Προς το περιεχόμενο

Μοιράστε " χαστούκια"


zalita

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και αυτή η δικαιολογία χρησιμοποιείται συχνα..

 

-ΕΕΕ φτάνει το νερό!!

-Να καθαρίσω λίγο τον δρόμο παλικαράκι μου...

 

(φτου ρε πούστη μου, λες και είναι το σαλόνι της και περιμένει κόσμο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Α μιας και λέμε για νερό μια φορά πήγαινα κάπου και περνάω από μια πολυκατοικία.Ήμουν στον δρόμο αλλά πολύ κοντά στο πεζοδρόμιο,δίπλα.Μία από τον 1ο έριξε κάτι νερά(από ολόκληρο κουβά πρέπει να ήταν,γιατί το νερό ήταν μπόλικο) και σκάσανε δίπλα μου και με πιτσιλίσατε(πάλι καλά που δεν σκάσανε ακριβώς πάνω μου).Ε φυσικά άκουσε πολλά....2 χαστουκάκια λοιπόν και γι αυτήν !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια που πιασαμε τις ιστοριες για τρενα,, θα σας πω τι βιωσα πριν 1 χρονο στο τρενο. Ευσωμη κυρια προσπαθει να χωρεσει τα πολλα-παρα πολλα- κιλα της στον σταθμο της Ομονοιας οπου στο βαγονι γινεται πανικος. Η πορτα δεν κλεινει και ο κοσμος φωναζει τα ξεσφηνωσει μπας και φυγουμε. Εκεινη, απτοητη λες και μιλουσαν για καποια αλλη "χοντρη" οπως την εκραζαν, γιατι δεν μ αρεσει η λεξη. Εκεινη κανει υπομονη και μια απελπιδη προσπαθεια να γλυστρησει στα ελαχιστα κενα που υπηρχαν. Καθως λοιπον ακοθει εναν θρασυτατο μεσηλικα και οχι κανεναν νεαρο, να φωναζει κατεβα μωρη χοντρελο να φυγει το τρενο εκεινη φαινομενικα αταραχα του απαντα¨Δεν ειμαι εγω χοντρη κυριουλη μου, το βαγονι ειναι σαν σπιρτοκουτο!!! Το συγκεκριμενο βαγονι ακομα γελαει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαστούκι στην αδερφή μου που επιμένει και ορίεται όταν τρώω όλο το φαγητό και όταν τελικά της αφήνω εκείνη δεν το τρώει, παρά το αφήνει να χαλάσει!

 

Και τώρα τα σοβαρά χαστούκια:

 

Ήμουν τώρα με μια κοπέλα και πηγαίναμε παραλία... με ΜΜΜ! Κλασσικά περιμέναμε το λεοφωρείο μαζί με ένα σωρό μ@λ@κ3s. Τελικά το λεοφωρείο έρχεται. Το μάτι μου πήρε μια χοντρή να ετοιμάζεται να βγει. Υποψιασμένη για το τι θα ακολουθήσει φωνάζει καθώς ανοίγει η πόρτα "Καλέ σιγά, αφήστε μας να βγούμε πρώτα, μη σπρώχνετε!" Εν ριπή οφθαλμού βρέθηκε σε οριζόντια θέση στο βάθος του λεοφωρείου. Χαστούκι σε όλους όσους την έσπρωξαν εκεί πέρα. Εγώ λοιπόν λέω στην κοπελιά "Ας πάμε στην άκρη να μην σπρώχνουμε." Συμφωνεί και παραμερίζουμε υπομονετικά. Τότε λοιπόν βγαίνει ο οδηγός.

 

Και τι έρχεται και μας λέει ο ΗΛΙΘΙΟΣ;;;;

 

-ΚΑΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΣΠΡΩΧΝΕΤΕ;

-;;;;ΕΜΕΙΣ;;;;1 (εν χορώ)

-ΑΜ ΠΟΙΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΓΩ;

 

Ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ χαστούκι σε εκείνο τον οδηγό!!! Ένας Θεός ξέρει πώς δεν τον άρχισα στις κλωτσιές!!!!

 

Τρίτο χαστούκι: Περνάω το φανάρι με πράσινο (πεζός). Έχω φτάσει στα μισά του δρόμου όταν το φανάρι γίνεται κόκκινο.

 

Οι "κύριοι" οδηγοί λοιπόν, αντί να περιμένουν να περάσω, Γκαζώνουν κατά πάνω μου λες και δεν υπάρχω! Πέραν του οτι έχω τραυματιστεί στο γόνατο και δεν μπορώ να τρέξω στο πεζοδρόμιο!!!

