Προς το περιεχόμενο

Το PLAY.COM στέλνει ελλάδα?


ktsolkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Φίλε τί να σου πω. Εγώ εδώ και μερικά χρόνια απο εκεί παραγγέλνω. Σήμερα παρήγγειλα ένα, σε 2-3 μέρες θα είναι εδώ. Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω κάποτε είχαν σταματήσει να δέχονται παραγγελείες απο νέους πελάτες απο Ελλάδα επειδή η φάρα μας έκανε όλο πουστιές.. Νομίζω είχαμε μιλήσει κάποτε εδώ για αυτό το θέμα ίσως ξέρει και ο paredwse κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και 3 χρόνια αγοράζω από το play, κανένα πρόβλημα, και λογικά Δευτέρα περιμένω να μου 'ρθει και μια πρόσφατη παραγγελία. Μόνο μία -άσχετη- σημείωση, μιας που μιλάμε για play. Πολύς κόσμος το προτιμά από amazon (uk) επειδή δεν χρεώνει αποστολή. Σε κάποιες περιπτώσεις όμως έχω συγκρίνει και είδα ότι η τιμή μου ήταν ελαφρώς πιο μεγάλη από την αντίστοιχη του amazon για το ίδιο προϊόν. Καλό είναι να γίνετε ένα συγκριτικό check :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

den amfivalo oti iparxoun analoga topic.oi imerominies tous omos(mexri kai 2+ xronia palies omos) den mou kseka8arisan ti paizei.

diavazo opos grapsate oti stelnei kanonika.stelnei kanonika kai ilektronika?

mia memory card 8elo na agoraso?8a mou tin steiloun i 8a vgalo askopa tin pistotiki?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8a vgalo askopa tin pistotiki?

Αν γενικά δεν θέλεις πιστωτική και σκέφτεσαι να βγάλεις μόνο γι'αυτό και γενικότερα θέλεις να αποφύγεις τις πιστωτικές, note ότι και το amazon.uk και το play δέχονται χρεωστική Visa Electron. Η διαφορά με την πιστωτική είναι ότι αν δεν έχεις λεφτά μέσα στον λογαριασμό, δεν μπορούν να τραβήξουν τίποτα. Ακόμα και 20cents λιγότερα να έχει ο λογαριασμός σου μέσα από το κόστος αυτού που θα έχεις παραγγείλει, θα σου στείλουν ηδοποίηση ότι δεν μπορούν να πληρωθούν για την παραγγελία σου. Η τέλεια λύση για έλεγχο των αγορών χωρίς τον τυχόν κίνδυνο που έχουν οι πιστωτικές. Αν την θέλεις όμως για μελλοντικές αγορές γενικότερα πέρα από amazon και play, η πλειοψηφία των online shops ιδιαίτερα από USA δεν την έχουν ως τρόπο πληρωμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξέρεις πάντως ότι το Play και το Amazon δε θα σου στείλουν κάτι άλλο εκτός από Βιβλία/CD/DVD/Games. Ηλεκτρονικά δηλαδή όπως η κάρτα που θες όχι.

 

Έχουν και τα δυο site section που δηλώνουν τι στέλνουν και σε ποιες χώρες. Είχαν τουλάχιστον τελευταία φορά που ασχολήθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Επαναφέρω το θέμα, έχοντας διαβάσει μετά από search και άλλα θέματα σχετικά, για το όριο των 30 λιρών. Τελικά τι έγινε? Στέλνουν πλέον και ακριβότερες παραγγελίες?

 

Χθες παρήγγειλα ένα πακέτο (μεμονωμένη παραγγελία- ένα προϊόν) που κοστίζει 75 ? και έχει ταχυδρομηθεί κανονικά. Πλέον το περιμένω. Σημειώστε ότι είμαι νέος πελάτης, οπότε αυτά με τις μαύρες λίστες κλπ μάλλον δεν ισχύουν (τουλάχιστον σε μένα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Επαναφέρω το θέμα, έχοντας διαβάσει μετά από search και άλλα θέματα σχετικά, για το όριο των 30 λιρών. Τελικά τι έγινε? Στέλνουν πλέον και ακριβότερες παραγγελίες?

 

Χθες παρήγγειλα ένα πακέτο (μεμονωμένη παραγγελία- ένα προϊόν) που κοστίζει 75 ? και έχει ταχυδρομηθεί κανονικά. Πλέον το περιμένω. Σημειώστε ότι είμαι νέος πελάτης, οπότε αυτά με τις μαύρες λίστες κλπ μάλλον δεν ισχύουν (τουλάχιστον σε μένα).

 

Μακάρι να πάνε όλα καλά. :-)

 

Η πιο πρόσφατη αγορά μου πάνω από το υποτιθέμενο "όριο" των 30 λιρών είναι το House MD Season 3 R1 (στα 54.49 ευρώ - ήτοι 35 λίρες).

Ήρθε κανονικότατα.

 

Αλλά σημειωτέον ότι είμαι "παλιός" πελάτης. Αγοράζω από το play.com εδώ και πέντε χρόνια - από τις 07/04/2002...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να πάνε όλα καλά. :-)

 

Η πιο πρόσφατη αγορά μου πάνω από το υποτιθέμενο "όριο" των 30 λιρών είναι το House MD Season 3 R1 (στα 54.49 ευρώ - ήτοι 35 λίρες).

Ήρθε κανονικότατα.

 

Αλλά σημειωτέον ότι είμαι "παλιός" πελάτης. Αγοράζω από το play.com εδώ και πέντε χρόνια - από τις 07/04/2002...

 

Παρεδώσε, ως παλιός πελάτης του play.com, μπορείς να μου πεις έναν μέσο όρο ημερών που κάνουν για να έρθουν οι παραγγελίες από Play?

 

Έχω παραγγείλει το Δακτυλίδι του Νιμπελούγκεν του Wagner (7 DVD) και το περιμένω με ανυπομονησία! Είναι κάτι που ήθελα να πάρω εδώ πολλούς μήνες, για να μην πω χρόνια και (η συγκεκριμένη εκτέλεση) τώρα βγήκε σε boxset. :-):-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Οι παραγγελίες κάνουν συνήθως 4-5 εργάσιμες μέρες να έρθουν (μου έχουν έρθει και νωρίτερα).

 

Δεν έχω επιχειρήσει να αγοράσω κάτι άλλο πέρα από βιβλία και CD/DVD οπότε δεν ξέρω αν στέλνουν, όμως σε αυτές τις κατηγορίες δεν έχω διαπιστώσει να υπάρχει όριο (αγοράζω από το 2004-2005).

 

Παλιότερα γινόταν να δώσεις παραγγελία σε λίρες (έβγαινε λίγο φτηνότερα) αλλά πλέον αν δώσεις διεύθυνση εκτός ΗΒ το σύστημα γυρίζει αυτόματα σε ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ό,τι λέει ο Snoob (για να μην επαναλαμβάνομαι) με μια μικρή διαφοροποίηση:

 

Το νωρίτερο που μου έχουν έρθει πράγματα: 5 ημέρες (παραγγελία Δευτέρα, παραλαβή Παρασκευή).

 

Το αργότερο που μου έχουν έρθει πράγματα: γύρω στις 15 ημέρες (δεν θυμάμαι γιατί, ίσως είχαν πέσει τίποτα γιορτές).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...