Προς το περιεχόμενο

Η καλη παρεα


zalita

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχετε προτηνει αρκετα ωραια παιχνιδια για να παιξουμε με την παρεα ... Σιγουρα θα δοκιμασουμε αυτο με τον αναπτηρα ...

 

ΥΓ : Iron_Man21 καλο θα ηταν να δοκιμαζατε και εσεις τιποτα απο αυτα μπας και ξεκολησετε απο τα video games και το καψιμο ...

 

αυτο με τον αναπτήρα ειδικααααααααααααααααά!!!!!!!!τι να πω?δεν είχαμε τίποτα καλύτερο να κάνουμε!:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Θα μπορούσε να μου εξηγήσει κάποιος πως συνδέονται οι παραπάνω καθυστερημένα φαντασιόπληκτοι γρίφοι με το θέμα του θρεντ που είναι παρέα, παιχνίδι, κέφι, πλάκα κλπ;

Δηλαδή σοβαρά, υπάρχουν παρέες που λύνουν τέτοιους γρίφους;

Αν εμένα μου έλεγαν να πάω σε ένα σπίτι να λύσουμε γρίφους και ναπεράσουμεωραία δίπλα στη φωτιά του τζακιού αλλού θα πήγαινε το μυαλό μου πάντως. Και αν το εννοούσαν πραγματικά, δε θα πήγαινα θεωρώ.

 

Δε μας λες κι εσύ τι ωραία πράγματα κάνεις με την παρέα σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μας λες κι εσύ τι ωραία πράγματα κάνεις με την παρέα σου;

 

Μια από τις τελευταίες διασκεδαστικές εμπειρίες με παρέα ήταν μετά από αρκετή κατάποση αλκοόλης και γενικά, να κατεβούμε σε ένα υπόγειο γύρω στις 6 το πρωί και να κάνουμε αυτοσχεδιασμούς σε μία σκηνή/παλιά αυλαία που είχε. Καμένο αλλά το γέλιο που ρίξαμε ήταν απερίγραπτο.

 

Δεν υπάρχει κάποια στάνταρ μορφή διασκέδασης πάντως, αν και προτιμάμε σκοτεινά, υγρά μέρη, με χαμηλή μουσική και σωλήνες που στάζουν αργά. Επίσης, κάποτε τη βρίσκαμε πολύ να κατεβάζουμε γενικούς διακόπτες από πολυκατοικίες και να φτιάχνουμε δεντρόσπιτα, αλλά μετά κλείσαμε τα 16.

Εν τέλει, δεν ξέρω, εξαρτάται από την παρέα που είμαι, γιατί νομίζω ότι τώρα που το σκέφτομαι ακόμη μου αρέσουν τα δεντρόσπιτα.

Ελπίζω να σε κάλυψα =)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια από τις τελευταίες διασκεδαστικές εμπειρίες με παρέα ήταν μετά από αρκετή κατάποση αλκοόλης

 

Άμα χρειάζεσαι αλκοόλ για να διασκεδάσεις, άστο καλύτερα.

 

Καλά, το ότι ενοχλούσατε κόσμο κλείνοντας το ρεύμα, ελπίζω να έχετε καταλάβει πλέον πόση ζημιά μπορεί να κάνατε.

 

Χίλιες φορές παιχνίδια και γρίφους πάντως, που δεν βλάπτεις και κανέναν και δε χρειάζεσαι και ουσίες για να νομίζεις ότι περνάς καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την αφήνεις στην άκρη και αρχίζεις να πίνεις, μέχρι να σου φανεί αστεία. Εγγυημένη διασκέδαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω βέβαια, ότι αν στα 24 σου το πιο ενδιαφέρον πράγμα που μπορείς να κάνεις με την παρέα σου είναι να παίζεις τον αναπτήρα και να λύνεις τους προαναφερθέντες γρίφους τότε κάτι έχει πάει τραγικά λάθος. Και εν τέλει, έλα εδώ και λύσε το λέβελ 62.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως να το εχω avatar γιατι δεν βρισκω κατι καλυτερο να βαλω . Και ισως η υπογραφη να εχει ξεχαστει εκει αρκετο καιρο ωστε να εχω ξεχασει και το login μου . Επισης ναι ξαναξεκινησα wow , αλλα εγω οταν ειμαι με την παρεα μου δεν καθομαι να λιωνω , κανουμε και αλλα πραγματα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χαρησα πριν κατι μηνες , δεν ασχολιομουν μαζι του και ιδιαιτερα . Το ειχα χρονια τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ένα σαχλό παιχνίδι που όμως μπορεί να πάρει ενδιαφέρουσα τροπή αν όλοι οι παίχτες έχουν όρεξη. Το ενδιαφέρον σε αυτο το παιχνίδι είναι οτι στο τέλος μπορεί να δεις τους καλύτερους φίλους να σφάζονται κανονικά, δεν το συζητάμε αν είναι απλά γνωστοί , το ιδανικό παιχνίδι για εμπάθειες...

 

Σε όλη την παρέα υπάρχουν κάποιοι ρόλοι , δύο "μαφιόζοι", ένας "ρουφιάνος" και οι υπόλοιποι είναι απλοί "πολίτες". Σκοπός του παιχνιδιού είναι να βρεθούν οι δύο μαφιόζοι πρωτού ξεκάνουν όλη την πόλη με τις δολοφονίες τους, φυσικά σε αυτο θα βοηθήσει πολύ ο "ρουφιάνος" θα πρέπει όμως να το κάνει με έξυπνο τρόπο γιατί αλλιώς θα πεθάνει πολύ νωρίς ....

 

αν καταλαβα καλα συνηθως σε αυτο το παιχνιδι πρεπει να κερδιζει ο "ρουφιανος"

και αμα ειναι και πολυ μαγκας να κανει και τους αλλους να σαπιζονται στο μπουνιδι.επισης μου μπηκε η ιδεα να μαζεψω 2-3 γνωστους που δεν τους συμπαθω και πολυ

να παιξουμε το παιχνιδι,να τους σπασω στο ξυλο,και να βγω και λαδι γιατι ηταν παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω βέβαια, ότι αν στα 24 σου το πιο ενδιαφέρον πράγμα που μπορείς να κάνεις με την παρέα σου είναι να παίζεις τον αναπτήρα και να λύνεις τους προαναφερθέντες γρίφους τότε κάτι έχει πάει τραγικά λάθος.

 

Κι εγώ το πιστεύω αυτό. Φυσικά και δεν μπορεί να είναι το πιο ενδιαφέρον πράγμα που μπορείς να κάνεις με την παρέα σου.

 

Όπως και δεν μπορεί να θεωρείς διασκεδαστικό κάτι που χρειάζεται αλκοόλ για να το απολαύσεις. Τα είπαμε, έχουμε τίποτα καινούργιο;

 

Και εν τέλει, έλα εδώ και λύσε το λέβελ 62.

 

Πού κολλάει αυτό τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...