Προς το περιεχόμενο

ASUS Eee PC 701


joker99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε ευχαριστώ πολύ

£329 inc VAT λεει...το £ 347.80 που το είδες? για αυτό μιλάμε ετσι http://www.clove.co.uk/viewProduct.aspx?Manufacturer=ASUS&Item=ASUSEEEPC900-WHITE&Product=F938F5FC-A2EA-4356-BDA0-E0088CC17744&Category=777667DF-164E-4976-A7AF-8F0EB31FBCFA ?

 

edit: ωχ ναι σορρυ έχεις δίκιο...είναι και τα αποστολής-φόροι!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 421
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

δεν ξερω αν προσεξες εκανα και εγω edit για να σου δειξω και φωτο απο το "παοκι" μου

Με οπτικο μεσω τι θα κανεις? καπως πρεπει να περασεις τα windows, υπαρχουν και καποιοι οδηγοι να τα περασεις με καρτα μνημης ή φλασακι αλλα .... λιγο πλεγμενα τα πραματα κατ εμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αλήθεια δεν το έχω πολυσκεφτεί,με νοιάζει να το αγοράσω πρώτα,να το ψάξω λίγο,να δω και τα linux που έχει πάνω,να βρω τρόπο για τα ελληνικά,μετά να ξεπεράσω το σοκ των 440ευρώ ;) και μετά θα ψάξω μπας και έχει κανενας φίλος,αλλιως στικάκι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ta ελληνικα ειναι ευκολο να τα βαλεις, και γω που ειμαι ασχετος απο Linux εψαξα στο google και βρηκα οδηγο και σε 5 λεπτα ειχα και ελληνικο μενουν και ελληνικα οταν γραφω και την εναλλαγη με alt+ctrl.Τους τονους δεν εχω κοιταξει ποτε αλλα κανα sudo θα ειναι και αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δει όλα τα video στο youtube και φωτο στο google αλλα τώρα που μιλάω με κάποιον που έχει ένα και το είδα στη φώτο σου έπαθα πλάκα!!!Μου φένεται θα κάνουμε μόλις το πάρω ένα γκάλοπ να δούμε πόσοι είμαστε και αντε να φτιάξουμε και ελληνική κοινότητα Eee pc και θα ονομάσουμε το φορουμ μας http://www.grEeeks.com !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πιο αστεια φωτο που το εχω βγαλει αλλα και που δειχνει το πραγματικο του μεγεθος ειναι αυτη απο την μερα που το παρελαβα

imgp0372ya9.th.jpg

εβαλα και για πλακα την συγκεκριμενη ταινια για το κοροιδεψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol: :lol: :lol: αυτά είναι!!!Αντε ρε παιδί μου να το πάρω και εγώ.

Λες να αργήσει?Λες μέχρι την επόμενη κυριακή να το έχω :P ?Λες να πω καλό καλοκαίρι πρώτα η μπα????

 

Σαν κατασκευή ανθεκτικό είναι?καλό ή παλιο πλαστικούρα τρίζει όλη την ώρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν κατασκευη ειναι πολυ καλη, κανενα τριξιμο και γενικα κουνημα, ολα ειναι καλα συναρμολογημενα με καλα πλαστικα.

ειδικα το δεσιμο της οθονης πολυ καλο χωρις ιχνςο τσογου.

τωρα σκεψου οτι θελουν 4-5 μερες αφου το στηλουν και πες 4-5 να το εχουν διαθεσιμο οποτε μαλλον μιλαμε για 10 ιουνιου περιπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

a ok εννοούσα μη κανουν κανα μήνα να το πάρουν αυτοί και μετα καμια 10αρια μέρες να το έχω!!!

Αλλά αν είναι καμια βδομάδα το πολύ για στοκ καλά ειναι,θα ενημερώσω asap για την απάντησή τους(αν πάρω) αλλιώς αφού δε πρόκειτε να το βρω ποιο φτηνό αλλού,τη δευτέρα το πρωί θα πάω στη τράπεζα και τρίτη-τετάρτη(ανάλογα πόσο θέλει η τράπεζα για να μου δώσει τη χρεωστική) θα κάνω τη παραγγελία.Από κάτι βίντεο που είδα δε φαίνεται να βολεύει ιδιαίτερα το linux,τα θέλει τα XP του :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έψαξα το θέμα της μπαταρίας και τελκά βλακεία.Η Αsus λέει αναγνώρισε το λάθος της και θα αντικαταστήσει με 10λίρες τη μπαταρία αλλά πρέπει να τους δώσεις πίσω τη παλιά και τρέχα γύρευε...Άδικο πάντως γιατί τόσο καιρό να διαβάζεις για 3.5ώρες αυτονομία και τώρα να διαβάζεις για 90λεπτά με το ζόρι 2ώρες..τι να πω :-(

Εδώ στην Αθήνα ή γενικά στην Ελλάδα ξέρεις αν πουλάνε τέτοιες μπαταρίες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρεωστικη??

Για τσεκαρε αν την δεχονται, αν ειναι παντος να βγαλεις καρτα απο τραπεζα θελει τουλαχιστον μια εβδομαδα μεχρι να σου δοσουν και Pin.

