Προς το περιεχόμενο

Φίλτρα νερού


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με προβληματίζει ότι δεν έχουν NSF.. Η πιστοποίηση JWPA (που έχουν) είναι μήπως κάτι ανάλογο?

Επεξ/σία από iVentz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Έψαξα λίγο για φίλτρα και μου προτάθηκε ένα αντίστροφης όσμωσης 5 σταδίων της εταιρίας ecosoft στα 260ευρώ: https://www.skroutz.gr/s/22047216/Ecosoft-Σύστημα-Αντίστροφης-Όσμωσης-5-Σταδίων-Standard-με-Αντλία-MO550PECOSTD.html?from=catspan

Έχω 3 ερωτήσεις εύκολες νομίζω για εσάς που ξέρετε 1) Είναι αξιόπιστη εταιρία; 2) Με ενημέρωσαν ότι το κόστος φίλτρων είναι 100-120 ευρώ ανά ετος. Λογικό ή όχι; 3) Η αντλίες που έχουν αυτά τα φίλτρα είναι θορυβώδεις;

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, billyg599 είπε

Καλησπέρα παιδιά. Έψαξα λίγο για φίλτρα και μου προτάθηκε ένα αντίστροφης όσμωσης 5 σταδίων της εταιρίας ecosoft στα 260ευρώ: https://www.skroutz.gr/s/22047216/Ecosoft-Σύστημα-Αντίστροφης-Όσμωσης-5-Σταδίων-Standard-με-Αντλία-MO550PECOSTD.html?from=catspan

Έχω 3 ερωτήσεις εύκολες νομίζω για εσάς που ξέρετε 1) Είναι αξιόπιστη εταιρία; 2) Με ενημέρωσαν ότι το κόστος φίλτρων είναι 100-120 ευρώ ανά ετος. Λογικό ή όχι; 3) Η αντλίες που έχουν αυτά τα φίλτρα είναι θορυβώδεις;

Ευχαριστώ!

Αξιόπιστη εταιρία σε αντίστροφη ώσμωση ενώ το κόστος των φίλτρων παίζει ανάλογα με την ποιότητά τους. Οι αντλίες γενικά σε ωσμώσεις είναι αθόρυβες.

21 ώρες πριν, Maurikycli είπε

Δεν το ξέρω αυτό. Στην κατηγορία τους θεωρούνται καλά.

Λίγο σας χάσαμε, για τι πράγμα μιλάτε και για ποιά εταιρία?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

Να ζητήσω τη βοήθεια σας. Είμαι κάτοικος Αθήνας και έχω επιλεξει το φίλτρο κάτω παγκου DOULTON ULTRACARB IMPERIAL OBE 0,5μm 10”. Η ποιοτητα του νερου ειναι παρα πολυ καλη αλλα δυστυχώς έχει πέσει πάρα πολύ επίσης και η πίεση του νερού και δεν είναι λειτουργικό. Ειμαι στον 5ο οροφο και λογικο να επηρεαζεται η πιεση του νερου. Δυστυχώς δεν έχουμε χώρο για λύση άνω παγκου. Θα εκτιμούσα πολύ τις προτάσεις και τη βοήθεια σας.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dane88 είπε

Καλησπέρα σας,

Να ζητήσω τη βοήθεια σας. Είμαι κάτοικος Αθήνας και έχω επιλεξει το φίλτρο κάτω παγκου DOULTON ULTRACARB IMPERIAL OBE 0,5μm 10”. Η ποιοτητα του νερου ειναι παρα πολυ καλη αλλα δυστυχώς έχει πέσει πάρα πολύ επίσης και η πίεση του νερού και δεν είναι λειτουργικό. Ειμαι στον 5ο οροφο και λογικο να επηρεαζεται η πιεση του νερου. Δυστυχώς δεν έχουμε χώρο για λύση άνω παγκου. Θα εκτιμούσα πολύ τις προτάσεις και τη βοήθεια σας.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων 

Το χρησιμοποιείς απευθείας στο κρύο ή έχεις ξεχωριστό βρυσάκι πάνω στον πάγκο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Dane88 είπε

Απευθείας στο κρύο λόγω έλλειψης χωρου

Οπότε είναι απολύτως φυσιολογικό να έχεις πτώση πίεσης με το συγκεκριμένο φίλτρο. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να βάλεις βρυσάκι στον πάγκο αλλιώς άλλο φίλτρο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς λόγω έλλειψης χώρου το βρυσακι δεν είναι επιλογή. Κρίμα γιατί εντυπωσιάστηκα με το Doulton Ultracarb. Έχετε να μου προτείνετε καποια εναλλακτική η οποία δε θα μειώνει τόσο πολύ την πίεση του νερου και να παρέχει το δυνατό καλύτερο ποιοτικό αποτέλεσμα. Θα προτιμούσα να έχει αναλογες πιστοποιήσεις και κόστος μέχρι 60 - 70 ευρώ. Ευχαριστω και παλι για τη βοηθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Dane88 είπε

Δυστυχώς λόγω έλλειψης χώρου το βρυσακι δεν είναι επιλογή. Κρίμα γιατί εντυπωσιάστηκα με το Doulton Ultracarb. Έχετε να μου προτείνετε καποια εναλλακτική η οποία δε θα μειώνει τόσο πολύ την πίεση του νερου και να παρέχει το δυνατό καλύτερο ποιοτικό αποτέλεσμα. Θα προτιμούσα να έχει αναλογες πιστοποιήσεις και κόστος μέχρι 60 - 70 ευρώ. Ευχαριστω και παλι για τη βοηθεια

Δες αυτό της pentair  https://filtrato.gr/product/antallaktiko-filtro-simpagous-energou-anthraka-pentair-pentek-cfb-pb-10-05mm/ η κάτι παρόμοιο σε χαρακτηριστικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και σε ευχαριστώ πολύ. Δεν το γνώριζα και θα το δοκιμάσω. Θα κάνω μια αναζήτησή παρόμοιων φίλτρων και βέβαια ευπρόσδεκτη κάθε άλλη πρόταση / βοήθεια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ανάμεσα το Doulton Ultracarb κάι το Camelot.

έχω μπαταρία κουζίνας πού έχει 2 εξόδους. 1 για φίλτρο και 1 το νερό τής βρύσης κρύο/ζεστό. Οπότε πάω για επιλογή κάτω πάγκου φίλτρο. Πιο φίλτρο να πάρω για καλύτερη γευστική ποιότητα νερου. Είμαι Αθήνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

Θα μετακομίσω στην περιοχή της Νέας Ερυθραίας και μου είπαν ότι το νερό έχει αρκετά άλατα.

Πηγα σε αυτούς https://watertechnologies.gr/,  και μου πρότειναν φιλτρα σντιστροφης όσμωσης με κόστους καπου 350 ευρώ με δοχείο και 750 ευρώ άνευ δοχείου (όμως με μεγαλύτερα και καλύτερα φίλτρα).

Θεωρείτε ότι αξίζει αυτή η επένδυση; Έχει κανείς εμπειρία με τις περιοχές αυτές και το δίκτυο τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...