Προς το περιεχόμενο

Congratulations to Dell Hellas


panos2000gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Και εγώ να μεταφέρω τις άριστες εντυπώσεις απ' την εξυπηρέτηση της Dell Hellas, καθώς εγώ μόλις παρήγγειλα ένα XPS M1330 T7500, με 200Gb HDD, 8χDVD+/-RW, 2Gb 667ΜΗz Ram και 8400 NVidia καρτούλα γραφικών. Ήταν άψογοι σε όλα με συνεχείς ενημερώσεις για την παραγγελία και ελπίζω να συνεχίσουν έτσι και στο after sales service. Το μόνο που μένει είναι να μου παραδοθεί έγκαιρα διότι έχει προπληρωθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ να μεταφέρω τις άριστες εντυπώσεις απ' την εξυπηρέτηση της Dell Hellas, καθώς εγώ μόλις παρήγγειλα ένα XPS M1330 T7500, με 200Gb HDD, 8χDVD+/-RW, 2Gb 667ΜΗz Ram και 8400 NVidia καρτούλα γραφικών. Ήταν άψογοι σε όλα με συνεχείς ενημερώσεις για την παραγγελία και ελπίζω να συνεχίσουν έτσι και στο after sales service. Το μόνο που μένει είναι να μου παραδοθεί έγκαιρα διότι έχει προπληρωθεί.

 

Με υγείες.

Θα σου παραδοθεί λίγο νωρίτερα από την ημερομηνία που λένε. Συνήθως (όχι πάντα) στις δικές μου παραγγελίες έτσι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ να μεταφέρω τις άριστες εντυπώσεις απ' την εξυπηρέτηση της Dell Hellas, καθώς εγώ μόλις παρήγγειλα ένα XPS M1330 T7500, με 200Gb HDD, 8χDVD+/-RW, 2Gb 667ΜΗz Ram και 8400 NVidia καρτούλα γραφικών. Ήταν άψογοι σε όλα με συνεχείς ενημερώσεις για την παραγγελία και ελπίζω να συνεχίσουν έτσι και στο after sales service. Το μόνο που μένει είναι να μου παραδοθεί έγκαιρα διότι έχει προπληρωθεί.

 

Πολύ καλή επιλογή...είδα review και photos στο internet. Βρίσκεται και στο "TOP 5 most popular Laptops" στο notebookreview.com και δεν είναι πολύ μεγαλύτερο σε μέγεθος από το δικό μου 12" (xps m1210).

 

Αντε καλορίζικο και περιμένουμε ένα mini review με την παραλαβή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή επιλογή...είδα review και photos στο internet. Βρίσκεται και στο "TOP 5 most popular Laptops" στο notebookreview.com και δεν είναι πολύ μεγαλύτερο σε μέγεθος από το δικό μου 12" (xps m1210).

 

Αντε καλορίζικο και περιμένουμε ένα mini review με την παραλαβή.

 

Και βέβαια φίλοι μου θα ακολουθήσει full review με φωτογραφίες καθώς και με όλη τη διαδικασία παραγγελίας - παράδοσης για όλους τους φίλους που ενδιαφέρονται να το αγοράσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και από 26/10 που ξεκίνησε η παραγγελία, παρελήφθη με Courier σπίτι μου στις 15/11, 12 μέρες νωρίτερα απ' την αρχική εκτιμώμενη ημερομηνία. Για άλλη μια φορά μπράβο στην Dell!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο επιπεδο εξυπηρετησης αλλα αν μενεις μονο Αθηνα και μπορει να ερθει καποιος σπιτι σου, αν μενεις επαρχια εισαι αναγκασμενος να το στειλεις αφου δεν εχει αλλου σημεια εξυπηρετησης...

