Προς το περιεχόμενο

Ninja Gaiden 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως το έβαλα εξαρχής στο warrior γιατι λέω μην το τελειώσω μπαμ μπαμ και ξενερώσω...και χωρίς να έχω διαβάσει τίποτε σε κάποιο site περί δυσκολίας νομίζω πως το παιχνίδι ακόμα και καλούς παίκτες θα τους βασανίσει σε ορισμένα σημεία....

Δεν νομίζω όμως ότι ειναι τόσο θέμα τεχνικής όσο τύχης...

Κυρίως θέμα της camera που αρκετές φορές δε ξέρεις αν βαρας εσύ ή σε βαράνε, το ποιός είναι δίπλα σου ...σκέφτεσαι να φορτώσω τώρα? θα μου έρθει τίποτα? πεθάναν όλοι? να συνεχίσω να ρίχνω μπας και πετύχω κανέναν? και άλλα τέτοια ατελείωτα και αναπάντητα ερωτήματα....

Πάντως το παιχνίδι τα σπάει..

 

NG VS DMC κανείς???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 213
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
NG VS DMC κανείς???

 

Ninja Gaiden με ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά. :-D

 

Γιατί:

1- έχει Ninja

2- πολύ μεγαλύτερη γκάμα όπλων

3- δεν έχει παντόφλες-ηλίθιους εχθρούς

4- έχει μεγαλύτερη δυσκολία

5- δεν έχει παντελώς ηλίθιους γρίφους

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ninja Gaiden με ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά. :-D

 

Γιατί:

1- έχει Ninja

2- πολύ μεγαλύτερη γκάμα όπλων

3- δεν έχει παντόφλες-ηλίθιους εχθρούς

4- έχει μεγαλύτερη δυσκολία

5- δεν έχει παντελώς ηλίθιους γρίφους

 

:P

 

Να προσθέσω ότι η κινήσεις που μπορείς να κάνεις είναι και περισσότερες και ομορφότερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι "VS" ρε αθεοφοβοι!!!

ο χειρισμος του ninja gaiden ειναι για ninja.

ολα τα αλλα ειναι απλα οδοντοκρεμες....

 

οσο για αυτο:

Και πραγματικά αδυνατό να πιστέψω πως κάποιοι είναι στα 0 continue...

εμ, δεν ειμαστε ολοι νιντζέοι :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3- δεν έχει παντόφλες-ηλίθιους εχθρούς

Αυτό κυρίως

 

 

Σύμφωνα με τους reviewers πάντως είναι στο ίδιο τσουβάλι

 

gamerankings:

Ninja Gaiden II 83.5%

Devil May Cry 4 83.7%

 

:fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό κυρίως

 

 

Σύμφωνα με τους reviewers πάντως είναι στο ίδιο τσουβάλι

 

gamerankings:

Ninja Gaiden II 83.5%

Devil May Cry 4 83.7%

 

:fear:

 

Μπράβο τους. :rolleyes: Μετά λέμε πως δε βλέπουμε παιχνιδάρες να κυκλοφορούν. Όταν βαθμολογούν τα ανούσια-μία-από-τα-ίδια-Β'παγκόσμιος fps με 9ρια και 10ρια και δίνουν σε παιχνιδάρες όπως το Gaiden τέτοιες βαθμολογίες, μία από τα ίδια θα βγαίνουν μία ζωή.:-(

 

Το μόνο καλό της υπόθεσης, είναι πως σε 1-2 μήνες θα το πάρω σχεδόν μισοτιμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό κυρίως

 

 

Σύμφωνα με τους reviewers πάντως είναι στο ίδιο τσουβάλι

 

gamerankings:

Ninja Gaiden II 83.5%

Devil May Cry 4 83.7%

 

:fear:

 

Ειδες που τελικα miltako συγκρινουν το ΚΑΡΠΟΥΖΙ (DEVIL MAY CRY 4) με το ΑΡΤΙΟ (NINJA GAIDEN 4) ....τεσπα το GAIDEΝ εχει μεινει στην καρδια μου οχι για τα γραφικα του , οπου τα οποια ειναι μια χαρα, αλλα για το βαθυ gameplay του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O volf ήταν η μεγαλύτερη αδερφή μέχρι τώρα (ή αρχίζω και παρασυνηθίζω το παιχνίδι)...

Παίρνω πίσω τα περι πατάτας μιας και με έχει εκπλήξει αρκετά και αφήνω και πάλι τα περι δυσκολίας...

Κατα τα άλλα μου godofwarίζει τρομερά...

