Προς το περιεχόμενο

Φίλτρα νερού


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, dimitrisdim14 είπε

Σχετικά με την ριτηνη eiger .. Το νερό έχει απαίσια γεύση . Δεν την συνιστώ καθόλου . Και για άνθρακα , βάλε καλύτερα κανένα pertair η κανένα pure . Πριν αρκετές σελίδες είχα γράψει σχετικά με την ριτηνη της eiger . Είχα στείλε μέχρι και email στο nsf γιατί ελεγε ότι έχει  nsf . Παρόλα αυτά έλαβα αρνητική απάντηση από το nsf.
Μετά ο έμπορος μου το γύρισε και ελεγε ότι δεν είναι το φυσίγγιο όλο ελεγμένο κατά nsf. Αλλα ότι χρησιμοποεί ρητίνη τρίτου κατασκευαστή από Κίνα με πιστοποίηση κλπ. Αν θελουμε το πιστεύουμε βεβαια αυτό . Η ετικέτα της  ριτηνης  eiger λεει ότι το φίλτρο ,αυτό κάθε αυτό , έχει nsf . Κάτι που δεν ισχύει . Επίσης εμένα μου κίνησε την περιέργεια το χαρτάκι με τα χαρακτηριστικά γιατί ήταν κακό εκτυπωμένο , και μ φάνηκε περίεργο .

Ερωτηση σε NSF

E12C4F8B-AE59-4912-851F-C5531DAD5843.jpeg.137cdc8cffb8adc3ed5202de55e82003.jpeg

Απάντηση NSF

DA80272E-7D5B-42B3-9F20-48145066B317.jpeg.aed425b5e76da1c4c0d078cfc427b772.jpeg

Τι ισχυρίζεται ότι έχει το φίλτρο . Λέει ότι το φιλτρο σαν φιλτρο έχει δοκιμαστεί από το nsf. Κάτι που δεν ισχύει όπως μ είπαν . 

F2348194-C88C-4A21-BBC2-9DD0CDF1F6AE.jpeg.6b8763c5d4d969e2a2f4098188ec0cad.jpeg
 

Ο προμηθευτής μετά σπο όλα αυτά  λέει ότι το φιλτρο έχει όντως υλικό μέσα με πιστοποίηση. Και με επιβεβαίωσε ότι είναι αυτή ηΡΙΤΗΝΗ . Πιθανο να ισχύει , αλλα δεν μπορείς να είσαι και σίγουρος ... 

παντως το μόνο σιγουρο είναι οτι η γεύση του νερού αλλάζει υπερβολικά προς το χειρότερο ... και αυτό συμβαίνει με πολλές ριτηνες . Ελάχιστες αξίζουν .

Είσαι ωραίος ρε μάγκα χίλια ευχαριστώ!! Έχεις δοκιμάσει κάποιο για άλατα το οποίο να σε ικανοποίησε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

@dimitrisdim14δες στην προηγούμενη σελίδα λίγο τα ερωτήματα μου, μιας που ανέφερες για φίλτρα Pentair και Pure, θέλω να μάθω περισσότερα για τη κάθε εταιρία σε επίπεδο ποιότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, original911 είπε

Είσαι ωραίος ρε μάγκα χίλια ευχαριστώ!! Έχεις δοκιμάσει κάποιο για άλατα το οποίο να σε ικανοποίησε; 

Δεν έχω βρει κάποιο που να μην αλλοιώνει την γεύση , αλλα είχε αναφέρθει κάποια στιγμή ένα της ustm το οποίο δεν αλλοίωνε την γεύση πολύ. Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά όμως . Αν δεν έχεις μεγάλο πρόβλημα  δλδ αν με εις Αθήνα  δεν χρειάζεσαι αφαλάτωση  πάντως . 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/1/2021 στις 9:34 ΜΜ, original911 είπε

Καλησπέρα, τελικά αποφάσισα να παω σε φίλτρο κάτω πάγκου μόνο.Τι λέτε είναι οκ το παρακάτω setup;

Βρύση

Θήκη

Φίλτρο 1

Φίλτρο 2

Υπάρχει κάτι που έχω παραλήψει; Έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο;Ευχαριστώ!

