Προς το περιεχόμενο

Ninja Gaiden 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"I, Tomonobu Itagaki, hereby announce that on the 14th of May 2008 I filed a complaint in the Tokyo District Court against Tecmo Co., Ltd. for unpaid completion bonuses, and against the President of Tecmo, Yoshimi Yasuda, for such unlawful acts as unreasonable and disingenuous statements made towards me, claiming damages in total of 148 million yen. I also announce that this complaint was delivered to the defendants on May 22nd of the same year. In addition, I hereby announce that I have today submitted a letter of resignation to Tecmo Co., Ltd. stating that I will resign as of the 1st of July, 2008.

"Before the start of development on Dead or Alive 4, Tecmo Co., Ltd. had agreed to pay a completion bonus to me for this Xbox 360 title, which I produced. However, when the time came for the actual payment, Tecmo Co., Ltd. went against its previous agreement and refused payment. President Yoshimi Yasuda chose not only to violate this agreement, but also turned defiant, telling me 'if you are dissatisfied with the decision not to pay the bonuses, either quit the company or sue it.' In addition, he made demeaning remarks about me to my subordinates and colleagues, causing me significant emotional distress and worsening my personal relationships and work environment. Thus, I have no choice but to resign from Tecmo Co., Ltd.

"The conduct of Tecmo Co., Ltd. and its president Yoshimi Yasuda towards me has been unbefitting of a publicly-listed company. I have filed this lawsuit with a strong intent to question the social responsibility of Tecmo Co., Ltd. and its President Yoshimi Yasuda, as well as condemning them for their unjust acts. Today, in addition to announcing the reasons for this lawsuit, I make clear my reasons for resigning.

 

"To All Game Fans

 

"I truly feel sorry to all the fans of the games I have made. Ninja Gaiden 2, which will launch on the 3rd of June will be the last Ninja Gaiden I will create. I will also never be able to make Dead or Alive 5. I regret the circumstances that have forced me to leave Tecmo, where I had worked for so many years, and I regret the disappointment this will cause my fans. However, I can no longer continue to work with President Yoshimi Yasuda, a man who chooses not to honor promises even when he is able to do so. I truly hope that nothing like this happens again in the future."

 

http://www.1up.com/do/newsStory?cId=3168056

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 213
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
χοχοχοχ η μετεμψύχωση του ρίμπο

 

κοιτα, αυτα που λεει εχουνε βαση και νοημα. απο εκει και περα, το θεμα ειναι ποιος θα ειναι αρκετα ξυπνιος να τονε τσακωσει πρωτος....

 

best case scenario:

η ms του φτιαχνει νεο "σπιτι" να γουσταρει (κομπλε με ημιγυμνες γραματεις για βιασμο κλπ) , και αυτος ετοιμαζει το launch super game για το επομενο xbox.

 

να και η ανακοινωση με τις ευχαριστιες απο την ms:

http://news.teamxbox.com/xbox/16687/Microsoft-Issues-Itagaki-Statement/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω περιεργεια να δω ενα νεο action IP απο τον τρελο Itagaki.

To μονο κακο ειναι οτι το Cronos το περιμενω απο τοτε που βγηκε το DOA2 στο DC και τελικα θα μεινω με τη χαρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικά κρίμα να αλλάζει εταιρεία ένας τέτοιος dev.όχι βεβαια γιατί την εταιρεία που στην τελική ο τύπος ήταν μια εταιρία μονος του αλλα λόγο της απώλειας του licence του gaiden και του doa από τον ίδιο.η δουλειά φαινόταν βεβαια από την προηγουμενη συνέντευξη του που ανέφερε δεν ήταν στο χέρι του η κυκλοφορία του sigma και η tecmo με αυτόν τον τρόπο δεν τίμησε τον ίδιο τον ιταγκάκι και το έργο του το οποιο στην ουσία εκμεταλλεύτηκε.

 

πολύ πιθανό σενάριο είναι ο ιταγκάκι να δουλέψει για την ms.θα είναι καλή στρατηγική κίνηση αφού η microsoft τελικά δεν έκανε μέχρι στιγμής όπως όλα έδειχναν το μεγάλο βήμα και την απόκτηση της epic που σχεδόν θα τελειωνε τον console war.

