Προς το περιεχόμενο

The Settlers VI


pc_admin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειδα το βιντεακι και τρελλαθηκα!

the settlers vi πρεπει να ειναι πολυ καλοι!

http://www.youtube.com/watch?v=P28BVwbwf2Q&mode=related&search=

Εχει βγει το demo (το κατεβαζω )και συντομα θα σας πω εντυπωσεις

Αλλα το βιντεακι λεει πολλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Απ'ολα τα settlers μ'αρεσε το 2 περισσότερο.. Εχει βγει και 10year anniversary και το έπαιξα λιγο και εκει.. Δυστυχως μάλλον έχω γεράσει και δεν μπορώ να ασχοληθω με κανενα παιχνίδι πανω απο 1 ωρα..

 

Θα κατεβάσω και εγω το demo και βλεπουμε αν στις 27 ασχοληθω να το πάρω ή όχι..!

 

Edit: Demo δεν βλεπω στο official site! Απο που το κατεβαζεις???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια!!!Το settlers 2 10th anniversary το εχω σκισει.Αυτο φαινεται πιο ωραιο αλλα δεν εχει την γελοιοτητα που χαρακτηριζε τα υπολοιπα και που μου αρεσε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως δεν χρειάζομαι να δω το ντέμο, και μόνο το βιντεάκι αυτό με έπεισε να το τσιμπήσω με το που θα βγει στις 25 του Σεπτέμβρη. Φαίνεται για επιστροφή στις ρίζες για το Settlers μετά το 5 που δεν ήταν μάπα, αλλά δεν ήταν και Settlers. Να σημειώσω ότι είμαι fan της σειράς από το πρώτο που το έπαιζα στην Amiga.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν την ξερω την σειρα αλλα απο αυτο το βιντεακι που ειδα μου φανηκε οτι ειναι κατι σαν sims με καστρα γιατι δεν ειδα ουτε μια μαχη ουτε τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εντυπωσεις : τα γραφικα ειναι καλα ,αλλα απο το βιντεο που ειδα τα περιμενα ακομα καλυτερα .Ειναι αρκετα βαρυ για το συστημα της υπογραφης αν βαλεις τα settings στο full, μαλιστα σε καποιες επιλογες στα γραφικα δεν μπορουσε να τα ανεβασει αλλο γιατι θελει περισοτερη μνημη στην vga (εχω την 7600gt με 256mb).Παντως και στη μεγιστη ρυθμιση στα γραφικα ειναι ανετα playble.

Ισως με ενα dual core cpu και 8800gts vga να εβλεπα τα γραφικα στο full.

To gameplay ειναι οπως το παλιο -καλο settlers (το 2)

Εκει που εμεινα τελειως ηταν το εισαγωγικο video στο παιχνιδι.Καλυτερο δεν εχω δει.

Συμπερασμα : καλο , αλλα το περιμενα καλυτερο ,ισως με πιο δυνατο pc να ηταν τελειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε αυτο εδω

http://www.technic3d.com/index.php?site=filebase&action=file&fid=182

 

 

Απ'ολα τα settlers μ'αρεσε το 2 περισσότερο.. Εχει βγει και 10year anniversary και το έπαιξα λιγο και εκει.. Δυστυχως μάλλον έχω γεράσει και δεν μπορώ να ασχοληθω με κανενα παιχνίδι πανω απο 1 ωρα..

 

Θα κατεβάσω και εγω το demo και βλεπουμε αν στις 27 ασχοληθω να το πάρω ή όχι..!

 

Edit: Demo δεν βλεπω στο official site! Απο που το κατεβαζεις???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα να κατεβάσω το beta, demo, θα σας γελάσω, από το gamespot αλλά δεν γινόταν. Σερνόταν. Είμαι φανατικός των Settlers. Από το 1 τα έχω παίξει όλα. Το πιο καλό για μένα ήταν το 2 και το 10th anniversary.

Και όντως ήταν κορυφαίο για την εποχή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, κι αν είχες 1mb μνήμη άκουγες και ambient ήχους, τους ξυλοκόπους να κόβουν δέντρα, τα πουλάκια να κελαηδάνε κλπ. Ωραίες εποχές!

 

ναιιιιιιιιιι ρε συυυυυ! τελειοοοο

θυμαμαι στην αρχή κάτι έκανα λάθος και δεν έβγαζαν τάβλες από το κάστρο κ είχα όλους τους εργάτες να πηγαίνουν πέρα δώθε περιμένοντας

και τσαντιζόμουν και πάταγα ένα κουμπί που έκανε εκκένωση ( ? ) του κάστρου κ έβγαιναν όλοι και όλα έξω.

επίσης πολύ γέλαγα με τους γεωλόγους που έκαναν κωλοτούμπα μόλις έβρισκαν κάποιο πέτρωμα στο βουνό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης πολύ γέλαγα με τους γεωλόγους που έκαναν κωλοτούμπα μόλις έβρισκαν κάποιο πέτρωμα στο βουνό!

 

"Τσούπ- τσούπ- τσούπ, (παύσι) Γιούπιιι !!!!" :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα να κατεβάσω το beta, demo, θα σας γελάσω, από το gamespot αλλά δεν γινόταν. Σερνόταν. Είμαι φανατικός των Settlers. Από το 1 τα έχω παίξει όλα. Το πιο καλό για μένα ήταν το 2 και το 10th anniversary.

Και όντως ήταν κορυφαίο για την εποχή του.

 

Απο τα διαφορα sites το κατεβασμα σερνεται , google το "settlers rise of an empire demo rapidshare " να το κατεβασεις με το rapidshare (ειναι 1,5 gb περιπου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναιιιιιιιιιι ρε συυυυυ! τελειοοοο

θυμαμαι στην αρχή κάτι έκανα λάθος και δεν έβγαζαν τάβλες από το κάστρο κ είχα όλους τους εργάτες να πηγαίνουν πέρα δώθε περιμένοντας

και τσαντιζόμουν και πάταγα ένα κουμπί που έκανε εκκένωση ( ? ) του κάστρου κ έβγαιναν όλοι και όλα έξω.

επίσης πολύ γέλαγα με τους γεωλόγους που έκαναν κωλοτούμπα μόλις έβρισκαν κάποιο πέτρωμα στο βουνό!

 

LOL, κι εγώ ακριβώς τα ίδια! Εν τω μεταξύ στην αρχή δεν ήξερα ότι πρέπει να στείλεις γεωλόγο να σου πει τί πέτρωμα υπάρχει εκεί, οπότε έφτιαχνα ορυχεία στην τύχη. Καλά, αν έκανες μαλακία με τους δρόμους περίμενες και κάνα τετράωρο μετά μέχρι να πάνε εκεί οι χτίστες και οι μεταφορείς. Σε κάθε διασταύρωση και σημαιάκι έμπαινε κι ένας τύπος που μετέφερε τα υλικά παρακάτω. Οπότε αν δεν τα είχες σχεδιάσει καλά έπαιζε τρελό μποτιλιάρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...