Προς το περιεχόμενο

Ninja Gaiden 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειναι λιγο παλουκακι ρε παιδες, η δευτερη μανα αν ειναι ετσι δηλαδη οι υπολοιπες πως θα ειναι?

 

Οι αρχηγοί είναι και η μεγαλύτερη φίφα του παιχνιδιού... αν καταφέρεις και δεν τον σπάσεις στου πρώτους 3-4 ίσως και μπείς στη διαδικασία να το τερματίσεις..

(Πρέπει να έχει όμως γερά νεύρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 213
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Είδα έναν αστείο που χρησιμοποίησε 2 seeds και ένα rebirth για τον volf...

 

Θέλει πολύ προσπάθεια για να το κάνει κάποιος αυτό. :lol: Τουλάχιστον εγώ μόνο και μόνο που είδα το Scythe και κατάλαβα πως μετά θα περνούσε σε εμένα, μου γυάλισε αμέσως το μάτι. :P

 

Και θα το ξαναπώ: τι ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ είναι αυτή;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fenrir, η αληθεια ειναι πως ειναι βατο το path of the warrior, τουλ. μεχρι εκει που εχω φτασει.

(βασικά το warrior πρεπει να ειναι το "νορμαλ" επιπεδο δυσκολιας, αφου τα δυσκολα ανοιγουν μετα το τελος του game)

 

p3tran έχω δοκιμάσει το path of warrior(βρίσκομαι στο 3ο chapter)αλλά αφού έχασα 3-4 φορές είπα να βγάλω το game στο easy πρώτα. Τώρα βρίσκομαι στο τελευταίο boss και σκοπεύω να βγάλω το παιχνίδι σε όλα τα επίπεδα δυσκολίας αν και θα μου βγει η πίστη(είμαι ψιλο-hardcore gamer):-D:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

p3tran έχω δοκιμάσει το path of warrior(βρίσκομαι στο 3ο chapter)αλλά αφού έχασα 3-4 φορές είπα να βγάλω το game στο easy πρώτα. Τώρα βρίσκομαι στο τελευταίο boss και σκοπεύω να βγάλω το παιχνίδι σε όλα τα επίπεδα δυσκολίας αν και θα μου βγει η πίστη(είμαι ψιλο-hardcore gamer):-D:-D:-D

Aν σου φανηκε το warrior δυσκολο ξεχνα τα υπολοιπα επιπεδα δυσκολιας.. μονο εκνευρισμο θα σου φερουν..:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το 7ο αρχηγό, αυτόν που ανατινάζετε όταν τον σκοτώσετε πρέπει να χρησιμοποιήσετε το nimpo που πήρατε πριν λίγο , αυτό με τη μάυρη σφαίρα, ώστε να τον κλείσετε σε μια φουσκάλα όταν κάνει μπουμ:devil:

 

Εγώ δεν βρήκα κάτι σχετικό,,, μάλλον λές το phoenix κάτι που είναι defensive ninpo...

Btw τα ninpos είναι ΤΕΛΕΙΩΣ άχρηστα μέχρι τώρα...

Όπως και νά'χει... αν του δώσεις το τελευταίο χτύπημα και φύγεις τρέχοντας σαν τρελός προς την άκρη της πίστας δεν σε πιάνει καθόλου το μπούμ... Έβαλα για πρώτη φορά rebirth αλλα τελικά δεν το χρησιμοποίησε ;)

 

edit: Αυτό το ninpo που περιγράφεις το έκανε μόλις ο zedonius... οπότε μάλλον είναι στο 8 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν σου φανηκε το warrior δυσκολο ξεχνα τα υπολοιπα επιπεδα δυσκολιας.. μονο εκνευρισμο θα σου φερουν..:P

 

Για να πω την αλήθεια το παιχνίδι τερματίζεται σχεδόν από οποιονδήποτε. Απλά οι περισσότεροι πρέπει να αποδεχθούν το ότι θα χάσουν χιλιάδες φορές. Το παιχνίδι είναι τέτοιο που ακόμα και αν μερικά σημεία φαίνονται αδύνατα να περαστούν μετά από πολλές προσπάθειες βγαίνουν(αν διαθέσεις και τον ανάλογο χρόνο)

 

Για παράδειγμα στο τελευταίο boss έχασα γύρω στις 10 φορές όχι γιατί ήταν πραγματικά δύσκολο αλλά γιατί είχε 1-2 συγκεκριμένες κινήσεις που έπρεπε να χάσεις πολλές φορές για να βρεις τρόπο να τις αποφεύγεις.(Μάλλον δεν κάνω για ninja gaiden ε; ):cry: :lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πω την αλήθεια το παιχνίδι τερματίζεται σχεδόν από οποιονδήποτε. Απλά οι περισσότεροι πρέπει να αποδεχθούν το ότι θα χάσουν χιλιάδες φορές. Το παιχνίδι είναι τέτοιο που ακόμα και αν μερικά σημεία φαίνονται αδύνατα να περαστούν μετά από πολλές προσπάθειες βγαίνουν(αν διαθέσεις και τον ανάλογο χρόνο)

 

Για παράδειγμα στο τελευταίο boss έχασα γύρω στις 10 φορές όχι γιατί ήταν πραγματικά δύσκολο αλλά γιατί είχε 1-2 συγκεκριμένες κινήσεις που έπρεπε να χάσεις πολλές φορές για να βρεις τρόπο να τις αποφεύγεις.(Μάλλον δεν κάνω για ninja gaiden ε; ):cry: :lol::lol::lol:

 

Και αυτό είναι και το χειρότερο...

