Προς το περιεχόμενο

Race Driver: Grid


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να ενεργοποιήσετε το CSAA, επιλέγετε από το Control Panel της κάρτας γραφικών "Enhance Application" και μετά επιλέγετε στον τύπο του FSAA το "16χ". Έπειτα ενεργοποιείτε μέσα από το παιχνίδι το FSAA (είτε 2x βάλετε, είτε 4x το ίδιο αποτέλεσμα θα έχετε αφού γίνεται overridden) και voila.

 

PS: Το μοναδικό μειονέκτημα του CSAA είναι ότι δεν επηρεάζει καθόλου κάποιες επιφάνειες (κυρίως τα transparent textures) αλλά το οπτικό αποτέλεσμα τις περισσότερες φορές είναι καλύτερο IMO με το CSAA παρά με 4xMSAA ;) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 539
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

το παιχνιδι εχει ξεφυγει

εκτος απο το drift που δε με ενθουσιασε οι αλλες πιστες ειναι τελειες

τα τρακαρισματα πολυ αληθοφανη

 

τo replay ειναι οτι τελειοτερο εχω δει ποτε

http://www.youtube.com/watch?v=YDZjjgW2sDA

 

ποτε κυκλοφορει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

False alarm ...

 

Κάποιο κόλλημα είχε φάει με τους 175.16 drivers η κάρτα, το κατάλαβα όταν έτρεξα και 3dmark, και έπαιζε με τα μισά frames... :whistle:

 

Τους ξαναπέρασα και λύθηκε το πρόβλημα, το παιχνίδι τρέχει με 50fps Μ.Ο, το μεγαλύτερο drop που παρατήρησα ήταν στα ~38fps, ενώ σε σημεία που έτρεχα μόνος μου έφτανε και πάνω από ~60fps.

 

(1280/1024, ultra (custom) settings, 8xCSAA)

 

(sorry για την δυσπιστία, μου φαινόταν αδύνατο να υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά) :-)

 

 

e5axias6ge41jhmebrom.jpg

n94segijcwv3jxljwott.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

175.63 εδώ. Δεν κοίταξα fps αλλά πάει πολύ smooth (standard πάνω από 30 fps, αλλά πάλι δεν βάζω τρελό AA).

Πολύ μου άρεσε το παιχνίδι, βλέπω να παίρνω τιμονιέρα στο μέλλον. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά υπάρχει πρόβλημα με το Kaspersky. Το απεγκατέστησα και τρέχει κανονικά. Δοκίμασα να το απενεργοποιήσω αλλά και πάλι το παιχνίδι δεν έτρεχε. Ελπίζω μόνο να μην υπάρχει πρόβλημα και με την κανονική του έκδοση.

 

Κατα τα άλλα, το παιχνίδι τα σπάει, το παίζω Full (1680χ1050 με όλα τέρμα) με το σύστημα της υπογραφής και έχει απίστευτη λεπτομέρεια. Πιστεύω οτι πηγαίνει πιο πολύ προς simulation παρά προς arcade. Τουλάχιστον αυτό φαίνεται εκ πρώτης όψεως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Race Driver GRID - Modable?

 

Codemastersʼ Racedriver GRID demo is not getting very favorably reviews in the sim racing community so far. Interestingly, it looks like if some of the flaws could be ironed out by the community. GRID comes with csv and xml files where some values can be edited.

 

The clever folks in the NoGripRacing forums found out how to turn of the rather unrealistic-looking HDR effect. To turn it off open the following file: “documents\codemasters\grid demo\hardwaresettings\hardware_settings_config.xml” and set postprocess and blur to “false”.

 

It looks a lot better as you can see below:

 

749970GRID%202008-05-10%2011-26-58-50%20%5B640x480%5D.jpg

 

 

Another hint comes from VirtualR reader Markus. In “GRID Demo\cars\tyreGrip.csv”, the tire grip values can be turned down, making the cars a little more realistic.

 

Hopefully, this is just the start of things to come in terms of fixes for this good looking but bad handling game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά δεν περίμενα να'ναι τόσο ελαφρύ!

