Προς το περιεχόμενο

Η καλη παρεα


zalita

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Λές κρυφά μία ερώτηση στον διπλανό σου. Η ερώτηση είναι συνήθως του τύπου "ποίος είναι ο πιο ...." ποιός νομίζεις οτι θα έκανε..." και τέτοια.. Γενικά θα πρέπει να μπορεί να παραπέμψει σε κάποιον. Ο διπλανός σου δίνει τον αναπτήρα σε αυτόν που νομίζει οτι π.χ. "είναι ο πιό ρόζ" και του κάνει παράλληλα και μια άλλα ερώτηση (κρυφά).

And so on... Όταν ο αναπτήρας πέφτει δεύτερη φορά σε κάποιον τότε ξεκινώντας απο την αρχή λένε όλοι τις ερωτήσεις που έκαναν και σε ποιόν δωθηκε ο αναπτήρας..

Και πλακώνεστε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

edit: Μέχρι να διαβάσω τα άλλα threads που είχα ανοίξει και να γράψω το κείμενο, πέρασαν 23 λεπτά από το ποστ του klainmain που δεν το είχα δει. Αφήνω και το δικό μου για το "αρχείο":

 

Εμείς το παίζαμε ως εξής:

 

Ξεκινάει κάποιος έχοντας τον αναπτήρα, τον δίνει σε κάποιον (στην τύχη την πρώτη φορά) και του κάνει μια ερώτηση ψιθυριστά στο αυτί που να έχει ως απάντηση οποιονδήποτε από τους υπόλοιπους. Δηλαδή του τύπου "ποιανού τα πόδια πιστεύεις ότι βρωμάνε περισσότερο" ή κάτι τέτοιο (κατά κανόνα οι ερωτήσεις είναι σεξουαλικές και γενικά περίεργες - προσβλητικές για αυτόν που παίρνει τον αναπτήρα).

 

Αυτός επιλέγει κάποιον (όχι, όμως, αυτόν που του έκανε την ερώτηση), του δίνει τον αναπτήρα και κάνει και σ' αυτόν μια ερώτηση μυστική. Αυτός δίνει τον αναπτήρα στον επόμενο, κάνει νέα ερώτηση κτλ

 

Το παιχνίδι τελειώνει όταν κάποιος πάρει τον αναπτήρα για δεύτερη φορά στη διάρκεια μιας γύρας (όχι όμως ο πρώτος, που τον πήρε χωρίς ερώτηση). Οπότε και αρχίζουν και αποκαλύπτονται οι ερωτήσεις.

 

Η πλάκα του παιχνιδιού είναι σε δύο πράγματα: αφενός στη φαντασία των ερωτήσεων (μπορείς να σκεφτείς τρελά αστείες ερωτήσεις) και φυσικά στις επιλογές των απαντήσεων και στο γεγονός πως όταν παίρνεις τον αναπτήρα, δεν έχεις ιδέα γιατί τον πήρες.

 

Θέλει βέβαια καλή και δεμένη παρέα για να παιχτεί και να μην υπάρχουν παρεξηγιάρηδες, γιατί αναγκαστικά θα δοθούν και κάποιοι αναπτήρες "καθόλου τιμητικοί". Παραδόξως, και κρίνοντας από την (όχι προσωπική) εμπειρία μου, είναι κι ένας καλός τρόπος να γίνουν καμάκια, μια που η συζήτηση πηγαίνει πάντα σε "περίεργα" θέματα.

 

Anyway, αυτά. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. ο ανθρωπος που βρισκεται στην ερημο με ενα σπιρτο στο χερι

2. το τρενο και η αυτοκτονια

3. εγκλημα συζυγου καθως πιανει στα πρασα την γυναικα του να τον απαταει

4. ο δολοφονημενοσ ανθρωπος με νερο γυρω του

ειναι καποιες πρωτεσ που μου ερχονται στο μυαλο. Υπαρχει καποια που δεν ξερεις?

 

Καλα αυτο είναι απο τα καλυτερα παιχνιδια!!

 

Να προσθεσω:

 

Ενα αυτοκινητο σταματαει μπροστα σε ενα ξενοδοχειο και μια φωνη απο ψηλα ακουγεται να λεει: Όχι ρε γαμώτο...

 

Ένας τυπος οδηγουσε το αυτοκινητο του οταν ξαφνικα σταματαει, κατεβαινει και αυτοπυροβολειται.

 

Ενας τυπος πεφτοντας απο ενα ουρανοξυστη συνειδητοποιει οτι εκανε χοντρη λαλακια...

 

Οποιος εχει κι αλλα παραδειγματα μπορει να μου στειλει pm please?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντρας μπαίνει σε εστιατόριο και παραγγέλνει γλαρόσουπα. Μόλις τρώει την πρώτη κουταλιά φεύγει τρέχοντας και αυτοκτονεί.

 

Δεν αυτοκτονει αλλα σκοτωνει τον αλλον. Οι δυο τυποι συν η γυναικα αυτου που δοκιμαζει σουπα ναυαγησαν σε ενα ερημονησι. Ο αλλος σκοτωνει την γυναικα του τυπα για να τρεφονται αλλα δεν του λεει τπτ. Απλα του λεει παραμυθια οτι τρωνε γλαρους. Οποτε οταν ο χηρος δοκιμαζει αληθινη γλαροσουπα συνηδητοποιει την πραγματικοτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσε να μου εξηγήσει κάποιος πως συνδέονται οι παραπάνω καθυστερημένα φαντασιόπληκτοι γρίφοι με το θέμα του θρεντ που είναι παρέα, παιχνίδι, κέφι, πλάκα κλπ;

Δηλαδή σοβαρά, υπάρχουν παρέες που λύνουν τέτοιους γρίφους;

Αν εμένα μου έλεγαν να πάω σε ένα σπίτι να λύσουμε γρίφους και ναπεράσουμεωραία δίπλα στη φωτιά του τζακιού αλλού θα πήγαινε το μυαλό μου πάντως. Και αν το εννοούσαν πραγματικά, δε θα πήγαινα θεωρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά!τι είναι όλα αυτά που γράφεται?απλό είναι!ανοίχτε το

Playstation3, βάλτε μέσα το CD που γράφει απάνω του Metal Gear Solid 4 και αφήστε το να παίξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε προτηνει αρκετα ωραια παιχνιδια για να παιξουμε με την παρεα ... Σιγουρα θα δοκιμασουμε αυτο με τον αναπτηρα ...

 

ΥΓ : Iron_Man21 καλο θα ηταν να δοκιμαζατε και εσεις τιποτα απο αυτα μπας και ξεκολησετε απο τα video games και το καψιμο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ : Iron_Man21 καλο θα ηταν να δοκιμαζατε και εσεις τιποτα απο αυτα μπας και ξεκολησετε απο τα video games και το καψιμο ...

 

...Είπε ο άνθρωπος που είχε avatar από Warcraft...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...