Απο την αλλη καλυτερα να βγαλεις μια προπληρωμενη πιστωτικη, που θα μπορεις να την χρησιμοποιησεις και αλλου και θα ειναι απολυτα ασφαλης.

Εγω προσωπικα εχω μια της κυπρου, που την εβγαλα σε 2 λεπτα και ηταν πανετοιμη σε λιγες ωρες φορτωμενη με λεφτα.

Το λινουξακι παροτι και εμενα δεν μου γεμιζε το ματι ειναι μια χαρα και τα κανει σχεδον ολα.

Το θεμα της μπαταριας παιζει να μην σε απασχολησει, θελω να πω στηλε μια εξτρα ερωτηση αν η παρτιδα που θα παραλαβει το clevo ειναι με την 5800mAh μπαταρια γιατι απο το αγγλικο site της asus δεν μπορεις να βγαλεις ακρη.

Ελλαδα δεν ξερω που μπορεις να βρεις αλλα με ενα φιλο που τα κοιταζαμε εχει στο ΕΒΑΥ καποιες πολυ καλες ιαπωνεζικες και φθηνες(γυρο στα 45 ευρω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και εγώ από κύπρου θα τη βγάλω,αυτή που λες και εσύ προπληρωμένη,θα βάλω 450ευρώ μέσα και κανα 2 μέρες κανουν να σου τη δώσουν μου είπαν.Θέλει και 5ευρώ για να τη βγάλεις!Τώρα κοίτα για τη μπαταρία σκέφτομαι πως ότι και να έχει το πακέτο μέσα ευχαριστημένος θα είμαι,όταν έρθει η στιγμή που δε θα μπορώ άλλο και θα τη χρειαστώ θα πάρω μια άλλη.Οπότε προς το παρών με νοιάζει να το πάρω στα χέρια μου!Λες να περιμένω απάντηση για το πότε θα είναι διαθέσιμο ή να κάνω τη παραγγελία asap?

 

Edit: Μόλις έμαθα πως μέσω ΑΤΜ τη έχεις σε κανα 2 μέρες,άρα δίκιο έχεις,από το ταμείο τη παίρνεις εκείνη την ώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες να περιμένω απάντηση για το πότε θα είναι διαθέσιμο ή να κάνω τη παραγγελία asap?

 

να σου πω την αληθεια περιμενε να παρεις την απαντηση τους καλυτερα, αλλωστε για να κανεις την παραγγελια πρεπει να δοσεις και τον αριθμο της πιστωτικης σου.

Επισης θα σου ζητησουν και καποιο αποδεικτικο της διευθυνσης σου μιας και δεν αναγραφετε στην πιστωτικη σου και θα πρεπει να τους στηλεις εναν λογαριασμο(πχ του οτε) ή να οταν ζητησουν απο την καρτα σου τα λεφτα εναν κωδικο πληρωμης.

Εαν παντως σου πουν οτι θα καθυστερησουν λογικα θα το παρεις σε χαμηλοτερη τιμη μιας και θα βγει και το 901 μοντελο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μισό λεπτό,η κάρτα που είχα βγάλει από τη κύπρου την οποία είχα γεμίσει με κάποιο ποσό(βασικά ο αδερφός μου την έβγαλε) την χρησιμοποίησα μια φορά και πήρα μια θήκη για το iPod.Tοτε το μόνο που μου ζήτησαν ήταν τα στοιχεία μου(όνομα-επίθετο-διεύθυνση-τηλέφωνο,τον αριθμό της κάρτας) και τίποτα άλλο.Αφαίρεσαν τα χρήματα και μου έστηλαν τη θήκη.Απο expansys την είχα πάρει.Θέλω να πω,πως περίεργο μου φαίνεται να θέλει τέτοια διαδικασία...

Ναι έχεις δίκιο,αν αργήσει ίσως πέσει και η τιμή του λίγο.Θα περιμένω,απάντηση πάντως ακόμα δεν έχει έρθει.Απλά φοβάμαι επειδή ακούω πως σταματά η παραγωγή του μπας και φέρουν και τα πάρουν όσοι έχουν κάνει παραγγελία και μετά αντε να ψάχνω αλλού :-)

Στην αναμονή...

 

Προς το παρόν έχω διαβάσει ένα σορό οδηγίες για το πως θα κάνεις το οτιδήποτε όπως να βάλεις τα WinXP κ.α.

Ένα καλό που είδα και μου φάνηκε πολύ καλό ήταν το πως να βάλεις φως κάτω από το πληκτρολόγιο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δες αυτο στο ebay,αν και δε το εμπιστευομαι καθόλου(δε ξέρω γιατί αλλά δε μου κάθεται καλά!) η τιμή μου φαίνεται καλή...

 

http://cgi.ebay.com/ASUS-Eee-PC-900-20G-Pearl-White-90OA09AA2112111U305Q_W0QQitemZ190225772355QQihZ009QQcategoryZ177QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

Αν τα υπολόγισα καλά 624 δολάρια=402 ευρώ μαζί με μεταφορικά για Ελλάδα που έχει στο τέλος της σελίδας έναντι των 440 του clove που δεν είναι σε στοκ, έρχεται και από Αμερική οπότε θα είναι και με τη καλή μπαταρία...Για δες το μπας και εσύ δεις τίποτα που εγώ να μη το πρόσεξα :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...