Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, λες και δεν ξέρεις και εσύ πως η AMD συνιστά όχι παραπάνω απο 1.5, σε κάθε περίπτωση! Τα 3.7 τα είχες για το καλοκαίρι, τώρα 4++ και μόνο!

 

Όσο για τις αλχημείες που είχες κάνει, λες να τις ξέχασα? Αλλά με την Ceramique πως σταθηκε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25.2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1768

  • ultraex2003

    1480

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Ναι, λες και δεν ξέρεις και εσύ πως η AMD συνιστά όχι παραπάνω απο 1.5, σε κάθε περίπτωση! Τα 3.7 τα είχες για το καλοκαίρι, τώρα 4++ και μόνο!

 

Όσο για τις αλχημείες που είχες κάνει, λες να τις ξέχασα? Με την Ceramique πως σταθηκε?

 

Αχαχα,σωστα το λες.το θυμηθηκα αλλα ειπα να μην κανω edit.

Με την ceramique πως σταθηκε???αφου ειναι σαν κολλα αυτη η μαλακια.της προαλλες πηρα μαζι με την ψυχτρα και τον athlon X2 4200 στο χερι που πηγα να αλλαξω ψυχτρα.

Ευτυχως δεν στραβωσε τιποτα.

Μια χαρα 'κολλησε'.Αλλα για σιγουρια,της εχω περασει και ενα tire up (δεμενο απο το ταβανι και απλα στριμωγμένο στα fins της ψυχτρας.πιο πολυ για να κραταει το βαρος της. :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχαχα,σωστα το λες.το θυμηθηκα αλλα ειπα να μην κανω edit.

Με την ceramique πως σταθηκε???αφου ειναι σαν κολλα αυτη η μαλακια.της προαλλες πηρα μαζι με την ψυχτρα και τον athlon X2 4200 στο χερι που πηγα να αλλαξω ψυχτρα.

Ευτυχως δεν στραβωσε τιποτα.

Μια χαρα 'κολλησε'.Αλλα για σιγουρια,της εχω περασει και ενα tire up (δεμενο απο το ταβανι και απλα στριμωγμένο στα fins της ψυχτρας.πιο πολυ για να κραταει το βαρος της. :mrgreen:

 

Και εγώ το έπαθα πρόσφατα γι'αυτο όταν την βγάζω την 'στριφογυρναω' ελαφρώς. Συχνά διαβάζω να βάζουμε κατσαβίδι -προσεκτικά πάντα- αναμεσα στην ψύκτρα και τον επεξεργαστή. Να μην ανοιξω συζητηση ρωτώντας σε αν ειναι το ίδιο σύστημα Athlon με την 3850 που είχες αναφέρει στο Thread που λέγαμε για bottleneck.

 

Kάτσε, δηλαδή τώρα έχει μόνο Ceramique? Είναι πολύ παχύρρευστη η άτιμη, αλλά αυτό επειδή ειναι στην αρχή. Όταν την παίρνουμε, προφανώς το κατάστημα απ'όπου την αγοράζουμε την είχε καιρό στο 'ράφι', γι'αυτο είναι σαν στόκος. Όταν όμως ζεσταίνεται (και με τέτοια τάση που έριξες τα VRM θα ζεστάθηκαν ^^) χάνει την κολλητική της ιδιότητα.

 

Edit: α οκ, τώρα είδα και τα υπόλοιπα. Είπα και εγώ.. ^^;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θάνο ελπίζω το 1.58 να μην είναι το 24/7 voltage που έχεις τον Phenom :| Είναι επικίνδυνο όχι μονο για την cpu αλλά και για την motherboard.

Και 1,65V έχει δώσει ο τρελός :devil:

 

 

thano ωραίος βρε B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε,να μην λετε βλακεις οτι θα τον καψω μ@λ@κιστηκα σημερα και επαιξα με ο overclocking profil απο το bios που το κανει αυτοματα Overclock και κουφαθηκα.

Για αρχη μου γυρισε τις μνημες σε 2Τ και μου εριξε το tRAS απο 25 στα 24.

Μετα μου ανεβασε το ρευμα του cpu_nb στο 1.45 αλλα το εριξα manual στο ιδιο ρευμα που παιρνει ο επεξεργαστης και το πηγε στα 2800κατι

Και το σημαντικοτερο που με κουφανε ειναι οτι με 1,368 ρευμα bootαρε κανονικα στα 4.0 και περασε τα τεστακια του aida64 ολα.

Το ρευμα του δεν παιζει καθολου,ουτε πανω ουτε κατω σε Load.

 

Edit:οριστε και το validation Link

post-164700-0-73378300-1321798305_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πριν μέρες :)

 

Ευτυχώς δηλαδή. Το κακό είναι ότι από το προηγούμενο pc δε κατάφερα να σώσω τίποτα :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θες και 3d mark τρομάρα σου. Δουλειά κάνουμε εκεί πέρα δεν ρίχνουμε το ένα bench Πίσω από το άλλο. :P

Οχι οχι δεν θα μιλήσω οχι.... :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...