Προς το περιεχόμενο

ASUS Eee PC 701


joker99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 421
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Κατά την γνώμη σας ποιά είναι η καλύτερη διανομή linux για το μικρό;

Που να είναι η πιο λειτουργική και πιο ελαφριά;

Ευχαριστώ.

 

τα xandros που εχει πανω μου φαινονται μια χαρα εμενα παντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά την γνώμη σας ποιά είναι η καλύτερη διανομή linux για το μικρό;

Που να είναι η πιο λειτουργική και πιο ελαφριά;

Ευχαριστώ.

to centos η καποια light εκδοση fedora

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα δεν εχει διαφορα μονο στην οθονη αλλα και στο δισκο και στη μνημη.

Αν θελεις αργοτερα να του βαλεις windows θα εισαι λιγο πιο ανετος.

Προσωπικα μιας και εχω το 701 και του περασα windows nlited παει σφαιρα ακομα και με 512 μνημη και με full προγραμματα εφαγα 1,4 γιγα.

Αν εχεις τα λεφτα πανε για το 900, το οριζοντιο stroling ειναι ψιλοεκνευριστικο και φανταζομαι με το 900 θα εξαλείφεται αυτο το κακο,

αν ομως οπως οι περισσοτεροι οπως και εγω φυσικα το παιρνεις πιο πολυ για χαβαλε(μην πω τπτ αλλο!!) τοτε πανε στο 701 που θα δοσεις λιγοτερα αλλα σιγουρα θα χασεις μεταπωλητικη αξια(αν σε ενδιαφερει κατι τετοιο στο μελλον)

Εν κατακλειδι: χαβαλε=701

λιγο και σαν εργαλειο=900

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα δεν εχει διαφορα μονο στην οθονη αλλα και στο δισκο και στη μνημη.

Αν εχεις τα λεφτα πανε για το 900, το οριζοντιο stroling ειναι ψιλοεκνευριστικο και φανταζομαι με το 900 θα εξαλείφεται αυτο το κακο,

 

Εν κατακλειδι: χαβαλε=701

λιγο και σαν εργαλειο=900

 

Να ρωτήσω και εγώ αυτο το θέμα του scrolling ειναι τόσο σοβαρο?ΤΟ ινσομνια για παράδειγμα εμφανίζεται το μίσο και το άλλο μισό θέλει scroll?

Ακόμα ο 900ρης CPU την παλευει καθόλου? Σε ενα φορουμ με πολλες φωτο αργει να κάνει scroll down?Γενικα που ζορίζεται (μηλάω για απλές εφαρμογες πάντα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ως αναφορα το αν ζοριζεται περα απο το δικο του λειτουργικο που δεν εχει κανενα προβλημα στα windows xp που εχω περασει στο δικο μου παει σφαιρα.

Εννοειται οτι θα βαλεις καποια Nlite εκδοση και οχι την κανονικη, και αυτο για οικονομια στο σκληρο αλλα και καποια αλλα.

Η δικη μου εγκατασταση επιασε 1,4 gb με windows,winrar, ms office(word,excel,powerpoint), codecs, opera, windows live messenger, winamp και ισως τπτ αλλο που δεν θυμαμαι τωρα, και παει σφαιρα με τον επεξεργαστη στα 630 και οχι στα 900.

Γενικα με τον Opera στις σελιδες παιρνω τα 3/4 και μετα θελει να παω λιγο δεξια, ε δεν ειναι και τοσο ενοχλητικο αλλα το 900 λογικα δεν θα το εχει αυτο.

Σαν επιλογη για μενα που εβαλα Opera εχει να του ορισω να προσαρμοζει τη σελιδα αλλα δεν μου αρεσει.

Ο επεξεργαστης μια χαρα ειναι παντως και δεν δειχνει καθολου αδυναμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβα. Και εγω για ψιλοχαβαλε το θέλω, για τα ταξίδια που μεχρι τώρα κουβαλουσα 3 κιλά χωρίς λόγο και απο τον νοεμβριο για το στρατο.

Παντος koprodogis αμα θες το 900, μιας που είσαι και απο Θεσσαλονική το τσιμπαω το δικό σου :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χα χα, μπορω να πω οτι με δελεαζεις αγρια αλλα το θεμα ειναι οτι θα σου ζητησω πολλα, σχεδον οσο το πηρα οχι τπτ αλλο αλλα ειναι σαν καινουριο λογο εξεταστικης και ελλειψης χρονου αλλα και λογο οτι απο την πρωτη μερα ειναι σε θηκη(ουτε μηνα δεν το εχω).

Αν θες κανε μου μια προσφορα με PM μπας και στο δοσω(θα ειμαι γεναιοδωρος!! )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

παιδια να ρωτησω κατι το 700αρι εχει οθονη αφης/πηρε ενας φιλος απο εβαυ ενα με 220 ευρω και συν ολα τα αλλα εεχει οθονη αφης κε με παραξενεψε μιλαω για εκδοση με καμεραα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να ρωτησω κατι το 700αρι εχει οθονη αφης/πηρε ενας φιλος απο εβαυ ενα με 220 ευρω και συν ολα τα αλλα εεχει οθονη αφης κε με παραξενεψε μιλαω για εκδοση με καμεραα

 

οχι φιλε δεν εχει οθονη αφης προφανώς πρόκειται για καποιο modification του παιδιου που του το πουλησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι φιλε δεν εχει οθονη αφης προφανώς πρόκειται για καποιο modification του παιδιου που του το πουλησε.

 

Που σε απλά ελληνικά σημαίνει ότι έχει ανοιχτεί και έχει γίνει επέμβαση και λογικά δεν έχει άλλο εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...