Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον έβαλα για την τάση να πω την αλήθεια

Το ότι άντεξε να μπεί στα windows και να βγάλει ένα screenshot δεν σημαίνει οτι θα αντέξει και σε stress ο επεξεργαστής σε αυτό το vcore.Βασικά μπορεί και να αντέξει απλά δεν ξέρεις για πόσο.Και γράφει απο κάτω 2 cores,2 threads..Με 2 πυρήνες και χωρίς hyper threading τρέχει και ο δικός μου στα 5,2 και χωρίς να ξεπεράσω τα 1,5 volt..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o [email protected] στο cb15 1362 cbus

 

 

 

Ιδιο score με τον 3960Χ που ειχα στα 5,3GHz... Στα 600ΜΗz η διαφορα του Sandy Bridge-E με τον Haswell... Ωραιο θα ηταν να ανεβαζαν ρολογια και οι Haswell το ιδιο  σχετικα ευκολα με τους Sandy Bridge....

post-281824-0-10889400-1428663202_thumb.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aν δείς είμαι με 1,31 vcore, τα 4,7 τα ανέβασα απο 4,6 με το ίδιο ρεύμα που το έχω 24/7 μέσα απο την εφαρμογή f-stream απλά αλλάζοντας multi, με ιnput volt 1.9, δεν μπήκα στο bios για να προσπαθήσω να φτάσω στο max clock. στην τελική ολοκαίνουριο ακριβό τσιπάκι  το λυπάμαι να το στραμπουλήξω ακόμα, και κάτι ενδιαφέρον η intel δινει tdp 140w εδώ στο stress test του aida 64

Sigmatauiotagammamuiotatauupsilonpiomicr  το max tdp με όλους τους πυρήνες στο 100%   στα 4,6 με 1,31 ρεύμα μετά απο ενα 20 λεπτο δεν ανέβηκε το tdp παραπάνω απο τα 135w, δεν ξέρω βέβαιa τι ακρίβεια έχει το sofware monitoring tou aida αλλά στις υπόλοιπες τιμές μια χαρά ακρίβεια έχει 

Επεξ/σία από looproll
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο νούμερο στο wprime (4,7ghz) {κατέβηκα επιτέλους κάτω από 6sec έστω και οριακά}.

δωσε αδελφε !!! τοχεις !! :-D

 

με το σαπιο μου !!! :cry: ( θελει φαι για να παιξει ψηλα)

post-238528-0-24900200-1428669190_thumb.jpeg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ultraex μπορεί να φταίει η μητρική και να μην πηγαίνει πιο πάνω. Όλα είναι πιθανά, ακόμα και ο επεξεργαστής να μην είναι καλό κομμάτι. Απλά μου έχει μείνει η ιδέα, ότι οι asus έχουν καλύτερες δυνατότητες στο overclock ενώ οι gigabyte από την άλλη είναι πιο ποιοτικές. Τι κάνει το ρημάδι το marketing πάντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δωσε αδελφε !!! τοχεις !! :-D

 

με το σαπιο μου !!! :cry: ( θελει φαι για να παιξει ψηλα)

attachicon.gifimage_id_1203801.jpeg

 Όχι και σαπάκι,το εργαλείο σπέρνει.Οι 4790K γενικά τα 4,8ghz τα έχουν με σχετικά καλό vcore.Από εκεί και πάνω (οι πλειοψηφία) θέλουν φαϊ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναλέω για Haswell τα 1.5 είναι σχεδόν insta-kill. Αλλο τα 1.5 σε AMD και άλλο σε 22nm intel.

 

Απλά το λέω, διότι δεν είναι ασφαλές ούτε για benchmarks μακροπρόθεσμα (λίγες μέρες δλδ)

http://www.overclock.net/t/1402493/is-she-dead-4770k

 

Just my two cents :)

 

(Alldaynews πήγες σε Ιντελ? Αν ναι μεγείες! :D )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...