Προς το περιεχόμενο

Φορητος για AUTOCAD


drafex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα παιδια. ενας φιλος μου θα αγορασει φορητο για χρηση AUTOCAD. Εχω βρει αυτον τον TOSHIBA SATELLITE P200-16V http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.905126. Το σηκωνει?

Εχετε να προτεινετε κατι αλλο γυρω στα 1500 ευρω? Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

φυσικά και το σηκώνει..ποια έκδοση του autocad θα κάνει.. 2002? 2007? για την δουλειά το θέλει η για την σχολή του?..το σηκώνει άνετα και ο dv9543ev 1559 στο πλαίσιο..http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=69975850&product=985570

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την απαντηση. Για τη σχολη του το θελει για autocad 2007. Απ'οτι ειδα η ΑΤΙ2600 ειναι αρκετα δυνατη και οι toshiba αρκετα αξιοπιστοι, για αυτο του τον προτεινα. Οι pavilion εχουν 2 χρονια εγγυηση? Καθε προταση -επισημανση δεκτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πέρισσότεροι hp έχουν 1 χρονο..αλλα με 100 επιπλεον αγοράζεις +2 δηλαδη 3 χρονια..τώρα σε σχέση με τον toshiba είναι καλύτερος σε επιδόσεις ο hp..αφου έχει την cpu T7500 με 4mb cache (πολύ σημαντικό για τις επιδόσεις της cpu) και φυσικα nvidia 8600gs..προσωπικα είμαι πολυ ευχαριστημένος απο την χρήση και την απόδοση του hp μου..και είμαι σίγουρος πως θα έμενε ικανοποιημένος και ο φίλος σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσεξε γιατί (αν δεν κάνω λάθος) το Autocad 2007 δεν παίζει με Vista. Το 2008 παίζει σίγουρα. Το φορητό πάντως είναι μια χαρά για την δουλειά που το θέλεις και με 180? παραπάνω κάνεις και την εγγύηση 4 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως στα 1700 ευρώ παίζει το HP 8710p που είναι το απόλυτο μηχάνημα για τέτοιου είδους δουλειές. Τεράστια διαφορά με το συγκεκριμένο Toshiba σε επεξεργαστή και κάρτα γραφικών... Ειδικά η κάρτα γραφικών είναι όλα τα λεφτά!!!! Άμα τα 200 ευρώ παραπάνω είναι πρόβλημα, πάω πάσο, και το Toshiba είναι πολύ καλό... Άμα όμως δεν είναι, το ΗΡ είναι το απόλυτο μηχάνημα σήμερα για τέτοιες εργασίες και έχει και 3 χρόνια εγγύησης. Και πρόσεξε ότι δεν είναι η σειρά Pavilion, αλλά η σειρά Compaq, επαγγελματικός υπολογιστής με ποιότητα στα ύψη (εξού και τα 3 χρόνια εγγύησης), φτιαγμένος από μαγνήσιο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως στα 1700 ευρώ παίζει το HP 8710p που είναι το απόλυτο μηχάνημα για τέτοιου είδους δουλειές. Τεράστια διαφορά με το συγκεκριμένο Toshiba σε επεξεργαστή και κάρτα γραφικών... Ειδικά η κάρτα γραφικών είναι όλα τα λεφτά!!!! Άμα τα 200 ευρώ παραπάνω είναι πρόβλημα, πάω πάσο, και το Toshiba είναι πολύ καλό... Άμα όμως δεν είναι, το ΗΡ είναι το απόλυτο μηχάνημα σήμερα για τέτοιες εργασίες και έχει και 3 χρόνια εγγύησης. Και πρόσεξε ότι δεν είναι η σειρά Pavilion, αλλά η σειρά Compaq, επαγγελματικός υπολογιστής με ποιότητα στα ύψη (εξού και τα 3 χρόνια εγγύησης), φτιαγμένος από μαγνήσιο!!!!

 

+1

 

Κορυφαιες επιδοσεις,κορυφαια ποιοτητα και 3 χρονια εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dell Precision™ WM4300 Ποσότητα 1

Core™2 Duo T7500 (2.20GHz 4MB L2 cache 800MHz FSB)

XP Professional (Service Pack 2) WITH Media using NTFS NVIDIA

Κάρτα γραφικών Quadro FX 360M

Core™2 Duo T7500 (2.20GHz 4MB L2 cache 800MHz FSB)

XP Professional (Service Pack 2) WITH Media using NTFS

Memory 2GB 667MHz DDR2 SDRAM Memory (2*1024)

Hard Drive 80GB SATA (7,200 rpm) Hard Drive

Optical Devices Internal 24X CD-RW/8xDVD Combo Drive

Wireless Networking Intel PROWireless 3945 802.11a/g Dual-band Mini-card

Standard Warranty 3 Year Next Business Day 53875

Primary Battery 9 Cell 85/WHr

LCD 15.4" WSXGA+ (1680 x 1050)

Τιμή τεμαχίου ? 1.617,00 (Χωρις ΦΠΑ, αλλα αν τουσ παρεις τηλ θα σου κόψουν τουλάχιστον 100-150 Ευρω)

Νομίζω ότι δεν τίθεται θεμα σύγκρισης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bασικα ο hp ειναι 17" και ο dell ειναι 15.4".

 

Επισης ο hp εχει κορυφαια καρτα γραφικων Quadro NVS 320M που ειναι βασισμενη στην 8700M-GT,

ενω ο dell εχει αισθητα υποδεεστερη καρτα γραφικων Quadro FX 360M που ειναι βασισμενη στην 8400M-GS .

Π.χ. η καρτα γραφικων του hp ειναι 3+ φορες πιο γρηγορη στο 3DMark06 απο την καρτα γραφικων του dell.

 

Τελος, ο hp ειναι και 230 ευρω φθηνοτερος.Αλλα επειδη πραγματι στην dell κοβουν ,ερχονται πανω-κατω στην ιδια τιμη,με ισως λιγο φθηνοτερο τον hp compaq .

 

Oποτε και παλι δεν νομιζω οτι τιθεται θεμα συγκρισης.Το hp compaq πολυ πιο γρηγορο, πιο φθηνο και με μεγαλυτερη οθονη.

 

Αντιστοιχο dell με τετοια καρτα γραφικων και 17" οθονη πρεπει να ξεπερναει ανετα τα 2000 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, ο δικος μου compaq presario που αγορασα προ 5ετιας αλλαξε 2 motherboard kai 2 dvd-rom τον πρωτο χρονο, και μετα χαλασε ο οδηγος δισκετας.... Ολα ειναι σχετικα λοιπον. Καλος ο hp -super- αλλα ξεφευγει σε τιμη. Μπαινει στη λιστα ομως λογω 3ετους εγγυησης. Και νομιζω οτι οι 17'' ιντσες ειναι απαραιτητες για autocad-για τον dell το σχολιο. Παλι ευχαριστω για τις υποδειξεις/προτασεις.

Βρηκα και τον ιδιο hp με τον 7300 στα 1428 ευρω. http://www.hardshop.gr/shop/item.asp?itemid=8068&catid=80 Καλος δεν ειναι και αυτος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...