1ον μην πας σε τέτοια βρύση, προτίμησε με ανεξάρτητη παροχή για να έχεις πιο "παχύ νερό". Αλλιώς με τέτοιες επιλογές θα έχεις λεπτό νερό με αποτέλεσμα αν θες να πλύνεις κανένα φρούτο θα πιτσιλάει.

Η φιλτροθήκη που διάλεξες είναι καλή για οικονομική Pentair.

Όπως είπε και ο Δημήτρης μην προτιμήσεις φίλτρο ρητίνης, χαλάει πολύ την γεύση. Αν θέλεις μείωση αλάτων χωρίς να αλλοιωθεί η γεύση θα πας σε λύση Doulton η Aquacera.

Στο 2ο Στάδιο επέλεξε καλύτερα PENTAIR PENTEK CFB-PB-10 0,5μm ή το PURE LRC 2510-P5 0,5μm.

Εν το μεταξύ το φίλτρο που αναφέρεις για το 2ο στάδιο έχει ίδια φιλοσοφία ταμπελάκι όπως της ρητίνης που αναφέρει ότι έχει nsf, αφαιρεί μόλυβδο, VOC, THM, είναι αντιμικροβιακό και άλλα πολλά. Είμαι σίγουρος πως δεν έχει τίποτε από όλα αυτά. Ζήτα μια πιστοποίηση να δούμε γιατί στον NSF δεν βρήκα τίποτα.

1 ώρα πριν, NiVa013 είπε

@dimitrisdim14δες στην προηγούμενη σελίδα λίγο τα ερωτήματα μου, μιας που ανέφερες για φίλτρα Pentair και Pure, θέλω να μάθω περισσότερα για τη κάθε εταιρία σε επίπεδο ποιότητας.

Η Pentair αυτή την στιγμή είναι η κορυφαία εταιρία επεξεργασίας νερού με τις περισσότερες πατέντες σε Αμερική και Κόσμο, τα περισσότερα εργοστάσια παραγωγής και το μεγαλύτερο R & D παγκοσμίως. Δεν υπάρχει κακό φίλτρο Pentair ή κακή συσκευή ή σύστημα Pentair. Το κακό για μένα είναι ότι έχει τόσα πολλά που εν τέλει μπερδεύει τον καταναλωτή. 

Για την Pure τώρα είναι η εταιρία Siam Cast Nylon στην Ταιλάνδη. Παράγει μόνο φίλτρα ενεργού άνθρακα και τίποτε άλλο. Είναι αρκετά χρόνια στο χώρο νομίζω πάνω από 20, και είναι καταχωρημένη στον NSF και στο WQA.  

Pentair_Overview.pdf

9 ώρες πριν, dimitrisdim14 είπε

Σχετικά με την ριτηνη eiger .. Το νερό έχει απαίσια γεύση . Δεν την συνιστώ καθόλου . Και για άνθρακα , βάλε καλύτερα κανένα pertair η κανένα pure . Πριν αρκετές σελίδες είχα γράψει σχετικά με την ριτηνη της eiger . Είχα στείλε μέχρι και email στο nsf γιατί ελεγε ότι έχει  nsf . Παρόλα αυτά έλαβα αρνητική απάντηση από το nsf.
Μετά ο έμπορος μου το γύρισε και ελεγε ότι δεν είναι το φυσίγγιο όλο ελεγμένο κατά nsf. Αλλα ότι χρησιμοποεί ρητίνη τρίτου κατασκευαστή από Κίνα με πιστοποίηση κλπ. Αν θελουμε το πιστεύουμε βεβαια αυτό . Η ετικέτα της  ριτηνης  eiger λεει ότι το φίλτρο ,αυτό κάθε αυτό , έχει nsf . Κάτι που δεν ισχύει . Επίσης εμένα μου κίνησε την περιέργεια το χαρτάκι με τα χαρακτηριστικά γιατί ήταν κακό εκτυπωμένο , και μ φάνηκε περίεργο .