 

Εγώ είμαι Θεσσαλονίκη και έχουν έρθει όποτε τους κάλεσα την επόμενη εργάσιμη. Έχουν ένα δίκτυο συνεργατών που καλύπτουν όλη την Ελλάδα. Σε ένα συνάδελφό μου μάλιστα είπαν ότι ακόμη και στο εξωτερικό να ήταν θα πήγαινε κάποιος να διορθώσει το πρόβλημά του.

Επίσης να πω ότι μου έχουν αλλάξει οτιδήποτε τους είπα ότι έχει πρόβλημα, ακόμη και αν τα διαγνωστικά δεν βγάζαν κάποια ένδειξη.

Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από την υποστήριξή τους και νομίζω ότι μόνο και μόνο γι'αυτό δεν πρόκειται να κοιτάξω άλλη εταιρία, τουλάχιστον για τους υπολογιστές της δουλειάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντελώς εγκυκλοπαιδικά, η Dell έχει ως κέντρο στην Ευρώπη το Montpellier της Γαλλίας. Εκεί δουλεύουν 2 έλληνες φίλοι μου, τους οποίους επισκέυτηκα τον Αύγουστο του '06. Είναι ένα μεγάλο κτήριο και σε έναν όροφο έχει πολλά χωρισμένα γραφεία στα οποία εγάζονται ευρωπαίοι από όλες τις χώρες. Κάθε γραφείο φυσικά έχει και τη σημαία της χώρας του από πάνω. Όταν λοιπόν παίρνετε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών Dell, χτυπάει εκεί και ανάλογα με την χώρα από την οποία καλείτε, χτυπάει και στο ανάλογο γραφείο... Εκεί τα παιδιά θα σας ρωτήσουν μερικά πράγματα και αφού σιγουρευτούν οτι η φύση του προβλήματος είναι τέτοια που δεν επιτρέπει διόρθωση με software, τότε δίνουν εντολή στην Ελλάδα για αντικατάσταση... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα η μπαταρια στο vostro μου ειναι...περιεργη

εχω την BATTERY PRIMARY 9 CELL 85WHR LI-ION (την μεγαλη) και ακομα μια ενδειξη οτι ειναι τοσες ωρες δεν εχω δει....ανοιγουνε τα windows λεει 3 ωρες, μετα λεει 4 , μετα 3 , μετα 2 ,μετα 3...οτι ναναι δηλαδη.

 

 

η εγγυηση μου :BASE WARRANTY - 1 YEAR BUSINESS HARDWARE

 

να τους παρω τηλεφωνο να τους πω τι παιζει η θα με ξεχεσουνε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχει προβλημα, αν το αφησεις λιγο να κατσει θα σου βγαλει 4 ωρες, αν κανεις κατι και χρησιμοποιησει λιγο παραπανω ισχυ και το τσεκαρεις εκεινη την ωρα θα σου βγαλει λιγοτερο, κι εγω 9αρα εχω και κραταει πολυ ωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Από ότι έχω δει πάντως, να σε ξεχέσουνε αποκλείεται. Μου έχουν πει πως είναι ευγενέστατοι και πολύ εξυπηρετικοί. Σε έναν συνάδελφο μάλιστα, που είχε ένα λάπτοπ 3ετίας σχεδόν και τους πήρε για να ρωτήσει προσφορές για να αγοράσει καινούριο, του πρότειναν, αν ήθελε να επεκτείνει την εγγύηση άλλον έναν χρόνο αντί να προχωρήσει σε νέα αγορά.

 

Κι εγώ το σκέφτομαι πάντως μέσα στον επόμενο μήνα να αγοράσω ένα laptop, γύρω στα 1000-1200 ευρώ - καμιά πρόταση μήπως; :rolleyes:

 

Σκεφτόμουν το Inspiron 1520 (αν θυμάμαι καλά το μοντέλο) ή αλλιώς κάτι σε vostro. Αλήθεια, ξέρει κανείς ποιες είναι οι γενικές διαφορές (αν υπάρχουν) μεταξύ των διαφόρων μοντέλων της dell (latitude, inspiron, vostro, precision κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτόμουν το Inspiron 1520 (αν θυμάμαι καλά το μοντέλο) ή αλλιώς κάτι σε vostro. Αλήθεια, ξέρει κανείς ποιες είναι οι γενικές διαφορές (αν υπάρχουν) μεταξύ των διαφόρων μοντέλων της dell (latitude, inspiron, vostro, precision κλπ).

