Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Όχι και σαπάκι,το εργαλείο σπέρνει.Οι 4790K γενικά τα 4,8ghz τα έχουν με σχετικά καλό vcore.Από εκεί και πάνω (οι πλειοψηφία) θέλουν φαϊ...

ενταξει το σαπακι το ανεφερα για κανουμε και λιγη πλακα ετσι

σιγουρα δε εχεις λαθος σε αυτα που λες απλα για τα 4.7 παιζω 1-28-1.30 τα παντα ολα

 απο κει και πανω υπαρχει θεμα  θελει ενα σκασμο ρευμα για να παιξω τα βαρια bench  cinebench 11,5 -15- xtu -realbench κλπ

και σε γενικες γραμμες δε παιζω πανω απο 4.7 λογω του αρκετου ρευματος κανα πολυ γρηγορο bench ετσι για να λεω οτι παιζω ψηλα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1768

  • ultraex2003

    1480

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Ξαναλέω για Haswell τα 1.5 είναι σχεδόν insta-kill. Αλλο τα 1.5 σε AMD και άλλο σε 22nm intel.

 

Απλά το λέω, διότι δεν είναι ασφαλές ούτε για benchmarks μακροπρόθεσμα (λίγες μέρες δλδ)

http://www.overclock.net/t/1402493/is-she-dead-4770k

 

Just my two cents :)

 

(Alldaynews πήγες σε Ιντελ? Αν ναι μεγείες! :D )

Μπααααααα πιστός Amd.Περιμένω μήπως βγάλει κάτι καινούργιο η οι καινούργιοι επεξεγαστές της intel σε 1151 είναι κάτι διαφορετικό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω στα 4.7 ειμαι με 1,275 ρευμα χωρις να πειραξω τιποτα απο τις υπολοιπες ρυθμισεις του bios (περα τ'οτι εκλεισα μια ρυθμιση απο το cpu configuration που μου διαφευγει το ονομα)

 

Χωρίς τίτλο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει το σαπακι το ανεφερα για κανουμε και λιγη πλακα ετσι

σιγουρα δε εχεις λαθος σε αυτα που λες απλα για τα 4.7 παιζω 1-28-1.30 τα παντα ολα

 απο κει και πανω υπαρχει θεμα  θελει ενα σκασμο ρευμα για να παιξω τα βαρια bench  cinebench 11,5 -15- xtu -realbench κλπ

και σε γενικες γραμμες δε παιζω πανω απο 4.7 λογω του αρκετου ρευματος κανα πολυ γρηγορο bench ετσι για να λεω οτι παιζω ψηλα!

 

Sweet spot ο 4790k έχει τα 4,6ghz-4.8ghz.Έχω δει και chipakia 4790K που από τα 4,6 και πάνω ξεκινάνε να τρώνε τα vcore σαν τα στραγάλια.Και εγώ τον δικό μου στα 4,7 τον περιστρέφω καθημερινώς με 1,27 (δροσερά και safe).Επομένως έχουμε ένα μέτριο προς καλό chipaki.Υπάρχουν βέβαια και παιδιά μέσα στο forum που τους έκατσε λαχείο και έχουν τα 4,8ghz με 1,21 (τα λεγόμενα golden chips).Έχω δει και benchareis και με 1,5+ vcore.Μην τον ζορίζεις τόσο.Καλά είναι τα νούμερα αλλά μπορεί να πάθει καμιά ζημιά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω στα 4.7 ειμαι με 1,275 ρευμα χωρις να πειραξω τιποτα απο τις υπολοιπες ρυθμισεις του bios (περα τ'οτι εκλεισα μια ρυθμιση απο το cpu configuration που μου διαφευγει το ονομα)

 

σιγουρα περνας τα βαρια bench τυπου realbench cinebench 15 -11.5 κλπ εκει  με αυτο το ρευμα και τις  μνημες πχ να ειναι 2400αρες

γιατι τα αλλα bench τα πιο ελαφρια τα περναω και γω εκει ανετα  στα βαρια θελει να παω 1.30

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπααααααα πιστός Amd.Περιμένω μήπως βγάλει κάτι καινούργιο

 

Μακάρι να βγάλει (για να ξαναγυρίσω στο στρατόπεδο των κόκκινων) γιατί στο overclockability είναι τέρατα!!!

Σκέψου να βγάλουν έναν στα επίπεδα I7 και να σηκώνουν vcore αλλά Fx.Πόλεμος θα γίνει!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...