Με 4xMSAA και όλα στο full,και 1920x1200.Να μην πέφτει με τίποτα κάτω απο 30fps! :-D

 

Εδώ σε μια στιγμή που το skill τρέχει απ'τα μπατζάκια μου :P

gridsoulisfg9.th.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπεραα....εγς σημερα εβαλα το demo για να δω το παιχνιδι κ ενω το setup λειτοθργει κανονικα οταν παταω να πεκσω μου βγαζει μνμ οτι το d3dx9_37.dll λειπει..το κατεβασα κ το εγκατεστησα και το dll αλλα παλι τα ιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γραφικά είναι απίστευτα! Μιλάμε, έπαιζα λίγο για να κάτσω μετά να χαζέψω το replay. Βέβαια η μηχανή φυσικής είναι αρκετά (εως πολύ) arcade (το φρένο είναι λίγο για διακόσμηση :P) αλλά τα γραφικά δεν παίζονται...

 

Μιας και η ίδια εταιρεία θα φτιάξει και το F1 2009, ελπίζω να έχει το ίδιο καλά γραφικά (με αυτή την εκπληκτική απόδοση) αλλά να είναι πολύ περισσότερο simulation...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς που έχετε βάλει τους 175.xx....τι λένε από επιδόσεις?Καλύτεροι από τους προηγούμενους? Έχω ακόμα τους 169.25 από τον Δεκέμβρη :/. Καμιά ιδέα πότε να περιμένουμε τους 175.xx WHQL?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τελικά το Veoh, αντί να έχει καλύτερη ποιότητα από το Youtube, μου χαλάει και το framerate του βίντεο (αν και δίνει το φουλ αρχείο για κατέβασμα... περίεργο). Θα δοκιμάσω να ανεβάσω σε YT μετά.

 

Τέλος πάντων, ένα replay που fraps-αρα. Έκανα βλακεία και δεν έκανα capture τον ήχο. Οπότε έβαλα μουσικές, μηδαμινό editing. :P

 

Έπαιζα σε serious δυσκολία, manual ταχύτητες (φαίνεται από τις λάθος αλλαγές :P) και γενικά πολλά λάθη (δεν έκανα τόσο πολλά ή βαριά σε basic/normal, αλλά δοκίμαζα και το χειρόφρενο).

Έχει φάση πιστεύω και αν μη τι άλλο, γελάτε με την κατάντια μου. :P

Τουλάχιστον βγήκα πρώτος. :D

 

http://www.veoh.com/videos/v9958125khFxGXEB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γραφικά είναι απίστευτα! Μιλάμε, έπαιζα λίγο για να κάτσω μετά να χαζέψω το replay. Βέβαια η μηχανή φυσικής είναι αρκετά (εως πολύ) arcade (το φρένο είναι λίγο για διακόσμηση :P) αλλά τα γραφικά δεν παίζονται...

 

Μιας και η ίδια εταιρεία θα φτιάξει και το F1 2009, ελπίζω να έχει το ίδιο καλά γραφικά (με αυτή την εκπληκτική απόδοση) αλλά να είναι πολύ περισσότερο simulation...

 

Εμένα μου φαίνεται αρκετά sim. Μπροστά στο dirt δηλαδή, Super Sim!

Εσείς που έχετε βάλει τους 175.xx....τι λένε από επιδόσεις?Καλύτεροι από τους προηγούμενους? Έχω ακόμα τους 169.25 από τον Δεκέμβρη :/. Καμιά ιδέα πότε να περιμένουμε τους 175.xx WHQL?

 

E, καλά μην φανταστείς και τίποτα φοβερό...

Αξίζει πάντως τον κόπο το update νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε οχι και sim ρε σεις. θα πεσει ο ουρανος να μας πλακωσει!!!!

 

 

παντως ΑΝ στο full version βρεθει καννα κολπο με τιποτα edits και χακιες να βελτιωθει το χαλι του,

με ενδιαφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...