Προς το περιεχόμενο

Φορητος για AUTOCAD


drafex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε αυτό που λές έχεις δίκιο. Όποιος θέλει να παίζει απαιτητικά παιχνίδια με υψηλή ανάλυση και frame rate το desktop είναι μονόδρομος.... Μιλάμε όμως πάντα για κατηγορία φορητών και οι εκτιμήσεις μας γίνοντα με αυτό το σκεπτικό και όχι σε σύγκριση με desktops.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
...εκτός αν σκάσεις 3-4 χιλιάρικα για λάπτοπ.

 

Aκριβως.

 

Αλλιως (με λιγοτερα χρηματα) απο τις καλυτερες λυσεις που κυκλοφορουν για 3d παιχνιδια ειναι η 8700m Gt και η quadro nvs 320m.(που ταυτοχρονα κανει και για cad εφαρμογες)

Αισθητα καλυτερες στα παιχνιδια απο την 8600m gs και καλυτερες και απο την 8600m gt και την ati 2600.

Ασχετα αν καποιοι λενε τα δικα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως στα 1700 ευρώ παίζει το HP 8710p που είναι το απόλυτο μηχάνημα για τέτοιου είδους δουλειές. Τεράστια διαφορά με το συγκεκριμένο Toshiba σε επεξεργαστή και κάρτα γραφικών... Ειδικά η κάρτα γραφικών είναι όλα τα λεφτά!!!! ....

 

Φιλοι μου παιζει ρολο τι καρτα γραφικων θα εχει για το autocad;;;; Δεν νομιζω στο autocad να εχει σημασια η καρτα γραφικων ...εκτος αν χρησιμοποιηθει ο φωτορεαλισμός. Κανω λαθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το autocad το τρέχει ακόμα και η Intel 950 που το δοκίμασα στο acer ενός φίλου μου . Αν καποιος το χρησιμοποιεί μόνο για κατόψεις μπορεί να το τρέχει και με μια πολύ απλή καρτα !! Παντως με την 8600 gs τρέχει πολύ καλα και το autocad και διάφορα άλλα σχεδιαστικά προγράμματα οπως 3dmax κτλ !! Το λέω επειδή έχω 4 φίλους στην αρχιτεκτονική και οι δύο έχουν http://www.alfa4.gr/s96s_t7500.htm και οι άλλοι δύο το fujitsu 2428mlr από τα multirama!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...