Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1768

  • ultraex2003

    1480

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

r7 1800X μου μυρίζει το πράγμα....

Προς το παρον οχι ,τωρα εναν 1700x θα δοκιμασω και βλεπουμε. Ελπιζω τουλαχιστον να μην ειναι χειροτερος απο τον 1700. Παραγγειλα και μνημες και βλεπουμε...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

r7 1800X μου μυρίζει το πράγμα....

Ότι και να πάρει πάντως καλό θα ήταν να ενημερωθούν οι υποψήφιοι αγοραστές ;)

Καταλαβαίνεις τι θέλω να πω έτσι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι και να πάρει πάντως καλό θα ήταν να ενημερωθούν οι υποψήφιοι αγοραστές ;)

Καταλαβαίνεις τι θέλω να πω έτσι;

Το μετανιωσα δεν θα τον δωσω οποτε θα ειναι ησυχος ο υποψηφιος αγοραστης ;)

 

Παω να αναψω και ενα κερι στην παναγια μην μου μεινει στα χερια γτ θα ειναι ο πρωτος στα χρονικα... ασε που πιστευω και στις μαυρες γατες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αλλά όταν βλέπω τόσο ταλαιπωρία για να κάνω ένα oc από 4125 σε 4140 (άντε οκ τα νούμερα δεν είναι απόλυτα αλλά καταλαβαίνεις πολύ καλά τι λέω) δεν μπορώ να μην γράψω!!

Anyway δεν ήταν προσωπικά για εσένα είναι γενικό το κακό στις αγγελίες "ποτέ OC" και εδώ βλέπουμε να τους τινάζουν τα πέταλα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι και να πάρει πάντως καλό θα ήταν να ενημερωθούν οι υποψήφιοι αγοραστές ;)

Καταλαβαίνεις τι θέλω να πω έτσι;

 

Μιας και μου έγινε παράθεση.....Καταλαβαίνω τι θέλω να πείς....αλλά για τον συγκεκριμένο συμφορουμίτη ανέβασε τον cpu για κανά δύο run για νούμερα και μόνο....γενικά για daily τον περιστρέφει σε safe ρεύματα από ότι έχω δει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθενας μπορει να νομιζει οτι θελει, αν ο φιλος palpatin νομιζει οτι ανεβαζοντας ταση και mhz για να τρεξεις κανα bench που και που χαλαει ο επεξεργαστης ας μην το κανει. Αυτο που γραφει οτι καποιοι στις αγγελιες γραφουν δεν εχει γινει ποτε overclock ισχυει. Εγω δεν εχω κοροιδεψει ποτε αγοραστη γιατι δεν κανω πραγματα που δεν θελω να μου κανουν. Εχω ακυρωσει πωληση επεξεργαστη γτ μου εφυγε απο τα χερια πριν το βαλω στο κουτι του να τον δωσω γιατι στραβωσαν 2 pins τα οποια ισιωσα και ο επεξεργαστης δουλευει μεχρι σημερα αλλα δεν θα ημουν ησυχος με την συνειδηση μου αν το εδινα. Τωρα τι νομιζει ο καθενας ποσως με ενδιαφερει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά «δε μπορείς» στην περιγραφή της αγγελίας να πεις ότι τον κλόκαρες μόνο τις πρώτες μέρες, ενώ τα επόμενα δύο χρόνια π.χ. τον δούλευες stock.

 

Λες απλά ότι δεν έχει γίνει κλοκάρισμα και τέλος.

 

Τώρα να κάτσεις να μπεις σε λεπτομέρεις τύπου «α, έτρεξα ένα prime 95 large fft's για 15 λεπτά» είναι κάτι που λέγεται πιο εύκολα απ' το τηλέφωνο, αυτοπροσώπως ή ακόμα και σε δεύτερο χρόνο με ΠΜ, παρά στην περιγραφή μιας αγγελίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθενας μπορει να νομιζει οτι θελει, αν ο φιλος palpatin νομιζει οτι ανεβαζοντας ταση και mhz για να τρεξεις κανα bench που και που χαλαει ο επεξεργαστης ας μην το κανει

 

Για τα nm που είναι αυτά τα cpu πολλές φορές τα 1,5+ v είναι instant death για αυτό το λέει ( ο palpatin) και χωρίς καμία πρόθεση vs ....... B)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Middle-Earth Shadow of War bench

 

Ρυθμίσεις από εδώ (guru3d pack)

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/middle_earth_shadow_of_war_pc_graphics_performance_benchmark_review,3.html

http://www.guru3d.com/articles_pages/middle_earth_shadow_of_war_pc_graphics_performance_benchmark_review,4.html

 

Stock cpu (4.4ghz) & stock gpu & ram at 2400mhz/cl11

 

resolution:1080P & HR Textures & Ultra Quality

post-303984-0-41172300-1508851101_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι υπόθεση του καθενός αν θα αγοράζει cpu ξεκλείδωτα, ξεκαπακωμένα που δούλευαν με υδρόψυξη κτλ. Γιατί είδα ένα τέτοιο σετάκι 4790Κ στα 500€ πριν κάμποσο καιρό στις αγγελίες* και ανατρίχιασα.

Όχι τίποτε άλλο, αλλά μας χαλάει που η "οδοντόπαστα" της intel δεν επιτρέπει τέτοια κακομεταχείριση από άτομα που βλέπουν το pc τους σαν καγκουράμαξο.

 

*και με load line calibration στο τέρμα αν θυμάμαι καλά. Για όσους καταλαβαίνουν τι μπορεί να σημαίνει αυτό για τις τάσεις που πραγματικά φτάνουν στο τσιπ, άσχετα με το τι διαβάζει το software.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι υπόθεση του καθενός αν θα αγοράζει cpu ξεκλείδωτα, ξεκαπακωμένα που δούλευαν με υδρόψυξη κτλ. Γιατί είδα ένα τέτοιο σετάκι 4790Κ στα 500€ πριν κάμποσο καιρό στις αγγελίες και ανατρίχιασα.

Όχι τίποτε άλλο, αλλά μας χαλάει που η "οδοντόπαστα" της intel δεν επιτρέπει τέτοια κακομεταχείριση από άτομα που βλέπουν το pc τους σαν καγκουράμαξο.

Ανατρίχιασες με το delid μου? Με συγκινείς

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...