Προς το περιεχόμενο

Στοίχημα από το Internet


yannikas_p

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα ΠΟΤΕ δεν ειμασταν νομιμοι.... παντα υπηρχε νομος που το ΑΠΑΓΟΡΕΥΕ.. 

Ναι το ξερω. Για αυτο το εγραψα ''νομιμοι''.

Εννοω αν εχει ψηφιστει τιποτα τον τελευταιο καιρο που αρχισε η ιστορια με τους ξενους book, τις αδειοδοτησεις κλπ.

Καπου ειχα διαβασει για προστιμα και στον παιχτη αλλα δεν ξερω αν αυτο εχει ψηφιστει ή οχι ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης

Νόμιμοι, παράνομοι και ξυσ' τα @@ σου με γκασμά...τι θα σου κάνει δηλαδή;

Θα σε δώσει ο ISP;

Θα σε δώσει ο book;

Θα σε δώσει ο τραπεζίτης;

 

Θα γίνει τέτοιος ντόρος που ΟΛΟΙ οι παίχτες θα πάνε σε άλλον ISP, άλλον book, άλλον τραπεζίτη.

Εκτός αν το ΣΔΟΕ αποκτήσει πρόσβαση στα εμβάσματα, τις πιστωτικές κλπ.

 

 

Από κει και πέρα, έχει προσφύγει η Μάλτα, που είναι μέλος της Ε.Ε. και έχει ένομο συμφέρον.

Η λογική λέει ότι θα γίνει ότι και σε άλλες χώρες, θα απαγορευτεί για ένα διάστημα, θα πουληθεί ο ΟΠΑΠ, θα πουληθούν άδειες, και μετά θα ανοίξει η αγορά.

 

Εμένα ειλικρινά στ' @@ μου, υπάρχουν λύσεις να παίζω και να πληρώνομαι, ακόμα και να δίνω ένα μεροκάματο σε φιλικό πρόσωπο στο εξωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως σε όλα τα θέματα στην Ελλάδα έχουμε χάσει λίγο τη μπάλα, έτσι και στο στοίχημα συμβαίνει το ίδιο...
Ένα ολόκληρο πολιτικό σύστημα προσπαθεί να προστατέψει κάτι κρατικοδίαιτους του ΟΠΑΠ και να συντηρήσει τη συντεκνία...

 

Το ότι ο ΟΠΑΠ είναι πίσω από όλες τις ιδιωτικές εταιρίες, δεν έχει καν online στοίχημα, έχει τις χειρότερες αποδόσεις (τη μεγαλύτερη γκανιότα) δεν ενοχλεί κανένα. Θέλουμε να όλος ο κόσμος να ζει τον ανταγωνισμό (για να μας προσφέρει τις καλύτερες υπηρεσίες όσο το δυνατόν φθηνότερα) κι εμείς να ζούμε σ ενα προστατευμενο περιβάλλον....

Έλα μου ντε που η ΕΕ θέλει "υγιη" ανταγωνισμό.... Η υπόθεση έχει πολύ ψωμί ακόμα αλλά δύσκολα θα βγάλει άκρη η Ελλάδα με αυτό.... Aλλά και να βγάλει, οι παίκτες δε θα έχουν καμία απολύτως κύρωση για τον απλούστατο λόγο ότι δεν είναι εφικτή η διασταύρωση πληροφοριών με τις "παράνομες" στοιχηματικές εταιρίες. Άλλωστε μ ένα λογαριασμό moneybookers κάνεις τη δουλειά σου χωρίς να έρθει σ΄ επαφή η τράπεζα με τη στοιχηματική εταιρία. Για το πως χρησιμοποιείς τους moneybookers έχω γράψει ένα κατατοπιστικό άρθρο εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Υπάρχει και η Smarkets, την οποία έχω δοκιμάσει και δεν είναι απάτη. Αλλά έχει πολύ μικρούς τζίρους.

