Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7600Gt @ 800/1800Mhz Vmoded Cooled By HR-05 SLi :lol:

 

signature.img?iid=50046&thumb=false

 

PS Προσπαθήστε λίγο με παλιά cpu και board η με μνήμες και vga's γιατί με τους C2D η intel μας έκανε όλους ocer's με 3 βήματα ;)

 

frenzy βάλε μεγαλύτερο multy στο Pi μετράνε τα MHZ όχι το FSB ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τρομαξετε....

 

Συστημα:

CPU:Intel Pentium 4 [email protected](590kati:P)Presscot Stock Cooled(αν και παει μεχρι 3.9 για boot δν φτανει το stock volt για να φτασει στα παρα8υρα)

Mobo:Asrock P4VM890

RAM:512MB DDR PC3200 400Mhz(1module)

GPU:No have Sir!

PSU:Sweex 410 Watt

HD:Παιζει κανα ρολο???:P

OS:Windows XP SP2

whfg1fsyja5bhji3h97d.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Again with my sig rig ...

 

7th Super Pi 32M - Pentium 4 3GHz Northwood (σύντομα στην 5η θέση, ίσως και σήμερα το βράδυ ... :P)

http://www.hwbot.org/result.do?resultId=631493

 

superpi32mpc9hx4.jpg

 

@Sadman: Παίξε λίγο με τα timings στις μνήμες σου ... Εγώ στα 3300MHz με Northwood βγάζω καλύτερο score από εσένα ;) Try : 1T Command Rate, 3-3-3-5 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

george πανω απο τα 3.3 δν παει??

 

Vatos νο comments.

Αρε να εδινε λιγο ρευματακι η χαζο asrock....Θα εβαζα και το wc που εχω στην ακρι....Κριμα στο τελος 8α παρω καμια μπαταρια να συνδεσω με καλωδια τον επεξεργαστη :lol:

Παντως πιο χαμηλω score δν πρεπει να εχει γινει στο 3dmark01 απο το δικο μοy :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι μονο το ρεύμα δυστυχώς :-( η Ashrock που έχεις την είχα και εγώ και μετά από λίγο fsb έχανε τα aubga και τα πασχαλια με sata δίσκους δεν ξεκίναγε δεν έχει pci/pci-e lock ο cpu σου άνετα φτάνει 3800+ με stock ρεύμα δες τον δικό μου P4 με stock ρεύμα είναι ;) και το mod που έδωσα σε αυτό το board το έχω κάνει αλλα δεν έβγαζε τίποτα παραπάνω η με 1,5 η με 1.85 τίποτα απλά δεν πάει το board

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω μια ερωτηση ως προς το πως εμφανιζουμε την εικονα του 3dmark σαν εικονα στο μυνημα μας....φανταζομαι οχι με αντιγραφη και επικοληση...υπαεχει καποιο ειδος snapshot των windows το οποιο δεν εχω αντιληφθει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι μονο το ρεύμα δυστυχώς :-( η Ashrock που έχεις την είχα και εγώ και μετά από λίγο fsb έχανε τα aubga και τα πασχαλια με sata δίσκους δεν ξεκίναγε δεν έχει pci/pci-e lock ο cpu σου άνετα φτάνει 3800+ με stock ρεύμα δες τον δικό μου P4 με stock ρεύμα είναι ;) και το mod που έδωσα σε αυτό το board το έχω κάνει αλλα δεν έβγαζε τίποτα παραπάνω η με 1,5 η με 1.85 τίποτα απλά δεν πάει το board

 

και εγω παιδευομαι τοσο καιρο να τον παω παραπανω....

Καρτες PCI/X δν εχω πανω οποτε δν κινδυνευουνε,και για με τους Sata το παρατηρησα και εγω..γιαυτο οταν ειναι για τεστες βαζω εναν 80αρη Ide και τελος.

Οτνως με την Ασυς την παλια πηγαινει πολυ παραπανω....Τι να κανουμε....Υγεια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασχολούμαστε μαζί του γιατί ακόμα κανένας δεν κατάφερε να περάσει τον μετρητή του και να τον κάνει να δείξει 000001 :lol:

....

Αρκετά καλά σε σχέση με τις 8800 :-D

 

Πλακα εχει οταν μενει καρφωμενo 999FPS! :-)

 

Τωρα βλεπω πανω κατω εχουμε το ιδιο σκορ, οποτε κατι παιζει, μαλλον ο επεξεργαστης δεν τραβαει αλλο. :X

 

Οποτε ας ανεβασουμε λιγο το επιπεδο. :P

post-32889-12906295588_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πο φαγαμε ηττα απο τις μνημες....

ΚΑταφερα να τις παω 2-3-3-5 στα 225mhz με 1:1 και επεξεργαστη στα 3.64 αλλα εκει που πηγαινα να τρεξω το ΠΙ εφαγε ενα γερο ρεσταρτ και εκανε 3 μπιτ συνεχομενα.Παιδευτηκα λιγο να κανω ενα CCmos γτ το jumper ειναι κατω απο το modem και ολα ειναι οκ παλι(αν και μοιρουζουνε καρβουνο οι μνημες....)Τελσοπα τα timings μπορεσα να τα ξαναπαω τοσο σφηκτα αλλα 8υσιασα λιγο απο τον επεξεργαστη....

Χρειαζομαι επηγοντος καλο board....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Razor333 καλά είσαι αλλα στο 06 χάνω με την δική μου αν και πάλι είμαι πολύ πάνω για την 7900gs ;-)

 

Sadman τον sata τον χάνει γιατι είναι και αυτός σε pci ;)

 

δεν έχω ss :-( μόνο το λινκ

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=2863067

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...