Ερωτηση σε NSF

E12C4F8B-AE59-4912-851F-C5531DAD5843.jpeg.137cdc8cffb8adc3ed5202de55e82003.jpeg

Απάντηση NSF

DA80272E-7D5B-42B3-9F20-48145066B317.jpeg.aed425b5e76da1c4c0d078cfc427b772.jpeg

Τι ισχυρίζεται ότι έχει το φίλτρο . Λέει ότι το φιλτρο σαν φιλτρο έχει δοκιμαστεί από το nsf. Κάτι που δεν ισχύει όπως μ είπαν . 

F2348194-C88C-4A21-BBC2-9DD0CDF1F6AE.jpeg.6b8763c5d4d969e2a2f4098188ec0cad.jpeg
 

Ο προμηθευτής μετά σπο όλα αυτά  λέει ότι το φιλτρο έχει όντως υλικό μέσα με πιστοποίηση. Και με επιβεβαίωσε ότι είναι αυτή ηΡΙΤΗΝΗ . Πιθανο να ισχύει , αλλα δεν μπορείς να είσαι και σίγουρος ... 

παντως το μόνο σιγουρο είναι οτι η γεύση του νερού αλλάζει υπερβολικά προς το χειρότερο ... και αυτό συμβαίνει με πολλές ριτηνες . Ελάχιστες αξίζουν .

Εν το μεταξύ είναι τόσο χαζοί που βάλανε πιστοποίηση NSF/42 ενώ οι ρητίνες είναι σε άλλη κατηγορία πιστοποίησης NSF 44 ή 61. Το κόπυ πάστε όπως λέει και ο κουζουλός συμπατριώτης μου πηγαίνει σύννεφο!!! χαχαχααα

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, NiVa013 είπε

@dimitrisdim14δες στην προηγούμενη σελίδα λίγο τα ερωτήματα μου, μιας που ανέφερες για φίλτρα Pentair και Pure, θέλω να μάθω περισσότερα για τη κάθε εταιρία σε επίπεδο ποιότητας.

Αν εννοείς την multipure, είναι από τις καλύτερες αν όχι η καλύτερη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/7/2020 στις 12:35 ΠΜ, dimitrisdim14 είπε

Σαν τα Olympus  αλλά αρκετά ανώτερα σαν φίλτρα είναι το  

Doulton ultracarb 

Cerametix (μειώνει και άλατα )

 

Αυτά τα 2 που ανέφερα είναι κεραμικά με πολλαπλά στάδια φιλτρανσης .

Αν θες σκέτο άνθρακα , χωρίς κεραμικό υλικό , δες τους άνθρακες της

pure  που είναι πολύ δυνατοί .

Επίσης εγώ έχω το Aquametix και είμαι ευχαριστημένος .

 

 Ρίξε μια ματιά και στα έγγραφα τους . Που έχω ανεβάσει στα λινκ .

Αυτά είναι συμβατά και ταιριάζουν με τις συσκευές της OLYMPUS; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, black66.gr είπε

Αυτά είναι συμβατά και ταιριάζουν με τις συσκευές της OLYMPUS; 

Δεν ξέρω αν έχουν ίδιο σπείρωμα για να βιδωσουν. Το καλύτερο θα ήταν να το ρωτήσεις στο κατάστημα .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/1/2021 στις 10:31 ΜΜ, dimitrisdim14 είπε

Δεν έχω βρει κάποιο που να μην αλλοιώνει την γεύση , αλλα είχε αναφέρθει κάποια στιγμή ένα της ustm το οποίο δεν αλλοίωνε την γεύση πολύ. Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά όμως . Αν δεν έχεις μεγάλο πρόβλημα  δλδ αν με εις Αθήνα  δεν χρειάζεσαι αφαλάτωση  πάντως . 

