Προς το περιεχόμενο

ASUS Eee PC 701


joker99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

προς το παρόν προσπαθώ να ξεπεράσω τη πίκρα μου και να μη φάω τα λεφτα :-(

Τώρα σοβαρά,μάλλον θα περιμένω,είμαι της άποψης του "αποτυχημένου" κάθε εμπόδιο για καλό!!Πού ξέρεις μέχρι τότε τι θα συμβεί...ίσςως μείωση της τιμής,κάποια προσφορά,για άλλο μοντέλο δε νομίζω.Μέσα στο καλοκαίρι άκουσα πως ενδέχεται να φέρουν τα media markt ένα γερμανικό μοντέλο 10" κάτω από τα 400ευρώ.Δε ξέρω ακόμα...

Όπως είπε και "κάποιος" η υπομονή=αρετή ;)

 

Αααχ,δε με πάει με τίποτα...Αsus Eee PC 701-900-MSI-(άγνωστο...:lol:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 421
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

να παρεις κανα 701 δεν θες ε?

και φθηνο ειναι και διαθεσιμο αμεσα.

η υπομονή=αρετή, επιμενω!!!

απλα και εγω οταν ηταν να παρω προτιμησα το μικρο και φθηνο 701.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι για 701 δε με βλέπω με τίποτα,ποιο παλιά ναι αλλά τώρα όχι.Με το λογαριασμό δε ξέρω τι να πω...τη κάρτα την ακύρωσα για παν ενδεχόμενο.Τώρα φυσικά έχω φάει σκάλωμα γιατί μέχρι τέλη ιουλίου :-( πάει το καλοκαίρι που το είχα φανταστεί με το laptopάκι!Ας ελπίσω πως μέχρι τότε θα βρω αν όχι από το expansys ίσως σε κανένα άλλο με την ίδια-χαμηλότερη τιμή και διαθέσιμο(που τέτοια τύχη!)

 

όσο για τα Windows να τονίσω μια λεπτομέρεια την οποία είμαι σίγουρος πως δεν είδες...Η έκδοση linux ΔΕΝ ΕΧΕΙ Bluetooth :shock: . Τώρα θα μου πεις-τόσο σοβαρό?-ε φασούλι το φασούλι λένε γεμίζει το σακούλι:-)

 

Κοίτα,αν είμαι σωστά ενημερωμένος τα linux που έχει μέσα το Μsi είναι suse και μη διαμορφωμένα,δηλαδή όχι όπως το γραφικό και απλοποιημένο περιβάλλον της Asus το οποίο "βοηθούσε" κάποιους.Τα suse δε μου άρεσαν τόσο όταν τα είχα βάλει.

Ε και είπα,τα Linux είναι δωρεάν οπότε πάρε την έκδοση Win με Bluetooth,νόμιμα,να βάλεις και κάποια στιγμή τα linux σε μια SD.

 

Το msi έχει ελεύθερο slot για Ram!Οπότε 1Gb για αγορά!Μπορείς να αλλάξεις και τον 2,5" δίσκο κάποια στιγμή.Με τη μπαταρία δε ξέρω τι γίνεται-άλλοι λένε για 3 ώρες και άλλοι για 7!!!Πήρα τηλέφωνο την expansys και στο τέλος ζήτησα συγνώμη από την τηλεφωνήτρια για τη σύγχυση που προκάλεσα :lol:,ιδέα δεν είχε-ότι βλέπετε μου είπε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τη διαφορα με το "μπλε δοντι" δεν την ηξερα και ακουγετε αρκετα καλο γιατι σε γλιτωνει τουλαχιστον απο το ματι ποντικου αν μιλαμε για ασυρματο και επιλεον το κανει μανουλα για χακιες σε κινητα(ντροπη μου, τι ειναι αυτα που λεω)

Απο την αλλη ειναι μεγαλη η διαφορα χρηματων.

Σορρυ που θα το πω αλλα μηπως κανεις βιαστηκες κινησεις?

Μπορουσες απλα να βγαλεις τα λεφτα απο την καρτα και οχι να την ακυρωσεις, ετσι αν την χρειαστεις θα πρεπει να δοσεις αλλα 5+1 ευρω.

Δεν βλεπω παντως να το εχει και κανενα καταστημα διαθεσιμο το wind στον κοσμο, και στο αμερικανικο και αγγλικο ebay δεν μου βγαζει κανενα αποτελεσμα, αχ αχ αχ μια απο τα ιδια το κοβω και το 901, θα το ανακοινωσουν και θα ειναι διαθεσιμο μετα απο κανα 2μηνο.

Νιωθω πολυ ευχαριστημενος που προτιμησα το μικρο 701

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη κάρτα την ακύρωσα,ζήτησα επανέκδοση και το ποσό θα μεταφερθεί εκεί με επιβάρυνση 3ευρώ και όχι 5 σε περίπτωση που να σήκωνα +1 για να τα ξαναβάλω :-)

Το ποιο κοντινό σε θέμα χρόνου είναι αυτό για τις 15 ιουνίου διάθεση και όχι τέλη ιουλίου http://www.mobilx.hu/msi-u100-wind-xp-home-feher-notebook.html?csid=56b48a71c71ad9477f76ac6830e9d229&sl=EN&currency=

Αλλά η τιμή εκτοξέυεται στα 504ευρώ(δηλαδή 16 ευρώ διαφορά) και με ΗUN keyboard και όχι EN.

Δε το αγοράζω ακόμα...θα περιμένω λίγο να ηρεμήσουν τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11demian111 προσοχη αυτο που κοιτας στο e-shop ειναι η εκδοση surf και μαλιστα σε χρωτα πρασινο και ροζ.

Το χρωμα βεβαια ειναι προσωπικη υποθεση αλλα δεν αξιζει να παρεις την εκδοση surf για 2 λογους

1) δεν θα εχεις δυνατοτητα αναβαθμισης μνημης ευκολα, και για να το κανεις θα πρεπει να διαλυσεις ολο το φορητο(δες Youtube αν θες)

2) με τα ιδια ακριβως λεφτα ακομα και απο ελλαδα με λιγο υπομονη παιρνεις το 701 το κανονικο που εχει και καμερα επανω και πορτακι απο πισω για ευκολη αναβαθμιση μνημης.

Καταλαβαινω οτι λογο ηλικιας ισως σου ειναι δυσκολο να παρεις απο αγγλια αλλα κανε εναν κοπο να ρωτησεις τους δικους σου.

Τωρα θα πω και κατι ακομα ασχετο αλλα χωρις να ξερω τι υπολογιστη εχεις αλλα αν θα ειναι ο πρωτος σου φορητος ισως απογοητευθεις με τις δυνατοτηες του οποτε τσεκαρε και ενα φορητο κανονικο οπως αυτος που κατ εμε ειναι μια τελεια επιλογη με κορυφαια αποδοση/κοστους.

Χωρις να υπερβαλω οταν βαρεθω το eee θα το πουλησω και θα παρω ενα τετοια(κλασσικος καπιταλας κομπιουτερακιας που εχει ηδη φορητο και θελει και αλλο, ενα για καθε δωματιο:-D:devil::X:mrgreen:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...