 

όχι και βαρετό το gears of war μήπως δεν έπαιξες αρκετά? δημιούργησε μια κατηγορία μόνο του για γίνονται αντιγραφές παιχνιδιών πάνω του βλέπε army of 2

 

μια από της μεγαλύτερες απομιμήσεις είναι το dark sector.και μήνυση να έκανε η epic θα την κέρδιζε.:lol: η απόλυτη αντιγραφή.όσο για το army of two έμεινα άφωνος όταν άκουσα τον ήχο που κάνει όταν καθαρίζεις ολουσ τους κακούς ήταν ο ίδιος με το gow(ήχος σαν καμπάνας) + τα υπόλοιπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ πιθανό σενάριο είναι ο ιταγκάκι να δουλέψει για την ms.θα είναι καλή στρατηγική κίνηση αφού η microsoft τελικά δεν έκανε μέχρι στιγμής όπως όλα έδειχναν το μεγάλο βήμα και την απόκτηση της epic που σχεδόν θα τελειωνε τον console war.

 

Έχει αλλάξει τακτική η MS και δεν αγοράζει εταιρείες, γιατί έχουν χάσει πολλά λεφτά με το να τους φεύγουν μετά τα κεφάλια (και πλούσιοι μέτοχοι) της εταιρείας που αγόρασαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλτε στα secret και τα chapters και είμαστε ψιλοκομπλέ...

Στη λίστα έχει μόνο 2 ενώ απο ότι καταλαβαίνω σου δίνει σε κάθε chapter...

Btw το παιχνίδι όσο παει γίνεται και πιό όμορφο...

Αυτη η δυσκολία πάντως δεν ήταν απαραίτητη...

Και πραγματικά αδυνατό να πιστέψω πως κάποιοι είναι στα 0 continue... Μία στραβή να γίνει και να σε αρπάξει κάνα boss είσαι 1 μείον άνετα.. εκτός αμα μαμιέστε στα herbs... (χρησιμοποιώ βαριά ένα medium σε δύσκολα boss ώστε να μου μένουν λεφτά..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δυσκολια μια χαρα ειναι, μαλλον δεν εχετε παιξει τα ninja gaiden στο NES εκει να δειτε, επισης και το πρωτο στο xbox ηταν κατα πολυ δυσκολοτερο, ειμαι chapter 10 και δεν εχω δει κανα boss επιπεδου Alma σε δυσκολια..;)

 

Εχω αναβαθμισει max level 4 οπλα που μου αρεσουν και εχω 70000 essence και δεν ξερω τι να τα κανω..:P

 

Εκανα βλακεια που το εβαλα acolyte και οχι warrior, αλλα με τοσα που ακουγα λεω θα ειναι το δυσκολοτερο παιχνιδι ever..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δυσκολια μια χαρα ειναι, μαλλον δεν εχετε παιξει τα ninja gaiden στο NES εκει να δειτε, επισης και το πρωτο στο xbox ηταν κατα πολυ δυσκολοτερο, ειμαι chapter 10 και δεν εχω δει κανα boss επιπεδου Alma σε δυσκολια..;)

 

Εχω αναβαθμισει max level 4 οπλα που μου αρεσουν και εχω 70000 essence και δεν ξερω τι να τα κανω..:P

 

Εκανα βλακεια που το εβαλα acolyte και οχι warrior, αλλα με τοσα που ακουγα λεω θα ειναι το δυσκολοτερο παιχνιδι ever..

 

 

πως ειναι δυνατον να κρινεις την δυσκολια του παιχνιδιου τη στιγμη που το παιζεις στο ευκολο...:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως ειναι δυνατον να κρινεις την δυσκολια του παιχνιδιου τη στιγμη που το παιζεις στο ευκολο...:-(

 

Γιατι σου φαινετε περιεργο..? ειπα οτι το ευκολο ειναι ...ευκολο.:P

 

Σιγουρα στις αλλες δυσκολιες θα ειναι πολυ δυσκολοτερο.. κρινω απο αυτο που εχω παιξει και λεω οτι η δυσκολια ειναι balanced οχι οπως λενε καποια sites για υπερβολικη δυσκολια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...