Προς το περιεχόμενο

8800 gt : Οι πρώτες επιδόσεις σε παιχνίδια


EddieObscurant

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Πλαίσιο έχει κάρτες στην αποθήκη (αρκετές...) αλλά τις έχει βγάλει απο το site επίτηδες για να τις προωθεί με συστήματα build-to-order απο τα καταστήματα. Φίλος την Παρασκευή παρήγγειλε υπολογιστή απο Πλαίσιο στην Αθήνα και το πήρε κανονικά σήμερα με την 8800GT (μάρκα δε μου είπε).

 

Δεν μου κανει καθολου εντυπωση...και φυσικα οταν πας να παρεις το συστηματακι σου απο το μαγαζι ειναι αρκετα πιο ακριβο απο οτι αν το παραγγελνες μεσω Ιντερνετ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

είχα παραγγείλει την XFX 8800GT XT .. την περασμένη Τρίτη, μετά από email στην εξυπηρέτηση πελατών, με πήραν τηλέφωνο παρακαλώ (χωρίς να τους έχω δώσει τηλ. από το email, έκαναν μόνοι τους ταυτοποίηση με τα στοιχεία μου ως πελάτη - εντυπωσιάστηκα...) λέγοντας μου πως την περασμένη Πέμπτη 15/11 θα είχαν το προϊόν. Ωραία λέω.. Από την Παράσκευή όμως εξαφανανίστηκαν οι κάρτες ακόμα και από το site, και σήμερα που πήρα τηλ. δήλωσαν πως το προϊόν ΔΕΝ υπάρχει ακόμα και άγνωστο πότε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ego pou vazo analisi 1920x1080 den eimai sigouros an me kalipsi kai i 8800gt 512

vlepo na perimeno gia tis kainourgies gtx-ultra

 

Enoeis 9800Gtx-UltrA:-D, giati oi simerines 8800Gtx-ultra(xwris Sli) den eparkoun an baleis to Crysis se ultra Grafika me AA&AF se 1920x1080 analisi:confused:.

An to 8es Gia Deskpot katastaseis sou ftani opiadipote panw apo 50? karta.

 

Oso gia tin dia8esimotita tis 8800GT skoura ta pragmata...

Mono an tin poulai kapio katoxos pou den tin xriazete toso,

Den xani ka8olou apo timi metapolisis giati exi eggiisi k einai kainouria.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως κανένα παιδάκι ξέρει να μας πει αν η mobo που των περισσοτέρων διαθέτει PCI-e θα δέχεται την 8800GT που είναι PCI -e.2.Και επειδή η απάντηση υποθέτω πως είναι ναι, θα έχει αισθητή διαφορά στις επιδόσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει έλλειψη στην αγορά.

 

Δεν υπάρχει τπτ στις αποθήκες και να μην το βγάζουν προς τα έξω παιδιά.

 

Αυτά είναι βλακείες που λένε κάποιοι.

 

Πουθενά δεν βρίσκεις στην Ελλάδα σήμερα 8800gt ετοιμοπαράδοτη.

 

Κουράγιο Lefteris, ελπίζω να είσαι πρώτος στην λίστα που θα πάρουν την καρτούλα μόλις έρθει και πιστεύω στην τιμή που την είχες παραγγείλει.

 

Γιατί 215 ευρώ δεν βλέπω να την ξαναβάζουν. Θα τις πάνε στα 230 λογικά όταν τις ξαναβγάλουν.

 

Euxaristw polu Frou-Frou gia tin simparastasti, makari na erthei i karta kapoia stigmi sintoma sta xeria ta dika mou kai olwn tvn ipoloipvn pou exoume talaipwrithei gia na tin apokthsoume. Idwmen....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα απο οτι ειδα εμφανιστηκαν στο Πλαισιο οι ΑΤΙ 3870 με την ενδειξη αναμενεται συντομα και με πολυ καλη τιμη στα 195?.

 

Απο οσα reviews διαβασα ειναι χειροτερη της 8800GT σε ενα ποσοστο περιπου 10-15%.

Τι πιστευετε αξιζει να τη χτυπησει καποιος που κατα βαση θα τη χρησιμοποιει για adventures και rpgs σε μια οθονη 20" wide?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται...

Προσωπικά θα προτιμούσα την GT, λόγω του ότι 230 ? δεν είναι εκτός budget, οπότε κοιτάω το καλύτερο.

Πάντως είναι γεγονός ότι με τα 195? και το ψυχολογικό όριο των 200 δίπλα, είναι μια καλή επιλογή αν δεν έχεις τρελές απαιτήσεις, γιατί η 20άρα σηκώνει 1680Χ1050...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω θα προτιμουσα την 8800GT αλλα καπου εχω αρχισει να εκνευριζομαι με την ολη κατασταση!

 

Θα περιμενω μεχρι το τελος αυτης της εβδομαδας και αμα δω οτι η "ελλειψη" συνεχιζεται τοτε θα παω προς ATI μερια γιατι επειγομαι για αγορα νεου συστηματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 3870 μέχρι 1280χ1024 είναι οκ κάρτα. Πάρα πολύ καλή τιμή για την αποδοσή της.

 

Απλά η 8800gt 512 μπορεί να ανταπεξέλθει μέχρι και την 1680χ1050 ανάλυση 1 χαρά.

 

Παρα πάνω αρχίζει και ζορίζεται και η Gt.

 

Αλλα δεν έχουμε 24 για να μιλάμε για τέτοια πράματα. Το 95% των χρηστών έχει μέχρι 22άρα οθόνη, άρα είσαι μια χαρά με την 3870 αλλα με 15%+ χειρότερες επιδόσεις απο την 8800gt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποιον ενδιαφερεται...βρηκα μια POV 8800GΤ στο grammi.gr ετοιμοπαραδοτη.Τους πηρα και τηλ και μου επιβεβαιωσαν οτι ειναι αμεσα διαθεσιμη με τιμη 238?.

 

Το λινκ για τη καρτουλα...

 

http://www.grammi.gr/eidos.aspx?kvd=55555641

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...