Εκεί που νομίζεις οτι είσαι gamer με @@ έρχεται το ninja gaiden και σε ταπώνει...

Περισσότερο πεισμώνεις παρα γουστάρεις παιχνίδι :P

Αν πραγματικά υπάρξει κάποιος με 0 continue μέχρι το τέλος να με χέσετε...

ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.. απλά...

Αλλα να μου πείς έβγαλε ο άλλος χθές το through fires and flames 100%... αυτό δεν θα γίνεται; :P

Θεωρώ τεράστιο ατού το να έχεις παίξει τα προηγούμενα...

Προσωπικά που είχα χοντροπαρατήσει για ίδιους λόγους το 1 τα βρήκα πολύ σκούρα (αν και σιγά σιγά νιώθω να γίνεται όλο και πιο εύκολο (παραδόξως))...

Τώρα στην αρχή του 8 μου έφυγε λίγο η μαγκιά με το ντού που έφαγα... αλλα θα στρώσω... :P

ΠΟΛΥ καιρό είχε να με πορώσει έτσι παιχνίδι...

Έριξα μια ματιά στο youtube στα final... ξεχωριστά μου φαίνονται πολύ απλά... αλλα all together? Άντε να δούμε... (έχει shop ενδιάμεσα;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα στην αρχή του 8 μου έφυγε λίγο η μαγκιά με το ντού που έφαγα... αλλα θα στρώσω... :P

 

Ήμουν στην ίδια κατάσταση και χωρίς herbs. Ο καταραμένος δε δίνω φράγκο στον έμπορα. Τα κρατάω να πάω στο max τα όπλα. :P

 

Το ζόρι είναι στους

τύπους που ξεφυτρώνουν από παντού με τους πυραύλους. Εκεί που κάνω τα ακροβατικά στους τοίχους, μόλις φτάνω δίπλα τους μου πετάνε 2-3 και δε μπορώ να τους πλησιάσω. Αν έχεις και εσύ το ίδιο πρόβλημα, δοκίμασε ένα καθάρισμα με Scythe σε συνδυασμό με ακροβατικά και μετά βέλη στους μακρινούς. ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν στην ίδια κατάσταση και χωρίς herbs. Ο καταραμένος δε δίνω φράγκο στον έμπορα. Τα κρατάω να πάω στο max τα όπλα. :P

 

Το ζόρι είναι στους

τύπους που ξεφυτρώνουν από παντού με τους πυραύλους. Εκεί που κάνω τα ακροβατικά στους τοίχους, μόλις φτάνω δίπλα τους μου πετάνε 2-3 και δε μπορώ να τους πλησιάσω. Αν έχεις και εσύ το ίδιο πρόβλημα, δοκίμασε ένα καθάρισμα με Scythe σε συνδυασμό με ακροβατικά και μετά βέλη στους μακρινούς. ;)

 

Μπά...

 

Αυτοί με τους πυραύλους μου έκλασαν μια μάντρα.. το μεγάλο το πρόβλημα το έχω με τα τεράστια robot που σκάνε και με κάνουνε πουτπάνα.. όση άμυνα και να κάνεις και όσο evade πάντα σου παίρνουν απο λίγη ενέργεια.. και στην συγκεκριμένη φάση με βαράνε 5-6 με πυραύλιυς και τουλάχιστον 6 μεγάλα τέτοια σκατά..

Όπως και να'χει το κλεισα εδώ και ώρα γιατί άυριο έχουμε κ δουλειές... είδωμεν..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κάθαρση θα επέλθει μόλις το τερματίσεις, για αρχή στο warrior, και μετά αναφωνήσεις "ΠΑΡΤΑ ΡΕ ΠΟ ΣΤΗ ΙΤΑΚΑΓΚΙ, ΓΑΜ ΜΕΝΕ ΣΑΔΙΣΤΗ".

 

 

και μετά προσπαθείς να βγάλεις τα υπόλοιπα επίπεδα δυσκολίας. χαχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και λέτε για οπλα, αυτο το μεγάλο δρεπάνι που ειχα δει σε κατι demo vid ποτε το παίρνεις ? ειμαι νομιζω 6-7η πιστα και εχω ενα δρεπανακι με αλυσιδα μονο...νομιζα οτι ηταν αυτό και θα μεγαλώσει :P με levelup αλλα @@.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ρε δεν εχει γκλοπακια το παιχνιδι???? δεν υπαρχει αυτο....:mad::-(:shock::cry::fear:

 

πς: το windmill shuriken που ειναι???

 

Φυσικα και έχει τα tounfa και τα παίρνεις στην 7η απο ένα πτώμα κάπου (αλλιώς απο τον αγιογδύτη το γέρο)

 

μιας και λέτε για οπλα, αυτο το μεγάλο δρεπάνι που ειχα δει σε κατι demo vid ποτε το παίρνεις ? ειμαι νομιζω 6-7η πιστα και εχω ενα δρεπανακι με αλυσιδα μονο...νομιζα οτι ηταν αυτό και θα μεγαλώσει :P με levelup αλλα @@.

 

Το παίρνεις μόλις βγάλεις τον αρχηγό της 6ης (volf)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...