 

Διάβασα πολύ καλές κριτικές για το 1520...take a look:

 

http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=3846&review=Dell+Inspiron+1520

 

...και αν είσαι λάτρης των μικρών σε μέγεθος notebook ρίξε μια ματιά και στα XPS M1330 και XPS M1210 τα οποία υστερούν μόνο σε κάρτα γραφικών (έχουν την 7400 αντί για 8600).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Να σου πω την αλήθεια, το ψιλοσκεφτόμουν το ενδεχόμενο να πάρω κάποιο μικρό (μικρότερο από 15,4 δηλαδή) για να το μεταφέρω εύκολα. Είχα χρησιμοποιήσει 2-3 φορές ένα 12άρι latitude και το είχα βρει πολύ βολικό. Επειδή όμως το θέλω για να βλέπω που και που και καμιά ταινία, ενώ όσο να ναι, το μικρό μέγεθος είναι και κάπως δύσχρηστο, αποφάσισα τελικά πως το καλύτερο για μένα είναι ένα κλασικό 15άρι.

 

Για το 1520 άκουσα κι εγώ καλά λόγια σε σχέση με την τιμή του, γι' αυτό και προσανατολίζομαι εκεί. Βέβαια, αυτό που θα ήθελα θα ήταν ένας δίσκος στα 7200, καθώς επίσης και 2GB RAM, αλλά επειδή κάτι τέτοιο θα ανεβάσει αρκετά την τιμή, λέω να το πάρω ως έχει (με 5400 δίσκο και 1GB RAM) και αργότερα το αναβαθμίζω. Άλλωστε, δίσκος και μνήμη είναι εξαρτήματα που αναβαθμίζονται εύκολα, συν του ότι μπορείς να αξιοποιήσεις τα παλιά (την RAM την κρατάς και απλώς προσθέτεις άλλο 1 GB, ενώ για τον δίσκο που θα περισσέψει, παίρνεις μια θήκη και τον μετατρέπεις σε έναν πολύ βολικό εξωτερικό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με παραγγελία απο εξωτερικό τι παίζεται παιδιά?αν παραγγείλω απο Αμερική με USPS τον 1520 θα έχω πρόβλημα στο Τελωνείο?Ξέρει κανείς κάτι σχετικό??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αλήθεια, το ψιλοσκεφτόμουν το ενδεχόμενο να πάρω κάποιο μικρό (μικρότερο από 15,4 δηλαδή) για να το μεταφέρω εύκολα. Είχα χρησιμοποιήσει 2-3 φορές ένα 12άρι latitude και το είχα βρει πολύ βολικό. Επειδή όμως το θέλω για να βλέπω που και που και καμιά ταινία, ενώ όσο να ναι, το μικρό μέγεθος είναι και κάπως δύσχρηστο, αποφάσισα τελικά πως το καλύτερο για μένα είναι ένα κλασικό 15άρι.

 

Αν το έχεις για κύριο μηχάνημα τότε σαφώς καλύτερα να επιλέξεις το 15αρι. Εγώ επέλεξα 12" notebook γιατί υπάρχει και ένας ισχυρός σταθερός H/Y σπίτι για τις άμεσες καθημερινές ανάγκες. Το Dellaki το χρησιμοποιώ μόνο καμιά φορά όταν την αράζω στο σαλόνι, πολύ σπάνια αν το χρειαστώ στη δουλεια και για κανένα ταξιδάκι. Σε αυτές τις περιπτώσεις όπως και να το κάνουμε size matters υπερ όμως του μικρότερου :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...