Προς το περιεχόμενο

8800 gt : Οι πρώτες επιδόσεις σε παιχνίδια


EddieObscurant

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Super Moderators

50 euro pio akrivh apo thn 2900 Pro 512mb gia thn akriveia...(an telika kanei 250 euro :-) ) alla apo oti deixnoun ta benchmarks sto post pou ekane o topic creator panw panw rixnei sta autia ths 2900XT pou einai asfalws kalyterh apo thn 2900 Pro :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά το κατά πόσο αξιόπιστα είναι αυτά τα bench μπορεί κάποιος να απαντήσει με υπευθυνότητα?

δεν μου φαίνονται και πολύ ''επίσημα'' ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι και θα βγούνε μετά τα νέα games και θα σου λένε DX10.1 κάρτα και πάνω για να παιξεις.

 

Εγώ αν δεν ειναι DX10.1 δεν αγοράζω τίποτα.

 

Θυμάμαι το PixelShader3 που όταν πρωτοβγήκε οι κάτοχοι των ATi9800 κλπ έλεγαν: "σιγά μωρε, και τί έγινε"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

doc νομιζω αν θυμαμε καλα δηλ. το εχουνε συζητηση πολλες φορες το θεμα με το δχ10 και 10.1.

Μεχρι να βγει τετοιο παιχνιδι εχουμε πολυ μελλον και πολλες καρτες να δουμε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι και θα βγούνε μετά τα νέα games και θα σου λένε DX10.1 κάρτα και πάνω για να παιξεις.

 

Εγώ αν δεν ειναι DX10.1 δεν αγοράζω τίποτα.

 

Θυμάμαι το PixelShader3 που όταν πρωτοβγήκε οι κάτοχοι των ATi9800 κλπ έλεγαν: "σιγά μωρε, και τί έγινε"...

 

τότε μπορείς να περιμένεις κανα-δυο χρόνια, να βγει και κάνα παιχνίδι που να υποστηρίζει DX10.1 και να λες άμα δεν βγει DX10.2/3(των οποίων θα οργιάζουν τότε οι φήμες), εγώ δεν παίρνω τπτ... B)

 

πάντως οι επιδόσεις της μου φάνηκαν τουλάχιστον υπερβολικές,(και μακάρι να κάνω λάθος), αλλά φανταστείτε να βγουν και οι κατάλληλοι drivers που να την εκμεταλεύονται πλήρως, που θα φτάσουν τα benches της???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα όταν είναι προ των πυλών το νέο πρότυπο δε νομίζω ότι αξίζει να αγοράσεις πάλι απ' το παλιό.

Εκτός κι αν εσύ αγοράζεις κάθε χρόνο νέα κάρτα γραφικών.

 

Εγώ απ' την 6800 θα πάω μόνο σε γενιά 9 πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα όταν είναι προ των πυλών το νέο πρότυπο δε νομίζω ότι αξίζει να αγοράσεις πάλι απ' το παλιό.

Εκτός κι αν εσύ αγοράζεις κάθε χρόνο νέα κάρτα γραφικών.

Εγώ απ' την 6800 θα πάω μόνο σε γενιά 9 πλέον.

όλο και κάποιο ''νεό πρότυπο'' είναι πάντα προ των πυλών...

 

Μηπως ξερουμε ποσο memory bus θα εχει....Δηλαδη posa bit..?

 

από φήμες πάντα,ακούγεται ότι το memory bus θα είναι 256bit.

αν έχει 512bit, με G92 και 512μνήμη, λογικά θα έριχνε σκόνη και στην ULTRA, και η τιμή της μάλλον θα πλησίαζε μηνιάτικο... :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
ναι αλλα όταν είναι προ των πυλών το νέο πρότυπο δε νομίζω ότι αξίζει να αγοράσεις πάλι απ' το παλιό.

Εκτός κι αν εσύ αγοράζεις κάθε χρόνο νέα κάρτα γραφικών.

 

Εγώ απ' την 6800 θα πάω μόνο σε γενιά 9 πλέον.

 

perimene tou xronou to Pasxa tote...

 

oso gia dx10.1 games...akoma kai an agoraseis thn seira 9xxx 8a thn exeis 3analla3ei mexri na deis tetoia games...

 

kai nai to memory bus tou G92 (aka 8800 GT) einai 256bit...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...