 

Αυτη η εταιρια φιλε λειτουργει ακομα ? Επιτρεπει συναλαγες , μπορεις να παιξεις κανονικα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα,

Μια ερώτηση θέλω να κάνω για να με κατατοπισει κάποιος...έχω λογαριασμούς σε πολλές εταιρείες δεν έχω παίξει πολύ,παίζω κυρίως στοιχημα και ποκερ(poker.gr,bwin,pokerstars) και έχω κάνει μόνο καταθέσεις μέσω paysafe και ανάληψη δυστυχώς ποτέ...:-(    

Θέλω να βρω έναν τρόπο για όλα. Δηλαδή μία κάρτα για όλα και για να ξεμπερδεύω. Θέλω να καταθέτω λεφτά από κάρτα στους λογαριασμούς μου(προτιμώ χρεωστική δεν θέλω να μπλέξω με πιστωτικές) να τα τραβάω στον λογαριασμό μου και στην κάρτα μου και ταυτόχρονα να κάνω ότι αγορές στο internet θέλω,όχι μόνο από Ελλάδα αλλά και από το εξωτερικό. Τι κάρτα πρέπει να βγάλω; Τι μου προτείνεται (τράπεζα, τύπος κάρτας); Θα πρέπει να συνδέσω την κάρτα μου με moneybookers, paypal ή κάτι παρόμοιο για να είμαι ασφαλής; Και κάτι τελευταίο εάν κάποιος ξέρει...πήγα να κλείσω ένα εισητήριο ΟΣΕ online επειδή έχουν προσφορά και είναι πιο φτηνά και έβλα όλα τα στοιχεία και μου βγήκε το σύνολο κοντά στο 50αρι ,πολύ καλά. Τώρα για να πληρώσω με κάρτα μου έδειχνε εικονίδια της πειραιώς, βισα και μαστερκαρντ. Τι πρέπει να έχω για να πληρώσω? Μόνο prepaid ή πιστωτική? Έχει κλείσει κανείς για να με συμβουλεύσει. Όπως καταλαβαίνετε δεν γνωρίζω από αυτά και θα ήθελα να έχω μία κάρτα για όλα και καταθέσεις,αναλήψεις,πληρωμές, κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

escalator εγω εχω χρεωστικη της πειραιως και δεν εχω κανενα προβλημα ως τωρα. Και στα bet sites αυτην χρησιμοποιω, και για αγορες απο amazon, ebay ( στο ebay βεβαια μεσω paypal) κλπ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

escalator εγω εχω χρεωστικη της πειραιως και δεν εχω κανενα προβλημα ως τωρα. Και στα bet sites αυτην χρησιμοποιω, και για αγορες απο amazon, ebay ( στο ebay βεβαια μεσω paypal) κλπ..

bet sites και εκεί με paypal ή moneybookers? Τι είναι προτιμότερο? Την απλή την debit έχεις? Για αυτό με τον ΟΣΕ το ξέρεις? Ή αν μπορεί κάποιος να το κοιτάξει που ξέρει από κάρτες και online συναλλαγές!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ΟΣΕ δεν ξερω. Τα bet sites νομιζω δεν δεχονται paypal. (εκει που παιζω εγω τουλαχιστον). Στα bet sites κατευθειαν με χρεωστικη παιζω. Πολλοι χρησιμοποιουν moneybookers. Δεν το εχω ψαξει και δεν ξερω καθολου τι παιζει με moneybookers.

 

Η καρτα ειναι η απλη χρεωστικη που σου δινουν και για αναληψεις απο ΑΤΜ οταν ανοιγεις ενα λογαριασμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα,

Μια ερώτηση θέλω να κάνω για να με κατατοπισει κάποιος...έχω λογαριασμούς σε πολλές εταιρείες δεν έχω παίξει πολύ,παίζω κυρίως στοιχημα και ποκερ(poker.gr,bwin,pokerstars) και έχω κάνει μόνο καταθέσεις μέσω paysafe και ανάληψη δυστυχώς ποτέ... :-(    

