Προς το περιεχόμενο

Υποστήριξη από Forthnet


Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?p=1787175#post1787175

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?p=1787570#post1787570

 

Δεν είναι αρκετή μια φορά;

 

Άσε που το δικό σου πρόβλημα είναι μάλλον του ΟΤΕ και όχι της Forthnet (με 1Mbps μάλλον είσαι σε γραμμή του ΟΤΕ, έτσι; ). Και εγώ για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα στις αρχές του 2007 έπιανα max 1Mbps σε γραμμή 2Mbps ενώ για μεγάλα διαστήματα της ημέρας η ταχύτητα κυμαινόταν μεταξύ 350-500Kbps, αλλά ξαφνικά πριν μερικούς μήνες ο ΟΤΕ αποφάσισε επιτέλους να αναβαθμίσει της υποδομές του και από τα 50KB έφτασα στα 220 σταθερά 24/7.

Δε νομίζω η Forthnet να κάνει bandwidth shaping ανα περιοχή, άρα αφού κάποιοι πιάνουν το max της γραμμής τους, αυτοί που είναι χαμηλά είναι μάλλον λόγω ΟΤΕ.

 

Όσο για τα τηλέφωνα, η εξυπηρέτηση πελατών την οποία έχω καλέσει αρκετές φορές τον τελευταίο καιρό (είμαι 2+ μήνες με demo συνδρομή περιμένοντας να με περάσουν στο ιδιόκτητο δίκτυο) μπορεί να καθυστερεί λιγάκι να απαντήσει αλλά ποτέ δεν χρειάστηκε πάνω από 10-15 λεπτά, και ποτέ δεν ήταν σε περίεργες ώρες (μεσημέρι ή απόγευμα παίρνω πάντα).

 

όχι δεν φτάνει μια φορά..θέλω να το βλέπουν όλοι συνέχεια..σε κάθε post που αφορά την εξυπηρέτηση της Forthnet..Όσο για τον ΟΤΕ που ΜΑΛΛΟΝ φταίει..εντάξει..αλλά αυτό Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ ΕΙΝΑΙ Η FORTHNET ΟΥΤΕ ΕΣΥ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΟΥΤΕ ΤΑ "ΜΑΛΛΟΝ" ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΤΑ MAIL Ή ΣΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ..ο ΟΤΕ σου λεει "ακόμα και για βλάβη μιλα με τον παροχό σου"..και η Forthnet δεν απαντά..Λες να είμαστε τρελλοί σε τόσα post και να ασχολούμαστε χωρίς λόγο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

perimente sti grammi 10 lepta kai apantanai..

 

--

egw ena exw na sas pw, to routing tis forthnet pros to exwteriko ine gia ta baza

 

se paixnidia me 'hol' (hellas online) sta 4 mbits to ping mu kimenotan sta 50ms

me forthnet sta 15mbits to ping mu twra einai 100ms..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι δεν φτάνει μια φορά..θέλω να το βλέπουν όλοι συνέχεια..σε κάθε post που αφορά την εξυπηρέτηση της Forthnet..Όσο για τον ΟΤΕ που ΜΑΛΛΟΝ φταίει..εντάξει..αλλά αυτό Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ ΕΙΝΑΙ Η FORTHNET ΟΥΤΕ ΕΣΥ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΟΥΤΕ ΤΑ "ΜΑΛΛΟΝ" ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΤΑ MAIL Ή ΣΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ..ο ΟΤΕ σου λεει "ακόμα και για βλάβη μιλα με τον παροχό σου"..και η Forthnet δεν απαντά..Λες να είμαστε τρελλοί σε τόσα post και να ασχολούμαστε χωρίς λόγο;

 

se blaves arys kai esi mporeis na to diloseis vlavi.vevea an exeis 1 mbit kai bgazeis ligotero apo 1/3 mono tote theorite vlavi.kata ta alla oso kai na kopanas ton .... sou kato an bgazeis px miso megabit apla den prokite na allaxei mexri na ginei anabathmisi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

an den ebgenan autes oi eteries o kathenas mas tha plirone xriso ton ote akomaopote protimo mia eteria ite hol ite den xero ti pou prospathei para na plirono ta gamisiatika ston ote epidi ine monopolio.esi arys exeis i double play kai katevazeis me 5 kbytes?

double play εχω.

δεν λεω,κανεις χρυσο τον οτε,αλλα σου δινει αυτο που σου λεει απο την αρχη,και δεν υπαρχουν προβληματα στις τηλεφωνικες επικοινωνιες.και με την οτενετ μια χαρα ημουνα εγω.

