Προς το περιεχόμενο

The Settlers VI


pc_admin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τέτοια μορφή έλεγα κι εγώ.Τέσπα...

 

Πριν καμια ώρα έπαιξα την πρώτη πίστα στην έρημο.Τρελάθηκα.Μου άρεσε πάρα πολύ η τοποθεσία.Απ' ότι είδα και η επόμενη το ίδιο καλή είναι.

Για πείτε κ σεις οι τελευταίοι τι γνώμη έχετε για το παιχνίδι.Γιατί δε μπορώ να καταλάβω πως όλα τα reviews το βγάζουν μέτριο.Μάλλον επειδή απευθύνεται σε συγκεκριμένο κοινό υποθέτω και δεν καλύπτει τα γούστα αυτών που το δοκίμασαν και το έκριναν.Από χρήστες πάντως έχει σαφώς καλύτερες βαθμολογίες γενικά.

 

Γενικά τα Settlers όλα ή τα λατρεύουν κάποιοι ή τα μισούν. Είναι αυτό το αργό και το υπομονετικό που σε πολλούς δεν αρέσει. Εγώ το γουστάρω τρελά πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Nαι, όντως.Πάντως τις έχουν συντομεύσει τις διαδικασίες σε σχέση με παλαιότερα sttlers.Πλέον σε μια ώρα μπορείς να βγάλεις αποστολή.Εγώ κάθε μια τη βγάζω σε μια ώρα και δέκα λεπτά περίπου κινούμενος σχετικά χαλαρά.Γενικά βέβαια δε μου αρέσει το rush στα rts.Είμαι από αυτούς που κάθονται και καθαρίζουν όλα τα resources από το χάρτη, κάνουν όλα τα upgrades, χτίζουν τείχη από 'δω. τείχη από 'κει και μετά τελειώνουν την απόστολή.Γι' αυτό δε βρήκα καθόλου αργή την εξέλιξη του συγκεκριμένου τίτλου. :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι από αυτούς που κάθονται και καθαρίζουν όλα τα resources από το χάρτη, κάνουν όλα τα upgrades, χτίζουν τείχη από 'δω. τείχη από 'κει και μετά τελειώνουν την απόστολή.

 

Ακριβώς το ίδιο κάνω και εγώ. Άσε που αν τον αντίπαλο τον "έχω", παίζω μαζί του. :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία από τα ίδια. Σαν την γάτα με το ποντίκι.

 

Εγώ προτιμώ τις χειμωνιάτικες πίστες. Με την έντονη εναλλαγή του καιρού. Νομίζω ότι στα χιονισμένα τοπία έδωσαν ρέστα οι προγραμματιστές. Φοβερά.

Όσο για τις κακές κριτικές, δεν το βρίσκω περίεργο. Όλοι αυτοί που τις κάνουν δεν έχουν τον χρόνο για να το παίξουν όπως εμείς. Προτιμούν οτιδήποτε γρήγορο με πολύ δράση. Διαφορετικά γούστα. Εγώ δεν κόλλησα ποτέ με παιχνίδι που ήμουνα μόνιμα με το δάχτυλο στην σκανδάλη και γέμιζα την πίστα με αίμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμυντικοί είμαστε όλοι από ότι βλέπω...

η επίθεση να γίνεται μόνο όταν είναι σίγουρη η νίκη! χεχχεχεχε

οι κρητικές είναι απόψεις κάποιων, όπως και οι δικές μας που μας αρέσει το παιχνίδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμυντικοί στρατεγκάδες φου του γου! :lol:

Παρεπιπτόντως μου ζάλισε τον έρωτα χθες η 10η αποστολή.Αυτή η δεύτερη στην έρημο.Δεν έλεγε με τίποτα να δεχθεί ότι έχω κυκλώσει την πόλη με τείχος.Δεν ήξερα και τι μέλλει γενέσθαι μετά, οπότε αφού είχαν σχεδόν αποτελειώσει τους συμμάχους μου, έριξα όλη την πόλη κάτω και την κύκλωσα με τα απολύτως βασικά κτίρια για να δω τι θα κάνει.Και τότε μόνο ξεκόλλησε το μυαλό του. :lol:

Θα την ξαναπολεμήσω απόψε.Ελπίζω τώρα που ξέρω τι πρέπει να κάνω να μη με προβληματίσει.

Ένα multi τύπου world domination πάντως πιστεύω θα του ταίριαζε πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά έχουμε κάνει και τα περίφημα rush στο starcraft αλλά κυρίως αμυντικά κ σίγουρα βήματα.

γι αυτό πάντα μου την δίνει το cap στους στρατιώτες.. θέλω να βγάζω ΑΠΕΙΡΟ στρατό όταν έχω τα resources!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γι αυτό πάντα μου την δίνει το cap στους στρατιώτες.. θέλω να βγάζω ΑΠΕΙΡΟ στρατό όταν έχω τα resources!

 

έτσι... και ας φυλάν την ενδοχώρα... θα έρθει η ώρα τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι... και ας φυλάν την ενδοχώρα... θα έρθει η ώρα τους!

 

ακριβώς!!!

 

γι αυτό μ αρέσει το CIV που δεν έχει (ή δεν έχω φτάσει) τέτοιο όριο.

 

αλήθεια στο Σετλερζ ποιος είναι ο αγαπημένος σας ήρωας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβώς!!!

 

αλήθεια στο Σετλερζ ποιος είναι ο αγαπημένος σας ήρωας;

 

Εγώ συνήθως πέρνω αυτή τη ζόρικη γκόμενα πάνω στο άλογο που κλέβει τους πάντες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η άμυνα είναι για τις κότες :P

 

Ο λόγος είναι ο εξής απλός. Όταν είσαι στην άμυνα δεν ξέρεις από που θα σου ρθει ο άλλος, έτσι αναγκάζεσαι να σκορπίσεις το στρατό σου. Ο άλλος συγκεντρώνει τα πάντα σε ένα σημείο που εσύ έχεις λίγα κ σε ξεσκίζει. Εννοείται ότι το με το pc μπορείς να κάνεις ότι θες γιατί δεν είναι σοβαρός αντίπαλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...