Προς το περιεχόμενο

Φίλτρα νερού


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, manos_21_ είπε

Μέτρια μάρκα. 

Στο μεταξύ, με 0.2μm θα έχεις πολύ χαμηλη ροή και θα περιμένεις να γεμίσει αρκετά. Αν θες στα 0.1μm πας σε φίλτρα της toray, αλλιώς κοιτάς 0.5μm.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 ώρες πριν, Basilhs23___ είπε

Μέτρια μάρκα. 

Στο μεταξύ, με 0.2μm θα έχεις πολύ χαμηλη ροή και θα περιμένεις να γεμίσει αρκετά. Αν θες στα 0.1μm πας σε φίλτρα της toray, αλλιώς κοιτάς 0.5μm.

Σαν το toray mk2??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

Μπορεί να μου πει αν κάποιος γνωρίζει, αν το παρακάτω φίλτρο είναι καλή επιλογή για το νερό στο κέντρο της Αθήνας?

https://www.primato.gr/proionta/filtra-nerou/made-in-usa-el/his-twin-el.html

θα ήθελα το καλύτερο δυνατό εως 250-300 ευρώ κάτω πάγκου με βρυσάκι. Ψάχνω προϊόντα που να υπάρχουν σε κατάστημα ωστε να αναλάβουν την τοποθέτηση, να υπάρχει αξιοπρεπές σέρβις και να μου υπενθυμίζουν έγκαιρα την αλλαγή των φίλτρων 😛 δεν θελω να ασχοληθώ ξανά με τα φίλτρα : p

Εαν δεν επιτρέπεται μην κάνετε αναφορά σε επαγγελματίες, απλά να μου πείτε αν η παραπάνω επιλογή προϊόντος ειναι καλή ή αν οχι τυχόν εναλλακτικές σε προϊόντα..

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/4/2022 στις 7:36 ΜΜ, tetoros.d είπε

Καλησπέρα σε όλους.

Μπορεί να μου πει αν κάποιος γνωρίζει, αν το παρακάτω φίλτρο είναι καλή επιλογή για το νερό στο κέντρο της Αθήνας?

https://www.primato.gr/proionta/filtra-nerou/made-in-usa-el/his-twin-el.html

θα ήθελα το καλύτερο δυνατό εως 250-300 ευρώ κάτω πάγκου με βρυσάκι. Ψάχνω προϊόντα που να υπάρχουν σε κατάστημα ωστε να αναλάβουν την τοποθέτηση, να υπάρχει αξιοπρεπές σέρβις και να μου υπενθυμίζουν έγκαιρα την αλλαγή των φίλτρων 😛 δεν θελω να ασχοληθώ ξανά με τα φίλτρα : p

Εαν δεν επιτρέπεται μην κάνετε αναφορά σε επαγγελματίες, απλά να μου πείτε αν η παραπάνω επιλογή προϊόντος ειναι καλή ή αν οχι τυχόν εναλλακτικές σε προϊόντα..

Ευχαριστώ!

Γενικά εγώ έχω χρησιμοποιήσει το aquametix αλλά.οχι σε αυτές τις θήκες . Σε άνω πάγκου σύστημα . Και ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος . 

Όπως ακόμα πιο ικανοποιημένος έμεινα με το cerametix . Απλά το δεύτερο έχει αρκετά χαμηλότερη ροή από το 1ο.

Αυτά που ζητάς σίγουρα θα στα παρέχει το συγκεκριμένο κατάστημα , μιας και εγώ 3 χρόνια τώρα είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από αυτούς .. 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 1/4/2022 στις 11:38 ΜΜ, jajavax είπε

Χαιρετώ τους αγαπητούς.  Έχω 2 ερωτήσεις σχετικά με τα φίλτρα Doulton.

1η Ερώτηση 

Δείχνει να είναι εξαντλημένο αυτό το μεταλλικό (κάτω πάγκου).

Θεωρείτε ότι είναι καλύτερα να περιμένει κάποιος, παρά να πάρει με πλαστικό περίβλημα ;  

 

2η Ερώτηση 

Μήπως έχει κάποιος ένα  κεραμικό φίλτρο 10" Doulton (το Ultracab ή το Supercub) έτοιμο για πέταμα ;

Θέλω να δοκιμάσω τις βόλτες σε περίβλημα Olympus. 

 

Μπορείς να πάς σε αυτό https://www.skroutz.gr/s/25295973/Doulton-HIS-Συσκευή-Φίλτρου-Νερού-Κάτω-Πάγκου-Μονή-με-Βρυσάκι-3-8-με-Ανταλλακτικό-Φίλτρο-Doulton-Ultracarb-0-5μm.html  που είναι ποιο καινούρια συσκευή και με γρήγορη σύνδεση με ταχυσυνδέσμους!! Αν και τα ποιοτικά πλαστικά πιστεύω είναι μια χαρά.

Στις 14/4/2022 στις 9:08 ΜΜ, Basilhs23___ είπε

Μέτρια μάρκα. 

Στο μεταξύ, με 0.2μm θα έχεις πολύ χαμηλη ροή και θα περιμένεις να γεμίσει αρκετά. Αν θες στα 0.1μm πας σε φίλτρα της toray, αλλιώς κοιτάς 0.5μm.

