Προς το περιεχόμενο

8800 gt : Οι πρώτες επιδόσεις σε παιχνίδια


EddieObscurant

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χτυπήστε την αλύπητα πριν το πάρουν χαμπάρι και οι δικοί μας και ανεβάσουν τις τιμές πολύ.

 

Ελπίζω να εννοούν ετοιμοπαράδοτη να πάς να την πάρεις τώρα από το μαγαζί και όχι για παραγγελία ετοιμοπαράδοτη.

 

Οι τιμές έχουν ανέβει στο εξωτερικό σε πολλές 8800gt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Η 3870 μέχρι 1280χ1024 είναι οκ κάρτα. Πάρα πολύ καλή τιμή για την αποδοσή της.

 

Απλά η 8800gt 512 μπορεί να ανταπεξέλθει μέχρι και την 1680χ1050 ανάλυση 1 χαρά.

 

Παρα πάνω αρχίζει και ζορίζεται και η Gt.

 

Αλλα δεν έχουμε 24 για να μιλάμε για τέτοια πράματα. Το 95% των χρηστών έχει μέχρι 22άρα οθόνη, άρα είσαι μια χαρά με την 3870 αλλα με 15%+ χειρότερες επιδόσεις απο την 8800gt.

 

Thanks φιλαρακι αλλα οπως θα ειδες τη βρηκα στη grammi.gr,την παρηγγειλα και ο Θεος βοηθος!

 

Ειναι η 1η φορα που παραγγελνω κατι απο αυτους και ελπιζω ολα να πανε καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτυπήστε την αλύπητα πριν το πάρουν χαμπάρι και οι δικοί μας και ανεβάσουν τις τιμές πολύ.

 

Ελπίζω να εννοούν ετοιμοπαράδοτη να πάς να την πάρεις τώρα από το μαγαζί και όχι για παραγγελία ετοιμοπαράδοτη.

 

Οι τιμές έχουν ανέβει στο εξωτερικό σε πολλές 8800gt.

 

Οπως γραφω τους πηρα τηλ και τους ρωτησα αν ειναι αμεσα διαθεσιμη και μου απαντησαν θετικα.

 

Υποτιθεται οτι μεσα σε 2 εργασιμες μερες πρεπει να εχω τη καρτα στα χερια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

den prokeitai na anevei h timh panw apo 250 giati se 2 vdomades kata pasa pi8anothta kykloforei h nea GTS G92 based h opoia 8a einai sthn pio panw kathgoria xrhmatwn...

 

kala kai h 8800 GT anevainei ston ourano me o/c...apla vazeis ena after market cooler kai ka8arises...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 3870 φαινεται ειναι πολυ καλη σε υψηλες δοσεις AA λογω του καλυτερου bandwidth της αλλα το ερωτημα που τιθεται ειναι το εξης. Ποιος θα χρησιμοποιησει μια τετοια καρτα για μεγαλες αναλυσεις με πολλα φιλτρα enabled?

Η 8800GT ειναι σαφως πιο ισσοροπημενη και καλυτερη λυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

256bit memory bus exei kai h 3870 apo oti 8ymamai swsta?

 

57GB/s για 8800GT και 72GB/s για 3870.

 

Βεβαια θα μου πεις οτι η X2900XT ειχε monstrous memory bandwidth και ειδες που κατεληξε λογω αλλων προβληματων.

Η απαντηση ισως εχει να κανει με το efficiency και ειδικοτερα το latency (32bit memory channels instead of 64bit in r600), κατι που συζητιεται ιδιαιτερα τον τελευταιο καιρο..

 

p.s : Πως και δεν εισαι msn?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks φιλαρακι αλλα οπως θα ειδες τη βρηκα στη grammi.gr,την παρηγγειλα και ο Θεος βοηθος!

 

Ειναι η 1η φορα που παραγγελνω κατι απο αυτους και ελπιζω ολα να πανε καλα.

 

h grammi nomizo einai kalouytsiko magazi, den tha exeis problhma. Ego eixa parei to iriver clix2 mp3 player (200 eyro) apo ekei kai to eixa brei kai 10 eyro fthnotera apo ta alla 2 monadika magazia pou to eixan noris. irthe ok se 3 meres

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
mollis paraghla thn teleutea 8800 apo th grammh thlefwnika

tha thn exw se 2 meres

PWS SAS FANHKE?

axxaxaaxaxaxaxax

sorry kiolas e....

 

TRUE EVOL :-D

rofl

 

(parepiptontos ti na thn kaneis afou exeis GTX?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

h grammi nomizo einai kalouytsiko magazi, den tha exeis problhma. Ego eixa parei to iriver clix2 mp3 player (200 eyro) apo ekei kai to eixa brei kai 10 eyro fthnotera apo ta alla 2 monadika magazia pou to eixan noris. irthe ok se 3 meres

 

Σε 2 μερες θα ξερουμε συγγαυρε....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Γραμμή είναι από τα καλύτερα μαγαζιά στη Στουρνάρη κατά τη γνώμη μου. Έχουμε πάρει πολλούς υπολογιστές από εκεί, φίλοι μου κι εγώ.

 

auto tha diksi aurio,pisteuo na min me paramithiasoune opos e-shop k plaisio.

tous ekana tilefoniki paraggelia mia gpu,elpizo na min fao klasimo epidi eimai apo nisi...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...