Προς το περιεχόμενο

Υπάρχουν λαικά παιδιά εδω;


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μίλαγα σοβαρά, αλήθεια. Δεν θέλω να ακούσω τίποτε σε ένα club - που δεν θα πάω - δεν ακούω έτσι μουσική. Αλλα αν ήταν να βρεθώ σε έναν χώρο που πρέπει σώνει και καλά να έχει υπόκρουση, έστω ambient για να μην μας τα ζαλίζει και να μην χρειάζεται να της δίνουμε σημασία.

 

 

 

Δεν ξέρεις για τι πράγμα μιλάς.

 

ΟΚ

πες μου ενα παραδειγμα για να δω αν καταλαβα για τι μουσικη μιλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 139
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
ποια ειδη μουσικης θα θελατε να ακουσετε οταν πηγενετε σε ενα club?

 

Είναι απαραίτητο να υπάρχουν club?Καταρχήν δεν μπορείς να κάθεσαι.Βρωμοκοπάει τσιγαρίλα(να μου πεις και στα ροκόμπαρα το ίδιο είναι) και δε μπορείς και να πεις και μα κουβέντα βρε παιδί μου με το διπλανό σου να σχολιάσεις την γκόμενα, τον ηλίθιο με τη γκόμενα, το βλαμμένο το dj (όχι εσένα γενικά μιλάμε) που νομίζει πως κάποιος είναι και το κυριότερο ρε φίλε εγώ γουστάρω να κάνω βόλτα παραλία το καλοκαιράκι στα Νότια.Εχω τα κωλομπετά από τη μια μη μου καταπατάς και τον αιγιαλό.Γενικά είμαι υπέρ του pub στυλ η του ρεμπετάδικου παλιές μπουάτ μετά τη μεταπολίτευση όπου πας για περισυλλογή και όχι για τυποποιημένη διασκέδαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απαραίτητο να υπάρχουν club?Καταρχήν δεν μπορείς να κάθεσαι.Βρωμοκοπάει τσιγαρίλα(να μου πεις και στα ροκόμπαρα το ίδιο είναι) και δε μπορείς και να πεις και μα κουβέντα βρε παιδί μου με το διπλανό σου να σχολιάσεις την γκόμενα, τον ηλίθιο με τη γκόμενα, το βλαμμένο το dj (όχι εσένα γενικά μιλάμε) που νομίζει πως κάποιος είναι και το κυριότερο ρε φίλε εγώ γουστάρω να κάνω βόλτα παραλία το καλοκαιράκι στα Νότια.Εχω τα κωλομπετά από τη μια μη μου καταπατάς και τον αιγιαλό.Γενικά είμαι υπέρ του pub στυλ η του ρεμπετάδικου παλιές μπουάτ μετά τη μεταπολίτευση όπου πας για περισυλλογή και όχι για τυποποιημένη διασκέδαση

 

 

Το club είναι (η μάλλον ,πρέπει, όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ, να είναι) μέρος όπου χορεύεις με τις ώρες μέχρι να εκστασιαστείς.. δεν πας για να μιλήσεις, αν θες να μιλήσεις πας σε ένα μπαράκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το club είναι (η μάλλον ,πρέπει, όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ, να είναι) μέρος όπου χορεύεις με τις ώρες μέχρι να εκστασιαστείς

 

Εκστασιαστείς?Χαπάκι?Οχι ευχαριστώ.Είμαι "φυσικός" εγώ.Αν είναι να χορέψεις για να βρεις φίκι φίκι για το βράδυ ναι μέσα με r n'b όχι όμως με Πετρέλη ούτε με νταμπα ντούμπα δε φτιάχνεσαι με αυτά.Και μεταξύ μας από όσο κόσμο ξέρω δεν ξέρω κανέναν που όταν λέει σήμερα θα παώ clubbing για να βρω γκόμενα το καταφέρνει πάντα.Το αντίθετο μάλιστα.Και κάτι άλλο στην Ελλάδα και στην Τουρκία νομίζω ότι ο κόσμος στα trance να πούμε δε χορεύει αλλά απλά στέκεται όρθιος μόλις βάζουν Κοκκίνου όλοι κάγκουρες και σαύρες και ξεφαντώνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκστασιαστείς?Χαπάκι?Οχι ευχαριστώ.Είμαι "φυσικός" εγώ.Αν είναι να χορέψεις για να βρεις φίκι φίκι για το βράδυ ναι μέσα με r n'b όχι όμως με Πετρέλη ούτε με νταμπα ντούμπα δε φτιάχνεσαι με αυτά.Και μεταξύ μας από όσο κόσμο ξέρω δεν ξέρω κανέναν που όταν λέει σήμερα θα παώ clubbing για να βρω γκόμενα το καταφέρνει πάντα.Το αντίθετο μάλιστα.Και κάτι άλλο στην Ελλάδα και στην Τουρκία νομίζω ότι ο κόσμος στα trance να πούμε δε χορεύει αλλά απλά στέκεται όρθιος μόλις βάζουν Κοκκίνου όλοι κάγκουρες και σαύρες και ξεφαντώνουν.

 

Ποιος είπε για χαπάκι? Είπε για χορό σε επαναλαμβανόμενη ηλεκτρονική μουσική μέχρι να μπεις σε κατάσταση έκστασης (trance state) όπως κάνανε οι άνθρωποι εδώ και χιλιάδες χρόνιa.... ;P

Είσαι σε άλλο σήμα όμως, δεν με καταλαβαίνεις νομίζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά είμαι υπέρ του pub στυλ η του ρεμπετάδικου παλιές μπουάτ μετά τη μεταπολίτευση όπου πας για περισυλλογή και όχι για τυποποιημένη διασκέδαση

 

... εσυ βγαινεις εξω για περισυλλογη? :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...