 

γνωμη μου ειναι,το να πηγαινεις σε μια εταιρια ιδιωτικη σαν την forthnet,ειναι σαν να παιρνεις μια ηλεκτρικη συσκευη απ'τα alex pack. ειναι φτηνα μεν....αλλα απο ποιοτητα αστα να πανε.αντιθετος αν πας στον κοτσοβολο και παρεις μαρκα,θα το πληρωσεις κατι παραπανο,αλλα θα εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

(γιαυτο λεω,οτι πληρωσεις παιρνεις.)

 

εμενα αρκετα συχνα η τηλεφωνικη μου γραμμη παθαινει μπλακ αουτ,και οτι τηλεφωνο και να παρω δειχνει κατηλημενο.

και το ιντερνετ σερνετε τοσο στο σερφαρισμα,οσο και στο download.

 

ειναι απιστευτο το οτι κατεβασα το medal of honor airbone σε 3 μερες,και πανηγυριζα σαν τρελος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...δεν λεω,κανεις χρυσο τον οτε,αλλα σου δινει αυτο που σου λεει απο την αρχη...

Σοβαρά; Κι εγώ ο μαλάκας γιατί πλήρωνα 37? μόνο για γραμμή 2Mbps και για πάνω από 6 μήνες είχα ταχύτητες κάτω και από 768Kbps; :evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

double play εχω.

δεν λεω,κανεις χρυσο τον οτε,αλλα σου δινει αυτο που σου λεει απο την αρχη,και δεν υπαρχουν προβληματα στις τηλεφωνικες επικοινωνιες.και με την οτενετ μια χαρα ημουνα εγω.

 

γνωμη μου ειναι,το να πηγαινεις σε μια εταιρια ιδιωτικη σαν την forthnet,ειναι σαν να παιρνεις μια ηλεκτρικη συσκευη απ'τα alex pack. ειναι φτηνα μεν....αλλα απο ποιοτητα αστα να πανε.αντιθετος αν πας στον κοτσοβολο και παρεις μαρκα,θα το πληρωσεις κατι παραπανο,αλλα θα εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

(γιαυτο λεω,οτι πληρωσεις παιρνεις.)

 

εμενα αρκετα συχνα η τηλεφωνικη μου γραμμη παθαινει μπλακ αουτ,και οτι τηλεφωνο και να παρω δειχνει κατηλημενο.

και το ιντερνετ σερνετε τοσο στο σερφαρισμα,οσο και στο download.

 

ειναι απιστευτο το οτι κατεβασα το medal of honor airbone σε 3 μερες,και πανηγυριζα σαν τρελος!

 

 

ego den tha asxolitho allo.mono kai mono pou mou les oti testares tin grammi sou katevazontas to medal of honor katalaveno gia ta ipoloipa....ego arketa apantisa se auto to topic.testarete 24 mbps grammi me p2p.diladi gia na pareis esi me 1 mbyte /second prepei na einai 20 atoma pou na dinoun full me 50 kbytes o kathenas se sena.re paidia kante seed oloi mpas kai katevasei me 1 mbyte second

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

me otenet katevaza full taxitites.

exo premium acount.

to rapidshare dinei 1,25+ taxitites.

 

kalos.as afisoume to rapidshare.kai to microsoft.com kai to tucows.net kai to nvidia.com kai to ftp tis forthnet me 5kbps dinei?

 

den exei na kanei me kapoia selida i kapoio server i kapoio ftp.i sindesi mou einai skata.pantou kai panta me 5-10 pao.kai xoris firewall kai genika xoris na exo kanena programa pou na kleinei portes.

 

to mono pou mporo na kanw,einai na perimenw :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

re paidia opws kai na hei den mporoume oloi na xeroume ta panta..otan agorazeis autokinhto dhladh tha prepei na xereis kai na to ftiakseis??einai ypohrewmenoi na se voithisoune..kai sto katw katw PLHRWNEIS...egw menw 100 metra apo to kentro opws mou eipe o tehnikos kai katevazw apo 80 seeds me 50kb to poli..2play fysika...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

as mas poun prin agorasoume 2play na pame 2 hronia se mia sholi na ginoume tehnikoi diktywn,2 hronia plhroforikh,2 hronia tehnikoi mhxanwn grafeiwn kai ypologistwn kai meta na paroume 2play..kai sto katw katw aera poulane...tha tous pesei o kolos na valoune 100 tehnikous parapanw???Mhpws telika autoi einai ELLHNARES kai thn ehoun dei dhmosioypallhlikh???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...