 

Ε ρε χαστούκι που πέφτει σε αυτούς...

 

 

Τέταρτο και χειρότερο χαστούκι λοιπόν: Περνάω το δρόμο, πάλι πεζός πάλι με πράσινο. Οδηγοί λοιπόν σχεδόν συνέχεια στρίβουν με 90 και σταματούν μια ιντσα από εμένα άλλωτε κορνάροντας και άλλωτε φωνάζοντας.

 

ΧΑΣΤΟΥΚΙ!!!!

 

Αλλά σε αυτούς πάει το 5ο χαστούκι. Το 4ο και χειρότερο πάει σε ένα συγκεκριμένο κόπανο που έκανε το ίδιο ακριβώς και, περνώντας τελικά από μπροστά μου, με κοίταζε από το παράθυρό του με γουρλωτά μάτια και ύφος "Μα καλά είσαι εντελώς ηλίθιος;"

 

Σε αυτόν πάει το χειρότερο χαστούκι!

 

 

Ή μάλλον όχι....

...Όχι...

 

Το χειρότερο χαστούκι από όλα πάει στους "γιατρούς" του ΙΚΑ Πλατείας Θεάτρου, οι οποίοι βλέποντας έναν νέο, 20 χρονών, τραυματισμένο στο γόνατο (εμένα), αρνούνταν αγενώς να με βοηθήσουν να θεραπευτώ και να μου δώσουν μια αναρρωτική που οι ίδιοι έλεγαν πως χρειαζόμουν.

 

Αλλά το υπέρτατο χαστούκι πάει σε έναν συγκεκριμένο που δυστυχώς δεν πήρα το όνομά του για να τον κάνω ρόμπα, για τον εξής διάλογο:

 

-Λοιπόν, ΟΧΙ σκαλιά, ΟΧΙ άρση οποιουδήποτε βάρους, ΟΧΙ χαμηλό κάθισμα ή γονάτισμα. Μόνο έτσι θα γίνεις καλά.

-Ναι, αλλά όλα τα παραπάνω είναι αναπόσπαστο κομμάτι της δουλειάς μου. Μπορείτε να μου γράψετε μια ανρρωτική;

-Α, δεν γίνεται να γράψω αναρρωτική για κάτι τέτοιο.

-Μα η δουλειά...

-Ε τι να κάνουμε, δουλειά είναι αυτή!!!

 

ΧΟΝΤΡΟ ΧΑΣΤΟΥΚΙ!!!!

 

Δυστυχώς η χονδροπάθεια επιγονατίδων δεν θεωρείται κάτι σοβαρό, και για αυτόν ακριβώς το λόγο εύχομαι να είχα πάθει κάτι χειρότερο, καθώς ο κολλητός που έπαθε μαζί μου ρήξη χιαστού θα γίνει τελικά καλά νωρίτερα από εμένα, εξαιτίας της αδιαφορίας των γιατρών απέναντί μου.

 

Τελικά πήγα στο ΚΑΤ και τα έσκασα, οπότε είμαι επιτέλους στην ανάρρωση!

 

 

Συγγνώμη για το post σεντόνι, αλλά όντως τώρα νοιώθω πολύ καλύτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε μέρα πηγαίνοντας δουλεία βγαίνω απο το μετρό στο μοναστηράκι και κατευθύνομαι προς ηλεκτρικό.

 

Βγαίνοντας απο το μετρό λοιπόν συνήθως είναι θείτσες στημένες έξω απο τη πόρτα έτοιμες να μπουκάρουν για να βρουν να κάτσουν ακόμα κι αν το βαγόνι δεν έχει πολύ κόσμο....Το οτι αυτοί που βγαίνουν έχουν προτεραιότητα δε φαίνεται να το λαμβάνουν στα υπόψιν.

 

Καμια φορά αμα δεν έχω κοιμηθεί και καλά - σχεδόν πάντα δηλαδή :ρ - βγαίνοντας μοιράζω διακριτικά σπρωξίδια - σα να κάνω block out για να πάρω το ριμπάουντ ένα πράμα.Δε λέω το ευχαριστιέμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε μέρα πηγαίνοντας δουλεία βγαίνω απο το μετρό στο μοναστηράκι και κατευθύνομαι προς ηλεκτρικό.

 

Βγαίνοντας απο το μετρό λοιπόν συνήθως είναι θείτσες στημένες έξω απο τη πόρτα έτοιμες να μπουκάρουν για να βρουν να κάτσουν ακόμα κι αν το βαγόνι δεν έχει πολύ κόσμο....Το οτι αυτοί που βγαίνουν έχουν προτεραιότητα δε φαίνεται να το λαμβάνουν στα υπόψιν.

