Προς το περιεχόμενο

Φαγητά/τρόφιμα απο το εξωτερικό που σας αρέσουν


Toufas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Έναν Ελληνικό Γύρο Θεσσαλονίκης με διπλή πίτα και Ουγγαρέζα, πίτσα από το γωνιακό μπουγατσατζίδικο δίπλα στο γήπεδο της ΜΕΝΤ και Τρίγωνα Πανοράματος.

 

Τίποτα άλλο δεν θέλω. Ένα γυράδικο της προκοπής εδώ πέρα δεν υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με προκαλείτε όμως και δεν κάνει.

 

Αν εγγυηθείς ότι θα είναι μικρότερο της βδομάδας, την κάνω εγώ τη βρωμοδουλειά για πάρτη σου...

 

Ρε English breakfast forever λεμε!!!

Εκεινα τα sweet beans δεν παιζονται! Ειδικα με τα scrumbled eggs και τις λουκανικουμπες ολα τα λεφτα!!!

Είσαι μαλάκας και το ξέρεις (ergo εγώ είμαι δυο φορές μαλάκας που κάθομαι και στο λέω) :P

 

Οτιδήποτε ελληνικό γμ την ξενιτιά γμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν μετράνε και αναψυκτικά και όχι μόνο τρόφιμα τότε θα έλεγα Lipton Ice Tea Carbonated. Εντάξει, παγωμένο τσάι με ανθρακικό μετράει απίστευτα. Συνοδεύει ωραία τα σουηδικά κεφτεδάκια (που επίσης συμπαθώ:))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

- English Breakfast για πρωϊνό (beggs and acon, ήδη μου τρέχουν τα σάλια)

 

- Το τσέχικο Gulaš για μεσημεριανό - το ανέφερε ο Finn αλλά το επαναλαμβάνω για εμπέδωση.

 

- Το γαλλικό steak tartare (στο Βέλγιο το λένε Fillet Américain) για ελαφρύ βραδινό: ωμός κιμάς ανακατεμένος με ωμό αυγό, αλάτι, πιπέρι, κάπαρι, λάδι, κρεμμυδάκι. Απλώς πανδαισία, δεν μπορώ να περιγράψω.

 

Σλουρπ. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- English Breakfast για πρωϊνό (beggs and acon, ήδη μου τρέχουν τα σάλια)

 

- Το τσέχικο Gulaš για μεσημεριανό - το ανέφερε ο Finn αλλά το επαναλαμβάνω για εμπέδωση.

 

- Το γαλλικό steak tartare (στο Βέλγιο το λένε Fillet Américain) για ελαφρύ βραδινό: ωμός κιμάς ανακατεμένος με ωμό αυγό, αλάτι, πιπέρι, κάπαρι, λάδι, κρεμμυδάκι. Απλώς πανδαισία, δεν μπορώ να περιγράψω.

 

Σλουρπ. :)

 

Κι αυτό που έκανες εμένα μου φτάνει πάντως... μπλίχ μπλίχ μπλίχ, να θυμηθώ να μην εντυπωσιαστώ ποτέ απο γκόμενο που θα μου προτείνει πολλά υποσχόμενο ελαφρύ βραδινό με φαντεζί ξενικό όνομα παύλα ξερνάω-επι-τόπου στη μοκέτα.

Επίσης να θυμηθώ να δοκιμάσω αυτά που τρώει ο πάρε-δώσε στην μούρη μου ως μάσκα ομορφιάς :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9999_00433557.gif

Dijonaise - Ελβετία

9999_00430272.jpg

Banana Split γιαούρτι της HIRZ- Ελβετία

 

Aji Nori - Ιαπωνία

456651640_9f45cab529.jpg

Senbei - Ιαπωνία

 

foto5b.jpg

Gnocchi a la Genovese - Ιταλία (Γένοβα συγκεκριμένα)

 

Wiener Schnitzel - Αυστρία (γιατί δεν έχει καμμία σχέση με όλα τα άλλα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...