Προς το περιεχόμενο

Αξιζει -->AVER Hybrid TV Box STB9


isspro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια δεν ξερω αν το εχει STB9 αλλα υπαρχει καποια μικρη δυνατοτητα ταξινομησης των καναλιων στην αναλογικη

 

 

στο STB9 δεν υπαρχει δυστυχως ταξινομησει. θα το δεις οτι το λεμε απο τα πρωτα ποστ. κριμα :-(

 

ουτε σε εσενα γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Οχι το μονο που γινεται ειναι να μεταφερεις ενα καναλι διαγραφοντας το υπαρχων μεσω του "FAVORITE CH" γιαυτο ειπα μερικη δυνατοτητα ταξινομησης.

Vamire666 αν και δεν τα ξερω πολυ καλα το wii ειναι λογικο να φαινεται θολο αφου βαζεις αναλυση 720*480 να τρεχει σε μεγαλυτερη αναλυση(η μικροτερη του avermedia ειναι 1024χ768.Το ps3 και xbox3 λογικα θα τρεχουν μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι λογικο μεχρι ενα σημειο ομως :lol:

αν ειναι να φενεται σαν n64 μουφα το καρπουζι

κατι αλλο μπορει να λειτουργησει και χωρις καθολου pc? δηλαδη να το βαλω μονο του σε μια monitor χωρις pc???επειδη εχω 2 ακομα tft και δεν λεει να της παταξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι λογικο μεχρι ενα σημειο ομως :lol:

αν ειναι να φενεται σαν n64 μουφα το καρπουζι

κατι αλλο μπορει να λειτουργησει και χωρις καθολου pc? δηλαδη να το βαλω μονο του σε μια monitor χωρις pc???επειδη εχω 2 ακομα tft και δεν λεει να της παταξω

 

Μπορει να λειτουργησει και αυτονομα.

Τωρα τι να σου πω αν ειναι να το παρεις μονο για το wii δεν νομιζω να αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα που ειναι AVER Hybrid TV Box STB9 δεν το λεει πουθενα τι και πως. αρα μπαινεις στο site του κατασκευαστη και κοιτας ποιο απο τα products εχεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχεται καμια συμβουλη για βελτιωση εικονας το εχω συνδεση στην κεραια του σπιτιου αλλα η εικονα ειναι μετρια εως κακη σε μεγαλο ποσοστο παντος πρεπει να φταιει η κεραια.

bartsa για pci card μιλας ή για tvbox??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως ειναι δυσκολο γιατι η κεραια ειναι της πολυκατοικιας εβαλα και μια 14'που εχω στην κεραια δεν ειναι και σε αυτη καλη η εικονα στο set rea ελλαδα δεν επιλεγουμε?? .

 

bartsa νομιζω υπαρχουν προγραμματακια που αναγνωριζουν το hardware του pc σου(ψαξε στο google pxhttp://www.gold-software.com/UnknownDeviceIdentifier-review12752.htm).

βρηκα και αυτο http://support.microsoft.com/kb/298837

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αγαπητοί, να καταθέσω και εγώ την άποψή μου για την AVER Hybrid TV Box STB9.

 

Ο λόγος που την πήρα ήταν γιατί χρειαζόμουν σήμα τηλεόρασης να δώσω σε προτζέκτορα. Υπήρχε τρόπος να γίνει αυτό μέσω scart από την υπάρχουσα τηλεόραση, αλλά για μόνιμη εγκατάσταση αγόρασα την κάρτα αυτή.

 

Όσα ανέφεραν οι προηγούμενοι για τις ευκολίες στην διαχείριση των ψηφιακών καναλιών ισχύουν.

 

Κάτι που δεν έχει αναφερθεί και θα πρέπει να προσεχθεί ιδιαίτερα, είναι ότι η δυνατότητα προβολής των αναλογικών καναλιών υπάρχει μόνο μέσω της εξόδου DVi !!! Αν συνδέσετε την κάρτα με οθόνη ή τηλεόραση μέσω των Video-Out / S-Video τότε θα δείτε πως μόνο η ψηφιακή TV είναι διαθέσιμη.

Στην περίπτωσή μου, ο προβολέας έχει VGA είσοδο, επομένως χρειάστηκε να αγοράσω ένα καλώδιο DVI -> VGA για να μπορέσω να δω τα αναλογικά κανάλια.

 

Κάτι άλλο που δεν έχω βρει ακόμη και νομίζω ότι δεν υποστηρίζεται, είναι στα αναλογικά να καθορίζει αυτόματα το Format της εικόνας του εκάστοτε καναλιού (4:3 vs 16:9 του ΣΚΑΪ). Προς το παρόν για να βάλω τον ΣΚΑΪ σε 16:9 χρειάζεται κάποια διαδικασία (πηγαίνω μέσω του κεντρικού μενού, και αλλάζω κάθε φορά manual το format), ενώ θα μπορούσε ίσως να γίνεται έστω με το πάτημα ενός πλήκτρου από το τηλεκοντρόλ.

 

Τέλος, όσον αφορά το EPG, τον οδηγό προγράμματος που είναι για τα ψηφιακά μόνο, στα ελληνικά κανάλια δεν υποστήριζε την ελληνική γραφή, με αποτέλεσμα να φαίνονται κορακίστικα.... Η αλήθεια είναι ότι δεν το έψαξα και πολύ, και ίσως να υπάρχει κάποια λύση....

 

Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

εγω παιδια εχω μια απορια.αγορασα τν AverMedia Hybrid TV Box 1080i αλλα δν παιζει οταν ο υπολογιστης ειναι αναμενος παρα μονο οταν ειναι εκτος λειτουργιας...στο site αναφερει οτι :μπορείτε να απολαύσετε τα αγαπημένα σας προγράμματα σε ποιότητα υψηλής ευκρίνειας όχι μόνο στο PC σας, αλλά και στην οθόνη του υπολογιστή σας ακόμη και αν αυτός είναι κλειστός!

ξερει κανεις τελικα αν λειτουργει οταν ειναι σε λειτουργια ο υπολογιστης και αν ναι τοτε τι πρεπει να κανω για να λειτουργησει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...