Δεν έχω κάνει κάποια μέτρηση, αποφάσισα να βάλω κ για άλατα λόγω των θαμπάδων που βλέπω στη γούρνα κ στα πιάτα/ποτήρια όπως επίσης κ στο δοχείο νερού της μηχανής espresso.Αθήνα μένω πάντως σχετικά κέντρο(Νέο Κόσμο)

Στις 10/1/2021 στις 11:21 ΜΜ, Iosif_L είπε

1ον μην πας σε τέτοια βρύση, προτίμησε με ανεξάρτητη παροχή για να έχεις πιο "παχύ νερό". Αλλιώς με τέτοιες επιλογές θα έχεις λεπτό νερό με αποτέλεσμα αν θες να πλύνεις κανένα φρούτο θα πιτσιλάει.

Η φιλτροθήκη που διάλεξες είναι καλή για οικονομική Pentair.

Όπως είπε και ο Δημήτρης μην προτιμήσεις φίλτρο ρητίνης, χαλάει πολύ την γεύση. Αν θέλεις μείωση αλάτων χωρίς να αλλοιωθεί η γεύση θα πας σε λύση Doulton η Aquacera.

Στο 2ο Στάδιο επέλεξε καλύτερα PENTAIR PENTEK CFB-PB-10 0,5μm ή το PURE LRC 2510-P5 0,5μm.

ότι έχει nsf, αφαιρεί μόλυβδο, VOC, THM, είναι αντιμικροβιακό και άλλα πολλά. Είμαι σίγουρος πως δεν έχει τίποτε από όλα αυτά. Ζήτα μια πιστοποίηση να δούμε γιατί στον NSF δεν βρήκα τίποτα.

Αρχικά σ'ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου.

Δεν μου αρέσει καθόλου οπτικά το βρυσάκι όπως επίσης κ η ιδέα να τρυπήσω τον πάγκο.Θεωρώ κ ελπίζω ότι δεν θα έχω τόσο μεγάλο θέμα.

Η άποψη σας για το παρακάτω set up;

Βρύση ή Βρύση 2

Θήκη 1 ή Θήκη 2

Φίλτρο  ή Φίλτρο

Φίλτρο 2

Φίλτρο 3

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, original911 είπε

Δεν έχω κάνει κάποια μέτρηση, αποφάσισα να βάλω κ για άλατα λόγω των θαμπάδων που βλέπω στη γούρνα κ στα πιάτα/ποτήρια όπως επίσης κ στο δοχείο νερού της μηχανής espresso.Αθήνα μένω πάντως σχετικά κέντρο(Νέο Κόσμο)

Αρχικά σ'ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου.

Δεν μου αρέσει καθόλου οπτικά το βρυσάκι όπως επίσης κ η ιδέα να τρυπήσω τον πάγκο.Θεωρώ κ ελπίζω ότι δεν θα έχω τόσο μεγάλο θέμα.

Η άποψη σας για το παρακάτω set up;

Βρύση ή Βρύση 2

Θήκη 1 ή Θήκη 2

Φίλτρο  ή Φίλτρο

Φίλτρο 2

Φίλτρο 3

 

Όταν εννοώ ανεξάρτητη παροχή εννοώ αυτήν https://www.skroutz.gr/s/26044240/Primato-Βρύση-Deluxe-TRI-208.html

Αυτή έχει πιο μεγάλο στόμιο και έχεις καλύτερη ποιότητα ροής. Αυτή που δείχνεις έχει μικρή διατομή όπως την φωτογραφία που δείχνω.

Το τριπλό είναι υπερβολή για κάτω πάγκου με δική του παροχή.