 

Η σύγκριση με το dmc είναι αναπόφευκτη μιας και αρκετές φορές είναι σαν να έβαλαν τον ryu μέσα σε πίστα του dmc :P

Κατα τα άλλα η σύγκριση είναι ψιλοέλεος.. 5 κλάσεις πάνω πο την υπερπατατόbacktrackιά dmc είναι το ng...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία βοήθεια στον φτωχό....

 

Τι γίνεται με τον boss στην 7η πίστα; Αυτόν που

έχω αφού πέσω από το αεροπλάνο με τη μηχανή. Τον σκότωσα αλλά η έκρηξη παίρνει και εμένα μαζί. Τι κάνω ρε παιδιά; :fear:

 

 

 

 

 

Προβλέπω μέσα στις επόμενες 2-3 μέρες να το τερματίσω. Ξέρει κανείς αν ξαναρχίσω επόμενο level δυσκολίας αν κρατάω τα όπλα; (πολλά θέλω, ε; :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία βοήθεια στον φτωχό....

 

Τι γίνεται με τον boss στην 7η πίστα; Αυτόν που

έχω αφού πέσω από το αεροπλάνο με τη μηχανή. Τον σκότωσα αλλά η έκρηξη παίρνει και εμένα μαζί. Τι κάνω ρε παιδιά; :fear:

 

 

 

 

 

Προβλέπω μέσα στις επόμενες 2-3 μέρες να το τερματίσω. Ξέρει κανείς αν ξαναρχίσω επόμενο level δυσκολίας αν κρατάω τα όπλα; (πολλά θέλω, ε; :P)

 

Εγω αυτο που εκανα ηταν να παω μακρια και να του ριχνω βελακια οταν ειχε λιγη ενεργεια, στην εκρηξη ειχα φουλ ενεργεια κραταγα block και παλι εχασα πολυ ενεργεια αλλα δεν πεθανα..

 

Δεν κρατας τα οπλα αν αλλαξεις δυσκολια ....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, το είδα κι εγώ με τα πολλά. Δεν είναι πάρα πολύ άσχημο. Έφτασα μέχρι το Hayabusa village και προχωράω. Εννοείται κόντεψα να χάσω τουλάχιστον σε 10 σημεία (στο εύκολο), εννοείται "ξόδεψα" το talisman of rebirth στον πρώτο αρχηγό, εννοείται σιχτιρίζω την ώρα και τη στιγμή που οι Ιάπωνες έβαλαν στα παιχνίδια τους "μεγάλους κακούς που θέλουν κόλπο για να τους φας", εννοείται με βλέπω να παίζω όσο έπαιξα και στο πρώτο NG (3-4 πίστες το πολύ). Το οποιο πρώτο NG με είχε εντυπωσιάσει περισσότερο αλλά βέβαια ήταν διαφορετικές οι συνθήκες τότε.

 

Άσχετο αλλά όσο έπαιζα σκεφτόμουν την υπερταινία Οι Εφτά Σαμουράηδες αλλά και το... Lost Planet (πολύ καλό παιχνιδάκι, αυτούς τους Μεγάλους Κακούς και τα checkpoints να μην είχε μόνο και θα το είχα τελειώσει).

 

Αν παίξει κάποιος πάνω από δίωρο πάει για επιληψία εύκολα! Η δράση είναι όντως καταιγιστική, δεν θυμάμαι να έχω ξαναδεί τέτοιο πράγμα. Τέλος, πιστεύω κι εγώ ότι είναι αρκετά καλύτερο από το DMC4, δεν υπάρχει σύγκριση.

 

Άντε, πότε θα βγει το GoW2. Είμαι των παιχνιδιών του δυτικού κόσμου εγώ, αυτά τα γιαπωνέζικα δεν τα μπορώ (με εξαίρεση κανα καλό jrpg αραιά και που).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παίξει κάποιος πάνω από δίωρο πάει για επιληψία εύκολα! Η δράση είναι όντως καταιγιστική, δεν θυμάμαι να έχω ξαναδεί τέτοιο πράγμα. Τέλος, πιστεύω κι εγώ ότι είναι αρκετά καλύτερο από το DMC4, δεν υπάρχει σύγκριση.

zeppos κατσε παιξε να μαθεις και ασε τις επιληψιες.

απαξ και ΜΑΘΕΙΣ, μετα ολα γινονται ΝΕΡΑΚΙ ;]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το φτυσα στον κακο της 3ης πιστας...πολυ καλο το παιχνιδακι αλλα δεν ειναι του γουστου μου και επειδη με τη καμερα κινδυνευεις με επιληψια οπως λεει ο nzeppos παμε για αλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...