Προς το περιεχόμενο

Περίεργα, ανεξήγητα φαινόμενα


Swimmer21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια απο μικρος ακουγα εναν περιεργο θορυβο σαν ενα ψιλο ''ιιιιιιιι''...ειναι περιπου ο ιδιος θορυβος οταν ανοιγετε την tv....το περιεργο ειναι οτι τον ακουω συνεχως ακομα και αν κλεισω τα αφτια μου!

εχει τυχει ποτε σε κανεναν?:whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Moderators

Η πολύ κολυμβηση κανει κακο...:P

 

Εγω δεν προστατευμα τα αφτια μου οταν πηγαινα επι 5 ετη κολυμβητηριο, με αποτελεσμα να ειναι αυτο ακριβως.

Βεβαια μετα απο λιγο καιρο που σταματησα εφυγε...

 

Απο τοτε σπανια το παθαινω δεν ξερω απο τι ακριβως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω φιλε παω 12 χρονια πρωταθλητισμο κολυμβηση και ειμαι 16 ετων....τελοσπαντων δεν ειναι απο αυτο...βρηκα στο google οτι ειναι ελαττωμα στην επικοινωνια ενος νευρου αναμμεσα σε ακοη και οραση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω στην απολυτη ησυχια μπορω να το ακουσω. Απολυτη ησυχια ομως. Με τον ελαχιστο θορυβο καλυπτεται. Μερικες φορες το ακουω πιο δυνατα μετα απο μια ωριτσα με ακουστικα ψειρες στα αυτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ακούω τα αφτιά μου να σφυρίζουν που και που.Καταστρέφονται λέει κύτταρα.Τσέκαρε μην είναι βουλωμένα από κερί, η στην τελική μην παίζει τπτ με σωλήνες καλοριφέρ (βγάζουν και αυτοί περίεργους ήχους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το νύχι του ποδιού το μικρό μεγαλώνει γρηγορότερα από τα υπόλοιπα. Επειδή είχε αρχίσει να μου προκαλεί εξωσωματικές εμπειρίες πήγα σε κοινωνική λειτουργό και μου συνέστησε πλύσεις στομάχου δυο φορές το μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά ονομάζεται "λευκός ήχος" και είναι υψηλής συχνότητας.

Το παθαίνω σε διάφορα μέρη και χωρίς κάποιο προφανή λόγο.

 

Κάπου είχα διαβάσει οτι τον χρησιμοποιήσαν σε ένα πείραμα,άρα μπορούν να τον παράγουν κι όλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το νύχι του ποδιού το μικρό μεγαλώνει γρηγορότερα από τα υπόλοιπα. Επειδή είχε αρχίσει να μου προκαλεί εξωσωματικές εμπειρίες πήγα σε κοινωνική λειτουργό και μου συνέστησε πλύσεις στομάχου δυο φορές το μήνα.

 

Aigeas και έσυ το παθαίνεις? και έλεγα μόνο εγώ το παθαίνω. Εμένα με συνέστησε μια φορά τον μήνα πλύση στομάχου, και 1 φορά να κάνω 3 γύρους τρεξιματάκι σε γήπεδο Ολυμπιακών διαστάσεων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει λευκός ήχος.

 

Μόνο λευκός θόρυβος και είναι το σήμα εκείνο το οποίο έχει την ίδια ένταση σε ένα εύρος συχνοτήτων. Δεν είναι σήμα υψηλής συχνότητας, ακριβώς επειδή καλύπτει εύρος συχνοτήτων.

 

Στην σχολή ηλεκτρονικής είχαμε φτιάξει γεννήτρια λευκού θορύβου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...