Προς το περιεχόμενο

Ninja Gaiden 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 213
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Για το 7ο αρχηγό, αυτόν που ανατινάζετε όταν τον σκοτώσετε πρέπει να χρησιμοποιήσετε το nimpo που πήρατε πριν λίγο , αυτό με τη μάυρη σφαίρα, ώστε να τον κλείσετε σε μια φουσκάλα όταν κάνει μπουμ:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το 7ο αρχηγό, αυτόν που ανατινάζετε όταν τον σκοτώσετε πρέπει να χρησιμοποιήσετε το nimpo που πήρατε πριν λίγο , αυτό με τη μάυρη σφαίρα, ώστε να τον κλείσετε σε μια φουσκάλα όταν κάνει μπουμ:devil:

 

Ωχ... Τι εννοείς; Πού μπορώ να το βρω αυτό; Βρήκα μόνο ένα nimpo που

λέγεται phoenix-κάτι... Για δώσε περισσότερο info please.

 

 

 

Βάλε και ένα spoiler όμως. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o itagaki ειχε πει σε συνεντευξη του οτι "με λυπη του βλεπει οτι οι gamers της ιαπωνιας εχουνε γινει πολυ ..φλουφληδες." :lol:

 

μαλλον πρεπει να αφαιρεσει τις λεξεις "της Ιαπωνιας" για να εχει universal meaning ο λογος του.

 

αν ενα game δεν εχει καλο χειρισμο, να μου πεις οτι η δυσκολια ειναι μαλακια χιλιες φορες να σου πω ναι!

οταν ομως ειναι ολα τοσο καλορυθμισμενα, απλα εσυ εισαι εκτος ρυθμου. try harder.

ετσι κι αλλιως καλυτερο game σε αυτο το ειδος, θα αργησει να ερθει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν πας στον αρχηγο εχει ενα save point με δυο πορτες που εχει ενα test of valor και το nimpo που χρειαζεσαι αν δεν το εχεις παρει δεν ξερω τι μπορεις να κανεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν πας στον αρχηγο εχει ενα save point με δυο πορτες που εχει ενα test of valor και το nimpo που χρειαζεσαι αν δεν το εχεις παρει δεν ξερω τι μπορεις να κανεις

 

 

Ωχ, νάτα μας. Το έχασα από ό,τι φαίνεται. Πού στο καλό είχε πόρτα και δεν την πήρα πρέφα; Anyway, έβγαλα τον boss χωρίς το nimpo (ας είναι καλά το Scythe 3o level, τον πετσόκοψα τον καταραμένο :lol:) και το βρήκα στην επόμενη πίστα από τον μαγαζάτορα.

 

 

Θα γυρίσω ένα save πιο πίσω να κοιτάξω πάλι για την πόρτα. Τόσα continue έφαγα στον %*#&%(@* τον *&$@&%% :devil:, άλλο ένα δεν είναι τίποτα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα και εγώ το game χθες και το έκαψα το 360. Μπορεί η κάμερα να μην βρίσκεται πάντα εκεί πρέπει αλλά συνήθισα το right stick μετά από ένα μισάωρο.

 

Το έβγαλε κανείς; Εγώ βρίσκομαι μέση chapter 12(patch of the acolyte μιας και δεν έχω παίξει το πρώτο).

 

Είναι αλήθεια ότι το ninja gaiden 2 στο path of the warrior είναι ευκολότερο από το πρώτο ninja gaiden στο normal;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

p3tran πολύ θα ήθελα πάντως ρε σύ να σε έβλεπα σε κανένα σκηνικό όπως πχ το πρώτο batch αντιπάλων αφότου πάρεις το windmill shiruken στο chapter 11....

Πόσο μάλιστα να σε έβλεπα να το περνούσες με την πρώτη ...στο warrior εννοείται έτσι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

p3tran πολύ θα ήθελα πάντως ρε σύ να σε έβλεπα σε κανένα σκηνικό όπως πχ το πρώτο batch αντιπάλων αφότου πάρεις το windmill shiruken στο chapter 11....

Πόσο μάλιστα να σε έβλεπα να το περνούσες με την πρώτη ...στο warrior εννοείται έτσι....

 

ε τοτε να στο τραβηξω σε video οταν φτασω.

 

σε αυτο το παιχνιδι πρεπει να σκεφτεσαι αμυνα και επιθεση.

και οταν λεμε αμυνα, δεν εννοουμε μονο το κουμπακι.

 

fenrir, η αληθεια ειναι πως ειναι βατο το path of the warrior, τουλ. μεχρι εκει που εχω φτασει.

(βασικα το warrior πρεπει να ειναι το "νορμαλ" επιπεδο δυσκολιας, αφου τα δυσκολα ανοιγουν μετα το τελος του game)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο ένα 2ήμερο διακοπών μεσοβδόμαδα πάω να το σκίσω... Αν και δεν το περίμενα.. ανυπομονώ...

Μπάνιο και ελπίζω σήμερα να δώ το 11-12 (τώρα ξεκινάω το 7)

Το παιχνίδι μπάζει απο παντού αλλα ευτυχώς έχει καλά τοποθετημένα save και δεν είναι ΤΟΣΟ μλκεία όσο ια μπορούσε να είναι...

Η άμυνα είναι καλή για τα mobs αλλα τα περισσότερα boss δεν νιώθουν απο άμυνες...

Και βασικά στα boss είναι το σκάλωμα του παιχνιδιού (και να μην χρησιμοποιείς κέρατα απο herbs).

Είδα έναν αστείο που χρησιμοποίησε 2 seeds και ένα rebirth για τον volf... Έτσι και η γιαγιά μου μπορεί να τον βγάλει..

Προτιμώ 10 continue παρά κλαψοπαίχνιδο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...