Προς το περιεχόμενο

The official Heroes Season 2 topic


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
ligo omos gay oi skhnes ths ksanthoulas me ton superman.

Σε αυτό το επεισόδιο και στις εν λόγω σκηνές αυτό που σκεφτόμουν συνεχώς είναι ότι υπάρχει τρομερή διαφορά ύψους...

 

[spoiler']To simvolo toy spatheioy poy exei o hiro giati exafanistike sto telos poy apofasise na min anoixei to koyti exei kaneis idea?

Βασικά πρόκειται για το

tattoo που του κάνει η ιρλανδή, το οποίο δεν μένει στο δέρμα του εξ'αιτίας της αυτο-ίασης. Το σύμβολο που μένει προς στιγμή είναι το "godsent" και γενικά ακόμα δεν έχει δοθεί σοβαρή απάντηση του γιατί εμφανίζεται στους Heroes... (πχ στην Nikki/Jessica)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 375
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Aπλά καλό.¨οχι τίποτα το ιδιαίτερο.Το τέλος μας αφήνει υποσχέσεις,Άιντε να δούμε πότε θα βρούν όλους του πίνακες και τι παίζει.

Στάνταρ κάτι βρωμάει μα τη γιαγιά του πιτσιρικά.με τους ιρλανδούς δεν ξέρω...

Τη φάση σούπερμαν-λόις(κλερ) την αφήνω ασχολίαστη.Έλεος δηλαδή,ποιός είχε την τρομερή αυτή ιδέα από τους σεναριογράφους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη φάση σούπερμαν-λόις(κλερ) την αφήνω ασχολίαστη.Έλεος δηλαδή,ποιός είχε την τρομερή αυτή ιδέα από τους σεναριογράφους..

 

Einai gegonos oti oi gomenes/erotes g@m@ne teleios tis seires! Les kai pantou xreiazetai na vlepoume saliarismata... :mad:

 

Genikotera tora: to pane arga, alla nomizo oti to pane kala... Kai edo prepei na lavoume ip'opsin mas oti i seira fetos tha exei sinolika 24+6=30 episodes, opote an tin pane grigora sto telos mporei na ksefigei teleios!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για το "ειδύλιο". Αφηστέ που ήταν και ψεφτιά εφετζίδικα. Πχ

στη σκηνή στην παραλία και καλά γελούσαμε και λέγαμε πως φαίνεται ότι είναι στούντιο και μετά καταλάβαμε πως είναι illusion

άλλα στο πέταγμα ξαναγελάγαμε.

 

Τουλάχιστον ο Nathan πετάει πολύ γαμάτα κατα τη γνώμη μου, αβίαστα και ψιλόcool

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, ειμαι ο μονος της παρεας των γκρινιαριδων που για πρωτη φορα φετος μετα το 2ο του Hοuse μου αρεσε τοσο πολυ νεο επισοδειο σε σειρα, ειδικα αν σκεφτεις πως τα 2 πρωτα δεν με ενθουσιασαν

 

Εξηγουμαι

 

Αφηνωντας στην ακρη τον Χιρο που με ξενερωνει απιστευτα το story του κυριως οπως αποδωθηκε απο τον σκηνοθετη, τα αλλα μου αρεσαν αρκετα

Ακομα και τα διδυμα. Το γεγονος οτι ο ενας συμπληρωνει τον αλλο, βοηθαει τον αλλο, οι δυναμεις τους ειναι συνιφασμενες αφηνει αρκετες υποσχεσεις.Δυστυχως μεχρι στιγμης μονο υποσχεσεις αφου αποσα εχουμε δει ενδιαφερον 0 αλλα δεν αποκλειεται να βγει κατι καλο

 

Ο Πετραν εχει γινει πολυ αλανι, και τζινο, αποτι ειδες προσπαθησε να δαμασει τις δυναμεις του, δεν ειναι οτι δεν το παλεψε, απλα δεν μπορει ακομα(για να σου λυθει η απορια)

 

Ο Σαιλερ κρανιακι δεν ανοιξε αυτη την φορα?Γιατι εγω ακεραιο το κεφαλι της χοντρουλας το ειδα. Τι παιζει εδω σε σχεση με το πως λειτουργουσε η δυναμη του στην 1η σεζον?(να θυμισω, η δυναμη του ειναι να καταλαβαινει πως λειτουργουν τα πραγματα).

Οπως και να εχει το σκηνικο ακομα στηνεται.

Η Νικι εμφανιστηκε να δουμε τι θα δωσει για ανταλλαγμα, η μαυρη γιαγια μαλλον μανα του Ντι Ελ και λογικα με δυναμεις, Οι 3 σωματοφυλακες εχουν ηδη σχεδιο και μαλιστα τον γυαλακια τον ζωνουν τα φιδια, αν ελειπαν και τα ρομαντζα της Κλαιρ(η οποια θα εχει γλεντια τωρα που μαλλον πηρε πρεφα οτι ο μπαμπας της ξαναρχισε τα μυστικα) ενω περιμενουμε τον μεγαλο Πετρελη

 

Aυτος που το καλο που του θελω ειναι να αποδειχτει σουπερ-κεντρικος χαρακτηρας ειναι ο Αντο γιατι μεχρι τωρα ειναι τρελο παλτο ετσι?