Θέλω να βρω έναν τρόπο για όλα. Δηλαδή μία κάρτα για όλα και για να ξεμπερδεύω. Θέλω να καταθέτω λεφτά από κάρτα στους λογαριασμούς μου(προτιμώ χρεωστική δεν θέλω να μπλέξω με πιστωτικές) να τα τραβάω στον λογαριασμό μου και στην κάρτα μου και ταυτόχρονα να κάνω ότι αγορές στο internet θέλω,όχι μόνο από Ελλάδα αλλά και από το εξωτερικό. Τι κάρτα πρέπει να βγάλω; Τι μου προτείνεται (τράπεζα, τύπος κάρτας); Θα πρέπει να συνδέσω την κάρτα μου με moneybookers, paypal ή κάτι παρόμοιο για να είμαι ασφαλής; Και κάτι τελευταίο εάν κάποιος ξέρει...πήγα να κλείσω ένα εισητήριο ΟΣΕ online επειδή έχουν προσφορά και είναι πιο φτηνά και έβλα όλα τα στοιχεία και μου βγήκε το σύνολο κοντά στο 50αρι ,πολύ καλά. Τώρα για να πληρώσω με κάρτα μου έδειχνε εικονίδια της πειραιώς, βισα και μαστερκαρντ. Τι πρέπει να έχω για να πληρώσω? Μόνο prepaid ή πιστωτική? Έχει κλείσει κανείς για να με συμβουλεύσει. Όπως καταλαβαίνετε δεν γνωρίζω από αυτά και θα ήθελα να έχω μία κάρτα για όλα και καταθέσεις,αναλήψεις,πληρωμές, κτλ.

 

Κανεις 1 καρτα χρεωστικη απο AlphaBank.

Την συνδεεις με Skrill (paypal του στοιχηματος)

http://www.123pame.net/Skrill.htm

 

Και επειτα ουσιαστικα ουτε στην τραπεζα δεν θα φενεται οτι τζογαρεις..

ΑΑΑ.. η Skrill βγαζει και καρτα.. οποτε ουσιαστικα θα εχεις και αλλη μια μετα (χρεωστικη) σε ΕΥΡΩ και οποτε θελεις κανεις την μεταφορα και αγωραζεις πουλας στελνεις λαμβανεις χρηματα.. Χωρις να φενονται στην κανονικη σου τραπεζα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια υπαρχει καμια εταιρια πλεον στο στιλ της betfair εναντιον αλλων παιχτων?

 

Υπάρχει μία που έχω δοκιμάσει κι είναι πολύ αξιόπιστη σε πληρωμές και τέτοια... Αλλά έχει ένα μειονέκτημα, συναλλάσεται μόνο σε λίρες Αγγλίας. Έχει καλό βάθος σε κυνοδρομίες, άλογα, μπάλα και τένις (και καλό live σ αυτές τις αγορές) αλλά betfair δεν είναι... To πολύ καλό όμως είναι το χαμηλό commision που έχει (3%) εν αντιθέσει με τη ληστρική batfair.

Αν θες τσέκαρε εδώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει μία που έχω δοκιμάσει κι είναι πολύ αξιόπιστη σε πληρωμές και τέτοια... Αλλά έχει ένα μειονέκτημα, συναλλάσεται μόνο σε λίρες Αγγλίας. Έχει καλό βάθος σε κυνοδρομίες, άλογα, μπάλα και τένις (και καλό live σ αυτές τις αγορές) αλλά betfair δεν είναι... To πολύ καλό όμως είναι το χαμηλό commision που έχει (3%) εν αντιθέσει με τη ληστρική batfair.

Αν θες τσέκαρε εδώ.

 

 

Εχουν ακουστει παρα πολλα ασχημα φιλε μου για αυτην την εταιρια.

Ναι σιγουρα ειναι ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ πλεων αλλα για μενα καλητερα τιποτα απο το ρισκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν ακουστει παρα πολλα ασχημα φιλε μου για αυτην την εταιρια.

Ναι σιγουρα ειναι ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ πλεων αλλα για μενα καλητερα τιποτα απο το ρισκο.

Αδερφέ, εγώ παίζω εκεί και δεν τρέχει κάτι...  Επίσης μιλάω skype μαζί τους και είναι μια χαρά (στ' αγγλικά βέβαια η επικοινωνία)

Από πλευράς αξιοπιστίας ως τώρα είναι μια χαρά... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...