Παιδιά μην τρελαίνεστε με το φίλτρο της toray και γενικά με τα φίλτρα βρύσης. Μπορεί κάποια να είναι πολύ καλά αλλά δεν παύει να είναι φίλτρα βρύσης (συχνές αλλαγές , διάφορα προβλήματα στις συσκευές) Όπως βλέπετε άλλωστε δεν είναι πολλές οι μεγάλες εταιρίες που παράγουν τέτοιου είδους φίλτρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Geoka1982 είπε

Μπορείς να πάς σε αυτό https://www.skroutz.gr/s/25295973/Doulton-HIS-Συσκευή-Φίλτρου-Νερού-Κάτω-Πάγκου-Μονή-με-Βρυσάκι-3-8-με-Ανταλλακτικό-Φίλτρο-Doulton-Ultracarb-0-5μm.html  που είναι ποιο καινούρια συσκευή και με γρήγορη σύνδεση με ταχυσυνδέσμους!! Αν και τα ποιοτικά πλαστικά πιστεύω είναι μια χαρά.

Παιδιά μην τρελαίνεστε με το φίλτρο της toray και γενικά με τα φίλτρα βρύσης. Μπορεί κάποια να είναι πολύ καλά αλλά δεν παύει να είναι φίλτρα βρύσης (συχνές αλλαγές , διάφορα προβλήματα στις συσκευές) Όπως βλέπετε άλλωστε δεν είναι πολλές οι μεγάλες εταιρίες που παράγουν τέτοιου είδους φίλτρα.

Δεν τρελαίνομαι σε κάτι, απάντησα στον φίλο που να ψαχτεί αν θέλει 0.1μm φίλτρο διότι δεν θα βρει άλλη μάρκα εύκολα. Τώρα κάτι εταιρείες τύπου Olympus κτλ οι ίδιες σου λένε να μην επιλέξεις κάτω απο 0.5 διότι θα περιμένεις πολύ να γεμίσει, φαντάσου τωρα τα 0.1μm. Μόνο την toray και μια άλλη γερμανική εταιρεία θυμάμαι, μετά πας σε αντιστροφή όσμωση. 

ΥΓ: Είμαι σε αναμονή να μου φέρουν το φίλτρο της toray που έκανα παραγγελία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και χρονια πολλα !!

Κανει δουλιτσα για το σπιτι η κανατα BRITA ? Χρηση 3 ατομων σε Αθηνα , Νοτια Προαστια .Μπορω να γεμιζω την κανατα και μετα 2 μπουκαλια για το ψυγείο ?  Η να προτιμησω κατι τετοιο https://www.skroutz.gr/s/17419992/Toray-Φίλτρο-Νερού-Βρύσης-Torayvino-MK2-EG-Κοκκώδης-Ενεργός-Άνθρακας-Μεμβράνες-Κοίλων-Ινών-0-1-μm-Λευκό.html#reviews  ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μακριά από Brita..Είχα πάρει την κανάτα και το νερό ήταν σαν γλυφό..Άσε που δεν καθαρίζει το νερό..

Επεξ/σία από giorgos_76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, giorgos_76 είπε

Μακριά από Brita..Είχα πάρει την κανάτα και το νερό ήταν σαν γλυφό..Άσε που δεν καθαρίζει το νερό..

Για ποια περιοχή; Aπο την αρχή ήταν έτσι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/4/2022 στις 9:53 ΠΜ, ovelix11 είπε

Καλημερα και χρονια πολλα !!

Κανει δουλιτσα για το σπιτι η κανατα BRITA ? Χρηση 3 ατομων σε Αθηνα , Νοτια Προαστια .Μπορω να γεμιζω την κανατα και μετα 2 μπουκαλια για το ψυγείο ?  Η να προτιμησω κατι τετοιο https://www.skroutz.gr/s/17419992/Toray-Φίλτρο-Νερού-Βρύσης-Torayvino-MK2-EG-Κοκκώδης-Ενεργός-Άνθρακας-Μεμβράνες-Κοίλων-Ινών-0-1-μm-Λευκό.html#reviews  ?

Εξαρτάται τι σε βολεύει περισσότερο. Εγώ είμαι με κλειστά μάτια στο δεύτερο. Αν δεν σου αρέσει το φίλτρο και θέλεις κανάτες όμως, επιλέγεις εσύ τι σου αρέσει και σε βολεύει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Geoka1982 είπε

Για ποια περιοχή; Aπο την αρχή ήταν έτσι;

Δεν ήταν θέμα περιοχής..Το νερό της βρύσης ήταν μια χαρά...Είχα επικοινωνήσει με την brita και τους το είπα αλλά άκρη δεν βρήκα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Έχω ενα φίλτρο ανω πάγκου αλλά λόγω της βρύσης (σπιραλ-τηλεφωνο) δε μπορεί να τοποθετηθεί εκεί. Μπορώ να το τοποθετήσω κατω από το πάγκο και να βαλω ξεχωριστό βρυσάκι,? Ή δεν θα λειτουργεί σωστά έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, giannisgokus είπε

Καλημέρα,

Έχω ενα φίλτρο ανω πάγκου αλλά λόγω της βρύσης (σπιραλ-τηλεφωνο) δε μπορεί να τοποθετηθεί εκεί. Μπορώ να το τοποθετήσω κατω από το πάγκο και να βαλω ξεχωριστό βρυσάκι,? Ή δεν θα λειτουργεί σωστά έτσι?

Τι συσκευή είναι? Πόσα bar έχει αντοχή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Geoka1982 είπε

Τι συσκευή είναι? Πόσα bar έχει αντοχή?

   
   
   

Nw-tr201

 

Τεχνικά Χαρακτηριστικά

Μέγεθος (ίντσες) 10″
Ατμόσφαιρες (bar) 6-8 bar
Κωδ. προϊόντος BR.0011
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...