 

Καμια φορά αμα δεν έχω κοιμηθεί και καλά - σχεδόν πάντα δηλαδή :ρ - βγαίνοντας μοιράζω διακριτικά σπρωξίδια - σα να κάνω block out για να πάρω το ριμπάουντ ένα πράμα.Δε λέω το ευχαριστιέμαι.

 

Ωχ άστα να πάνε.Κι εγώ στο μοναστηράκι καθημερινά βλέπω τέτοια πράματα και μου ανάβουν τα λαμπάκια πρωί πρωί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενδιαφερον..:devil: λοπον,αξιζουν πολλα χαστουκια και οχι ενα, σ'ολους αυτους τους καγκουρες που περνανε με τα φτιαγμενα αυτοκινητα τους,στην διαπασων τα σκυλοτραγουδα και σφυριζουν-στελνουν φιλακια-φωναζουν-μιλανε αισχρα..ακομα δεν το εχω κανει βεβαια,αλλα βρισιμο εχουν φαει..;)

μιας που αναφερατε τα τρενα και τα μετρο,αλλη μια κατηγορια που αξιζει χαστουκι ειναι αυτοι που δεν περιμενουν να κατεβεις απ'το τρενο για ν'ανεβουν αυτοι,εκει θα σε κανουν χαλκομανια,μην και φυγει το τρενο και δεν προλαβουν..ελεος!:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ρε παιδιά θέλω να χαστουκίσω τον διευθυντή μου που είναι πρήχτης και εντελώς ευθυνόφοβος με αποτέλεσμα να προσπαθεί να τα φορτώνει όλα στους άλλους.

Μα γιατί ρε παιδιά όλοι οι διευθυντές και εν γένει τα αφεντικά, να τους αξίζουν πολλά χαστούκια?:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαστούκι σε όλους τους μηχανόβιους που κάνουν ότι γουστάρουν απτο να πάνε ανάποδα, να περάσουν δίπλα από αυτόν που σου έχει παραχωρήσει προτεραιότητα με κίνδυνο να σε τρακάρουν τελικά, να οδηγούν ανάμεσα στις λωρίδες και να σου κορνάρουν για να κανεις πιο πέρα να περάσουν ΚΑΙ ΠΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΣΕ ΚΟΙΤΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ.

 

Ρε να μην έχω LADA NIVA με γραμμές τρένου για προφυλακτήρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ εκτονωτικό thread ρε παιδιά!:-)

 

Λοιπόν ξεκινάω με πολλά χαστούκια σε δημοσιογράφους και τις λοιπές γλάστρες των δελτίων ειδήσεων, συνεχίζω με μπουνίδια στους 300 της Βουλής και λοιπούς πολιτικούς-πολιτικάντηδες, και καταλήγω με ανελέητο ξυλοδαρμό σε Μπους, Μπλερ αλλά και στο Μπιλ Γκέιτς.:devil::devil::devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα έριχνα ένα ΚΑΛΟ χέρι ξύλο στο ανιψάκι μου, επειδή τον έχουν κακομάθει η γονείς του και τους κάνει ότι θέλει. Φυσικά το διάβασμα για αυτόν είναι άγνωστη λέξη, και παραλίγο να μείνει στην ίδια τάξη. Υποσχέθηκε να διαβάζει (για να του πάρουν ποδήλατο gt τρομάρα του...) αλλά φυσικά το ξέχασε...

Επίσης θα έριχνα πάλι καλό ξύλο στον κάθε 23χρόνο αστυνομικό που πάει να μου την πει επειδή απλά φορά μια στολή και νομίζει πως έχει παραπάνω εξουσία απο εμένα να κάνει ότι θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 χαστούκι στην ηλίθια ξανθιά 40άρα που παραβίασε ΣΤΟΠ και χτύπησε του 1 μηνός αυτοκίνητό μου.

 

1 χαστουκόφαπα (να κάνει ΠΑΦ!) στον μπάτσο που ενώ είχα δίκιο μου την έλεγε και κόλλαγε στην ξανθιά.

 

1 χαστούκι στους παπούδες-χάρους που οδηγούν ακόμα, αλλά μεγάλη μπάτσα στο κράτος που τους αφήνει.

 

Επίσης 1 χαστούκι-kame-hame σε αυτόν που μου έκλεψε το ποδήλατο εχθές.

 

...I'll be back...with more hastouks...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...