Δες αυτό που είναι 2πλό και βαρέως τύπου https://filtrato.gr/product/filtro-nerou-kato-pagkou-ecosoft-fpv12peco-double-choris-antallaktika-filtra/

Το Siliphos και γενικά τα φωσφορικά δεν τα προτείνω. Αν θέλεις να μειώσεις την σκληρότητα πας εδω: https://filtrato.gr/product/antallaktiko-filtro-ritinis-kai-energou-anthraka-10-ecosoft-ecomix-d531/

Και για δεύτερο στάδιο: https://filtrato.gr/product/antalaktiko-filtro-simpagous-energou-anthraka-tis-pure-lrc-2510-p5-05mm-10/

Η αν θέλεις μια ολοκληρωμένη λύση σε μια συσκευή πας εδώ:  https://filtrato.gr/product/filtro-nerou-kato-pagkou-pentair-pentek-everpure-pbs-400-05mm-me-kefali-ql3b/
 

large_20201027145159_sita_gia_triodi_vrysi_boensi_ss304_10.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Iosif_L είπε

Όταν εννοώ ανεξάρτητη παροχή εννοώ αυτήν https://www.skroutz.gr/s/26044240/Primato-Βρύση-Deluxe-TRI-208.html

Αυτή έχει πιο μεγάλο στόμιο και έχεις καλύτερη ποιότητα ροής. Αυτή που δείχνεις έχει μικρή διατομή όπως την φωτογραφία που δείχνω.

Το τριπλό είναι υπερβολή για κάτω πάγκου με δική του παροχή.

Δες αυτό που είναι 2πλό και βαρέως τύπου https://filtrato.gr/product/filtro-nerou-kato-pagkou-ecosoft-fpv12peco-double-choris-antallaktika-filtra/

Το Siliphos και γενικά τα φωσφορικά δεν τα προτείνω. Αν θέλεις να μειώσεις την σκληρότητα πας εδω: https://filtrato.gr/product/antallaktiko-filtro-ritinis-kai-energou-anthraka-10-ecosoft-ecomix-d531/

Και για δεύτερο στάδιο: https://filtrato.gr/product/antalaktiko-filtro-simpagous-energou-anthraka-tis-pure-lrc-2510-p5-05mm-10/

Η αν θέλεις μια ολοκληρωμένη λύση σε μια συσκευή πας εδώ:  https://filtrato.gr/product/filtro-nerou-kato-pagkou-pentair-pentek-everpure-pbs-400-05mm-me-kefali-ql3b/
 

large_20201027145159_sita_gia_triodi_vrysi_boensi_ss304_10.jpeg

Ααα τώρα κατάλαβα τι εννοείς. Το θέμα είναι ότι μέτρησα την τωρινή βρύση κ έχει ύψος 39 εκ., φαντάσου ότι με τα ταψιά δυσκολευομαστε ήδη με την τωρινή βρύση, αν πάω σε 35εκ. θα είναι ακόμα πιο δύσκολο ίσως δεν θα μπορούμε κ καθόλου. Γι αυτό κ η μία βρύση που έχω βάλει είναι με σπιράλ για να μας διευκολύνει σε αυτό. 

Έψαξα για 3πλο φίλτρο γιατί προτάθηκε από συμφορουμιτη. 

Όσο αναφορά την τελευταία πρόταση σου επειδή δεν είμαι σίγουρος πως κατάλαβα σωστά, είναι μεταλλικό (εξωτερικά) φίλτρο το οποίο κουμπώνει στην βάση του κ επάνω στη βάση του κουμπώνουν τα σωληνάκια του νερού; στην ουσία καταργείς την φιλτροθηκη; πολύ ωραίο μου ακούγεται.. 

Σ ευχαριστώ κ πάλι για την βοήθεια σου κ όλα τα παιδιά που ασχολήθηκαν! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, original911 είπε

Ααα τώρα κατάλαβα τι εννοείς. Το θέμα είναι ότι μέτρησα την τωρινή βρύση κ έχει ύψος 39 εκ., φαντάσου ότι με τα ταψιά δυσκολευομαστε ήδη με την τωρινή βρύση, αν πάω σε 35εκ. θα είναι ακόμα πιο δύσκολο ίσως δεν θα μπορούμε κ καθόλου. Γι αυτό κ η μία βρύση που έχω βάλει είναι με σπιράλ για να μας διευκολύνει σε αυτό. 

Έψαξα για 3πλο φίλτρο γιατί προτάθηκε από συμφορουμιτη. 

