταν πατάω χειρόφρενο,χωρίς να προχωράει το αμάξι,και χωρίς ταχύτητα πάνω,ανεβάζει στροφές,wtf hahaha;

 

 

Ενώ με το logitech cordless rumblepad2 ,ούτε καν να βγάλει πρόβλημα.Είναι όλα καλά..

Τρέχω windows7 home premium 32bit.Να φταίει ασυμβατότητα της τιμονιέρας; Τους drivers της δεν τους πέρασα,αφού δεν είναι για 7. Κάτι που μπορώ να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε με τους drivers των vista.

 

 

Να ψάξω δηλαδή στην microsoft να βρώ,θα έχει;

 

Μπας και θέλει calibration?

 

Εμ λογικά,αλλά χωρίς drivers δεν μπορώ να πειράξω τίποτα στο τιμόνι,μέσω windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τιμονιέρα Logitech G27 μπορεί κανένας να μου πει πως μπορώ να την κάνω να δουλέψει;

Διόρθωσα το αρχείο actionMapPreset1.xml αντικαθιστώντας όπου υπήρχε το G25 με το G27 αλλά υπάρχει πρόβλημα με το στρίψιμο το οποίο έχει μόνο 3 καταστάσεις.Τέρμα δεξιά , τέρμα αριστερά και κέντρο.Όλα τα ενδιάμεσα σαν να μην υπάρχουν...

Τα υπόλοιπα (αλλαγή ταχυτήτων,πλήκτρα λειτουργιών) δουλεύουν μια χαρά.

Το λειτουργικό είναι Win XP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά τώρα που το τσέκαρα, η ms έχει σταματήσει την υποστήριξη από το 2004, οπότε ούτε για vista θα βρεις.

 

Δε βλέπω λύση.

 

 

Χμμ,μπορώ με συμβατότητα να τους περάσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...