Aν κατι με στεναχωρει ειναι οτι δεν εχουμε πιασει απο τα μαλλια ακομα την κεντρικη υποθεση με τους 8 φονους και καλα αλλα εχω υπομονη, πως θα βγει 1 σεζον αλλωστε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η πιθανοτητα ο Σαιλερ

να μην σκοτωσε την χοντρουλα αλλα αυτη να επεξε με το μυαλο του κανοντας τον να νομιζει οτι την ξεκανε;

Θα λεγατε οτι παιζει;

Παντως το 3ο επεισοδιο μου αρεσε πιο πολυ ,περνανε πολλα πιθανα σεναρια απο το μυαλο μου αλλα παλι λαθος με βλεπω να ειμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Και η πιθανοτητα ο Σαιλερ

να μην σκοτωσε την χοντρουλα αλλα αυτη να επεξε με το μυαλο του κανοντας τον να νομιζει οτι την ξεκανε;

Θα λεγατε οτι παιζει;

Παντως το 3ο επεισοδιο μου αρεσε πιο πολυ ,περνανε πολλα πιθανα σεναρια απο το μυαλο μου αλλα παλι λαθος με βλεπω να ειμαι.

 

Από το τελευταίο blog post του Greg Beeman (σκηνοθέτη και παραγωγού των Heroes) στο (Beaming Beeman blog) (ακολουθεί spoiler που δεν προκύπτει άμεσα από ό,τι είδαμε στη σειρά)

την σκότωσε την Candice. H παλιά ηθοποιός τώρα παίζει στο Reaper και αν και ήταν πρόθυμη να συμμετέχει στα γυρίσματα, τελικά δε βρέθηκε χρόνος και την αντικατέστησαν με νέα ηθοποιό. Υπήρχε η σκέψη να λειτουργήσουν σαν ντουέτο με το Sylar για κάποια επεισόδια, αλλά και αυτό απορρίφθηκε σαν ιδέα και ξεμπερδέψανε με την Candice σε ένα επεισόδιο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Νικι εμφανιστηκε να δουμε τι θα δωσει για ανταλλαγμα....

 

Λογικά θα την θέλει να σκοτώσει κάποιον από τους Haitian,HRG. Είναι οι μόνοι που είχαν δεσμούς με την Εταιρεία και την έχουν κάνει. Επίσης ίσως αναλάβει να σκοτώσει κάποιον από τους 9 που έλεγε ο πατέρας του Hiro στο 1ο επεισόδιο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επίσης ίσως αναλάβει να σκοτώσει κάποιον από τους 9 που έλεγε ο πατέρας του Hiro στο 1ο επεισόδιο.

 

Αυτό φαίνεται να το έχει αναλάβει κάποιος άλλος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό φαίνεται να το έχει αναλάβει κάποιος άλλος...

 

Les na to exei analavei gia olous ena atomo? Ligo xlomo den einai?

 

Episis stin teleutaia sinenteuksi sto Comic Books Resources iparxei to iponooumeno oti

o pateras tou Hiro den exei pethanei akomi... :devil:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kalo epeisodiaki den mporo na po, arxizoume na mpainoume ksana sto mystirio..Proxoraei arga, alla opos eipe kai 1 filos exoume polla epeisodia akoma ara kala to paei..

Ayto pou mou aresei kai pou to eidame sthn proth xronia einai oti tha kataferoun na syndyasoun asxetes istories apo olo ton kosmo etsi oste na polemisoun oloi gia to koino kalo...

Kati allo

katalavate poios exei parei ton sylar kai ti ton thelei?? H candice eipe oti douleyei gia kapoious, den nomizo na einai h etairia...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεφτει πολυ, παρα πολυ και το Heroes. Aπο το ενα αδιαφορο επεισοδιο στο αλλο. Ακομα δεν εχω καταλαβει ποιος ειναι ο σεναριακος πυρηνας αυτης της σεζον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεφτει πολυ, παρα πολυ και το Heroes. Aπο το ενα αδιαφορο επεισοδιο στο αλλο. Ακομα δεν εχω καταλαβει ποιος ειναι ο σεναριακος πυρηνας αυτης της σεζον...

 

Eλα ρε που πεφτει παρα πολυ.Το αν πεφτει ειναι αποψη.Το παρα πολυ νομιζω αντικειμενικα δεν ισχυει.

 

Το μονο προβλημα ειναι ισως οτι γενικα οι per-season-serialised σειρες(δλδ αυτες που καθε κυκλος ειναι μια standalone ενοτητα) εχουν 2η σεζον καλυτερη(βλ 24, Angel, Smallville, Supernatural κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...