Όσο αναφορά την τελευταία πρόταση σου επειδή δεν είμαι σίγουρος πως κατάλαβα σωστά, είναι μεταλλικό (εξωτερικά) φίλτρο το οποίο κουμπώνει στην βάση του κ επάνω στη βάση του κουμπώνουν τα σωληνάκια του νερού; στην ουσία καταργείς την φιλτροθηκη; πολύ ωραίο μου ακούγεται.. 

Σ ευχαριστώ κ πάλι για την βοήθεια σου κ όλα τα παιδιά που ασχολήθηκαν! 

Ναι όλη η σειρά της PENTAIR EVERPURE έχει μεταλλικά κάνιστρα τα οποία είναι κουμπωτά με μισή στροφή.  Εύκολη και σίγουρη αλλαγή χωρίς να τρέχουνε νερά, χωρίς να απολυμαίνεις φιλτροθήκες  με την πάροδο του χρόνου. Στο επάνω μέρος της κεφαλής έχει είσοδο και έξοδο νερού θηλυκό πάσο νομίζω 3/8 της ίντσας. Θα προτιμούσα να έβγαινε με αρσενικό σπείρωμα ώστε να βάλεις απευθείας το σπιράλ αλλά Pentair είναι αυτή θα έχει τους λόγους της. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, Iosif_L είπε

Ναι όλη η σειρά της PENTAIR EVERPURE έχει μεταλλικά κάνιστρα τα οποία είναι κουμπωτά με μισή στροφή.  Εύκολη και σίγουρη αλλαγή χωρίς να τρέχουνε νερά, χωρίς να απολυμαίνεις φιλτροθήκες  με την πάροδο του χρόνου. Στο επάνω μέρος της κεφαλής έχει είσοδο και έξοδο νερού θηλυκό πάσο νομίζω 3/8 της ίντσας. Θα προτιμούσα να έβγαινε με αρσενικό σπείρωμα ώστε να βάλεις απευθείας το σπιράλ αλλά Pentair είναι αυτή θα έχει τους λόγους της. 

Άρα μαζί θα πρέπει να αγοράσω κ κάποιο ανταπτορακι; 

Βρήκα κ αυτή αλλά έχω πελαγώσει με το τι θα χρειαστώ για να τη συνδέσω με τις παροχές κ το φίλτρο. 

Επεξ/σία από original911
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, original911 είπε

χωρίς να απολυμαίνεις φιλτροθήκες  με την πάροδο του χρόνου

Κάθε πότε κάνουμε απολύμανση και με ποιο τρόπο;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tinapo είπε

Κάθε πότε κάνουμε απολύμανση και με ποιο τρόπο;

Ευχαριστώ

Δεν υπάρχει προκαθορισμένο χρονικό διάστημα. Εμείς στο παλιό φίλτρο όταν πηγαίναμε να αλλάξουμε το ανταλλακτικό στο έτος αφήναμε την φιλτροθήκη ξεβιδωμενη μέσα σε λεκάνη με χλωριομενο νερό και λίγο ξυδι, ουσιαστικά δεν χρειαζόταν τίποτα αλλά το κάναμε καλού κακού για τυχόν μικρόβια στο κομμάτι που το νερό ήταν αφιλτραριστο. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, tinapo είπε

Κάθε πότε κάνουμε απολύμανση και με ποιο τρόπο;

Ευχαριστώ

Καλό θα είναι κάθε 2 χρόνια οπωσδήποτε. Εγώ χρησιμοποιώ ταμπλέτα Dutrion https://filtrato.gr/product/dutrion-tampleta-dioxeidio-tou-chloriou-1gr-gia-apolimansi/ Είναι πολύ δυνατή και πολύ ανώτερη από το κοινό χλώριο. Την συγκεκριμένη την χρησιμοποιούν και στους νεφελοποιητές για ψεκασμό covid 

Την συγκεκριμένη την χρησιμοποιώ και στην δεξαμενή του χωριού όπου έχω στάσιμο νερό  (όχι πόσιμο) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...