Προς το περιεχόμενο

Ανοίγουμε online κατάστημα με μεταχειρισμένα παιχνίδια για κονσόλες


scooterlord

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ταπεινή μου άποψη, τα παιδιά σκόπευαν να ανοίξουν το κατάστημα με τη λογική του να φέρνουν games από ebay και να μεταπουλάνε.

 

Δυστυχώς όμως βγήκαν οι χρεωστικές κάρτες και τους το χάλασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Guys συγχαρητηρια πρωτον για την φοβερη ιδεα σας και εγω σας λεω go ahead!!!!!;)

Εγω προσωπικα ψαχνομαι τωρα τελευταια για μεταχειρισμενο psp σειρας 2000 αλλα δεν βρισκω τιποτα!!!!:mad:Ελπιζω να βοηθησετε τον κοσμακη εκει εξω που ψαχνεται!:-)Pm me too!

 

 

 

Υ.Γ. ΑΝ ΕΝΔΙΦΕΡΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓIA ΤΟ PSP ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΣΤΕΙΛΤΕ PM ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ:shifty:............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι παιδια η ιδεα ειναι πολυ καλη,αν εχετε εγγυηση οτι μπορω να παρω ενα παιχνιδι κι αν δω οτι ειναι χαλασμενο ή αλλοιομενο μου επιστρεφετε τα λεφτα τοτε θα βγαλετε πολλα λεφτα γιατι ολοι εχουν αυτη την υποψια οτι τους εχουν πιασει κοροιδο...Επισης θα μπορουσατε να κανετε και υπηρεσια που να αγοραζετε παιχνιδια..π.χ αν εγω αγορασω ενα παιχνιδι και το τερματισω μετα μου ειναι αχρηστο οποτε θα το πουλαγα για 15 ευρω,τι να το κανω ετσι κι αλλιως,απλα θα ημουν πιο σιγουρος αμα το πουλαγα σε μαγαζι παρα μεσο αγγελιας στο ιντερνετ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορι αλλα εγώ διαφωνώ....είναι απλό να βγάλεις μια χρεωστική και να παραγγέλνεις παιχνίδια απο αγγλία φτηνά.

 

λογικά θα θέλατε να τα φέρνετε ετσι και να τα πουλάτε ,πχ το assasins creed κάνει 10ε καινούριο στην αγγλία αν το πάρετε 10 και το πουλίσετε 20ε θα έχετε τεράστιο κέρδος.γιατί να μην το πάρει κάποιος κατευθείαν απο αγγλία και καινούριο.

 

πάω στοίχημα οτι οι τιμές των σχετικά καινούριων τίτλων θα είναι περρίπου στα 40-50ε .ναι τα μαγαζιά εδώ έχουν τα παιχνίδια πολύ ακριβά,αλλα μη λέτε μισές αλήθειες πχ 20ε για μεταχειρισμένο platinum παιχνίδι είναι πολλά.πάρα πολλα.τέτοια ηλεκτρωνικά καταστήματα υπάρχουν αρκετά τώρα μέχρι και στην ελλάδα αλλα φέρνουν μόνο καινούρια παιχνίδια,αν εξαιρέσεις τον τρόπο πληρωμής με αντικαταβολή δεν βλέπω λόγο να πάρει κανείς απο ελληνικό eshop.(γιατί να ληρώσεις τον μεσάζωντα?)βγάλτε μια καρτούλα σε 5 λεπτα βγαίνει και πάρτε τα παιχνίδια σας απο εξωτερικό ,είναι πολύ απλο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν ξέρω κανέναν που να αγοράζει παιχνίδια από Ελλάδα. Από Αγγλία τα παίρνουν όλοι οι γνωστοί μου, κι εγώ μαζί.

 

Τι σε κάνει να δυσπιστείς; Κάνε μια βόλτα σε 2-3 eshops από κει βόρεια και θα δεις ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια το 1ο ποστ εγινε μεσα του 2007... Ακομα να ανοιξουνε το μαγαζι..; Τι λετε ολοι pm me και pm me.... 2 χρονια περασανε απο τοτε που ανοιξε το ποστ ο φιλος και ελεγε οτι σκεφτεται να ανοιξει μαγαζι για μεταχειρισμενα games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
οποιος θελει μεταχειρισμενα για PS3 και XBOX360 σε λογικες τιμες μου λετε και σας λεω ποσο μπορω να σας το βρω. Είμαι εξωτερικο και σε 2 -3 βδομαδες γυρναω. Μακαρι να παει καλα το site και θα συμμετασχω και γω σιγουρα!!

ps3 μεταχειρισμενο 80 ποσο το βρισκεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
γειά σας!ψάχνω απεγνωσμένα το final fantasy 8 kai to 9.

υπάρχει καποιος τρόπος να το βρώ απο εδώ βρε παιδιά?

το πουλάει κάποιος;

 

Σίγουρα θα τα βρεις στο ebay πάντως, έχει πολύ πράμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Σορρυ κι ολας που γραφω στο thread του παιδιου αλλα ο τιτλος λεει για μεταχειρισμενα εχει παει κανεις public να δει τι παιζει για τα μεταχειρισμενα πιο πολλη να δει αν τα παιρνουν κοψωχρονια ή σου δινουν σοβαρο πιστωτικο

Οι info που δινουν ειναι λιγες.

http://www.public.gr/FAQs/index.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα πριν 2 βδομαδες στο Συνταγμα. Σφραγισμενο red faction guerilla ps3 το περναν 10ε. Aνοιχτο Bionic Commando για Xbox360 9ε.Αισχρες τιμες ανετα.Φυσικα τα μτχ προς πωληση ηταν του 40ε.Πχ infamous με τιμη πλεον γυρω στα 50ε new, το ειχαν 43ε μτχ. Στο 10αρικο ειχαν pro6 ,motogp 06 klp.Ποτε ξανα :) Γενικα καλυτερα μτχ απο forum για να πανε σε καποιον που θα τα παιξει κι ολας και οχι σε μαγαζι που θελει να βγαλει απο τη μυγα ξυγκι.Κατα τα αλλα σε συνοικιακα καταστηματα, λιγο καλυτερα, αλλα και εκει θα ακουσεις ατακες του στυλ halowars 40e μτχ, promo batman 45e κλπ, ενω τα παιρνουν τζαμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...