Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

george πανω απο τα 3.3 δν παει??

 

Ναι αμέ ;) Αλλά όχι με το mobo που φοράει τώρα, το οποίο και δεν έχει καμία επιλογή για τα Voltages, αλλά αντιθέτως χρειάζεται το pin mod που ανέφερε ο Πάνος ... ;) Για 1.7Vcore φυσικά :-D

 

Έχω βέβαια screenshot στα 3800MHz με μία δανεική Asus P4P800 και τη cpu μου cooled by Zalman 9500 ;) Το παιδί μου την έδωσε μαζί με ένα Prescott 3.4GHz τον οποίο ακόμα δεν βρήκα χρόνο να χαρώ ... :-(

 

cpuz3800mhzxp0.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αμέ ;) Αλλά όχι με το mobo που φοράει τώρα, το οποίο και δεν έχει καμία επιλογή για τα Voltages, αλλά αντιθέτως χρειάζεται το pin mod που ανέφερε ο Πάνος ... ;) Για 1.7Vcore φυσικά :-D

 

Έχω βέβαια screenshot στα 3800MHz με μία δανεική Asus P4P800 και τη cpu μου cooled by Zalman 9500 ;) Το παιδί μου την έδωσε μαζί με ένα Prescott 3.4GHz τον οποίο ακόμα δεν βρήκα χρόνο να χαρώ ... :-(

 

cpuz3800mhzxp0.jpg

 

απο τις καλυτερες που βγηκανε κατα την γνωμη μου(και ειχα και μια)τωρα μονο για ανταλακτηκα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4ος Northwood στο Sandra CPU arithmetic benchmark με το σύστημα της υπογραφής ... ;)

http://www.hwbot.org/result.do?resultId=659663

 

sandrabenchbu0.jpg

 

Enjoy ...

 

Στο hwbot ήμουν 3ος στο Sandra με το rig της υπογραφής μου ...

Σήμερα συνειδοτοποίησα ότι ένας κύριος από την ομάδα μου (HOT) με πέρασε, για 40 MIPS πέφτοντας έτσι στην 4η θέση ... Και πριν από 20 λεπτά τον αντάμειψα για την προσπάθειά του ρίχνοντάς του + 1500 MIPS ... :P, περνώντας στη 2η θέση ... ;)

 

http://www.hwbot.org/result.do?resultId=667221

 

cpu3400mhzalufpubenchmaki9.jpg

 

Φυσικά κράτησα και back-up με 5ψήφιο νούμερο MIPS ... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σας προλαβαινουμε εσας τους o/cαδες!

 

Μπραβο παιδια, εχετε μερακι.

 

Περιμένουμε παρέα :-) τίμησέ μας και το έχεις το τερατάκι περιμένει να το σπρώξεις ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1st Run με τριάρια στις μνήμες.

 

CPU:Q6600 B3 @3852Mhz

M/B:Gigabyte P35C-DS3R

Ram:Crucial value 667Mhz @856Mhz 3-3-3-8 D9GMH

 

a5gabw8n89n0qbb3iuaj.jpg

 

2nd Run με τεσσάρια.

 

CPU:Q6600 B3 @3852Mhz

M/B:Gigabyte P35C-DS3R

Ram:Crucial value 667Mhz @1070Mhz 4-4-4-8 D9GMH

 

0shfzsfxysovso7xzaly.jpg

 

Validation

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ναι, θελω να σας τιμησω!Πανο, να πουμε αυριο βραδι σε μσν?

 

οποτε θες :-)

 

progx δωκίμασε με Cl5 5-5-5 2T @ 600Mhz να δείς αν bootαρουν θα είναι πιο γρήγορες

 

και έτσι μια για το χαβαλέ μια μέρα που είπα να παίξω με το SPDTool η μνήμη είναι μια DDR 2 512Mb 667 των 12 ευρώ :-) αυτή http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.554124 αρχικά timing ήταν Cl5 5-5-15 το e-shop εκτος από τα timing λάθος έχει και την μάρκα :P η μνήμη έινια Crusial αν και Crusial και Micron είναι μαζί μια

την έκανα PC8000 της έβαλα EPP της άλλαξα timing/part.no

post-42566-129062955887_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και έτσι μια για το χαβαλέ μια μέρα που είπα να παίξω με το SPDTool η μνήμη είναι μια DDR 2 512Mb 667 των 12 ευρώ :-) αυτή http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.554124...

την έκανα PC8000 της έβαλα EPP της άλλαξα timing/part.no

 

Γιατί έχεις αφήσει κενά τα υπόλοιπα profiles; Αν χρειαστεί να μπουτάρεις με 1.8V Vdimm, δε θα έχεις χοντρό πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκινάει κανονικά με 1,8 500Mhz 4-4-4-4 απλά δεν είναι καθόλου σταθερή σε αφήνει όμως να μπεις Βίος και να δώσεις 2,2 που πάζει κανονικά :-) πρέπει να πάω να πάρω άλλη μια γιατί ανεβαίνει παρα πολύ :-) με "τεραβολτ" βαράει και 600Mhz Cl5 4-4-4 σταθερά :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hello guyz enan e6300 exw egw o kakomoirhs,sta 3,15ghz einai stable gia kana 2 writses orthos me 58oC full load...hdou ta apotelesmata mou...(sto SuperPI me stock taxuthta(1,8)kanei 29 secs...)~~~~>Special Thnx ston "George o/c" mpou me voithise trela mesw msn.. :-D <~~~~

3150tn7.jpg

alohavx3.jpg

superpiut3.jpg :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mia abit AB9pro exw...mpa tou edwsa 1,4 kai tpt....sta 3,35ghz kanei boot kai kanei errors...sta 3,4 den pernaei post...exei mono x7 pollaplasiasth..opote anagastika anevasw to fsb ...twra ton doulevw sta 430fsb pou einai stable..(3010ghz)paizei na mhn antexoun kai oi mnhmes parapanw...einai 800ares Geil pc6400 me stadar tash leitourgias ta 1,8 kai endeiktikh mexri 2,3...sta 3,35 einai fortwmenes sta 9xx mhz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...