Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://oc-esports.io/#!/round/roadtopro_challenger_season1_division4_round2

 

Θελω μια καλυτερη καρτα να ανεβω λιγο βαθμους θα με δανισει κανενας :P

'Οτι είπε ο TASOS. Τα WIN 8-8.1 και 10 δεν επιτρέπονται για το HWBOT.ORG.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω να μπω κανα δυο χρονια στο hwbot επρεπε να υπαρχει καποια προειδοποιηση οχι να το φανταστω  ουτε να μου το πουνε κατα τυχη... Ας τα σβησουν τι ειχαμε τι χασαμε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό πάντα διαβάζουμε τους κανόνες ειδικά αν έχουμε πολύ καιρό να μπούμε κάπου.

 

1.6 – WINDOWS 8 RESTRICTIONS

 

Due to severe validity problems with the Windows8 real time clock (“RTC”), not all benchmarks results achieved with Windows8 can be trusted. The main problem lies with the RTC being affected when over- or underclocking under the operating system. The operating system uses the RTC as reference clock, and benchmarks use it to reference (benchmark) time. Refer to our original coverage article for more detailed information. The restrictions for Windows 8 due to the RTC bug can be found below.

  • All new Windows 8 Benchmark Results will be blocked, including for on-going competitions
  • Existing Windows 8 based benchmark submissions will be blocked if seemingly out of line or world record or top score.
  • Existing Windows 8 based benchmark submissions will not be blocked or removed if they don’t meet the requirements above
  • Existing Windows 8 based benchmark submissions will not be blocked or removed if they were made on an AMD system (New ones will be clocked)

Exceptions to the Windows 8 rule:

  • non-overclockable notebooks may be used in combination with Windows 8
  • 3DMark and PCMark runs on Windows 8 if an ORB Link is included, and SystemInfo 4.20 (unofficial download) is used.
  • Intel XTU from v4.2.0.8 and up
  •  και το ίδιο ισχύει και για τα WIN 10.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποια μιλας βρε συ για πιο λογο να μου τα σβησουν δεν εχουν κατι εκτος αν λες για αυτα που δεν εχουν φωτο του συστηματος , αυτα δεν με νοιαζουν ας τα σβησουν δεν ειναι για τπτ ...

 

Σου έγραψα στο hwbot , να τσεκάρεις τη σελίδα με τα benchmarks και τους κανόνες τους.

 

Πολύ περιεκτικά , θα σου γράψω εδώ ότι , επείδή σε βλέπω και κάνεις κέφι τα bench ... βρές ένα δίσκο και κάνε dual boot με WindowsXP και Windows7 ... και λιώσε στα bench (και καλύτερα νούμερα θα βγάλεις σε αρκετά bench)

 

Τα windows 8 , 8.1 , 10 (με συγκεκριμένες εξαιρέσεις) δέν επιτρέπονται λόγω του rtc bug.

http://hwbot.org/news/9824_breaking_windows_8_benchmark_results_no_longer_accepted_at_hwbot/

Εχω να μπω κανα δυο χρονια στο hwbot επρεπε να υπαρχει καποια προειδοποιηση οχι να το φανταστω  ουτε να μου το πουνε κατα τυχη... Ας τα σβησουν τι ειχαμε τι χασαμε ...

 

Εγώ επειδή είμαι αρχηγός στην ομάδα , έχω κάποια ενημέρωση και βλέπω ότι στην "έχουν στήσει".

Κάτι Γερμανοί και Γάλλοι , σου έχουν κάνει ήδη report αρκετά από τα αποτελέσματα σου και είναι θέμα χρόνου να στα κατεβάσουν.

 

Είναι κρίμα γιατί , έχεις πολύ καλό setup , και μεράκι.

Φαίνεται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ ηταν δυσκολο να βαλουν στο submission μια προειδοποιηση? Δεν ειναι ολοι world recordman .Εγω την πλακα μου κανω δεν θα κατσω να ψαξω ολο το site για να βρω τους κανονες τεσπα τι να κανουμε... Εντομεταξυ ο λογος ειναι λιγο χαζος .

 

Κοιτα να δεις φιλε Τασο , εγω το κεφι μου το εκανα , ειδα που μπορω να φτασω σε σχεση με αλλα παιδια  οκ αυτο ητανε . Δεν με πειραζει να τα σβησουν ουτως η αλλως θα εξαφανιστω παλι για κανα δυο χρονακια Δεν παιζει να καθομαι να βαζω win 7 για το HWbot. Και επειδη εισαι και μελος της ομαδας τοσα χρονια ενα competition με ισους ορους δεν εχουν κανει , μεγαλο λαθος .. Αερα με αερα , νερο με  νερο ss me ss και ου το καθεξις... Εκει φαινεται το ποσο καλα μπορεις να κλοκαρεις , μπορει καποιος να μην εχει τα φραγκα για υδοψυξη και αζωτα αλλα να εχει καλο χερι γτ να πηγαινει χαμενος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς εμένα με κόβουν πολύ οι μνήμες.Μόλις πάω να τις βάλω στα 1800mhz τζίφος.Η δεν ξέρω να τις ρυθμίσω σωστά ώστε να ανεβάσουν συχνότητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ ηταν δυσκολο να βαλουν στο submission μια προειδοποιηση? Δεν ειναι ολοι world recordman .Εγω την πλακα μου κανω δεν θα κατσω να ψαξω ολο το site για να βρω τους κανονες τεσπα τι να κανουμε... Εντομεταξυ ο λογος ειναι λιγο χαζος .

 

Κοιτα να δεις φιλε Τασο , εγω το κεφι μου το εκανα , ειδα που μπορω να φτασω σε σχεση με αλλα παιδια  οκ αυτο ητανε . Δεν με πειραζει να τα σβησουν ουτως η αλλως θα εξαφανιστω παλι για κανα δυο χρονακια Δεν παιζει να καθομαι να βαζω win 7 για το HWbot. Και επειδη εισαι και μελος της ομαδας τοσα χρονια ενα competition με ισους ορους δεν εχουν κανει , μεγαλο λαθος .. Αερα με αερα , νερο με  νερο ss me ss και ου το καθεξις...

 

Το έχουν καταλάβει το λάθος τους.

 

Για αυτό πλέον έχουμε βασικές αλλαγές στη δομή του hwbot.

 

Πλέον υπάρχουν ειδικά competitions για αρχάριους ... για ψύξη μόνο με αέρα ... με οροφή ταχύτητας σε cpu's κλπ κλπ

Βάζουν δώρα μόνο για συμμετοχή στους διαγωνισμούς (ανεξάρτητα από την τελική κατάταξη) και πολλά άλλα.

 

Κρίμα που θές να το σταματήσεις ήδη.

Είχες πολλά να δώσεις άν ήθελες και έκανες κέφι.

 

Δέν πειράζει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς εμένα με κόβουν πολύ οι μνήμες.Μόλις πάω να τις βάλω στα 1800mhz τζίφος.Η δεν ξέρω να τις ρυθμίσω σωστά ώστε να ανεβάσουν συχνότητα

 

Ποιες μνημες εχεις ? πως τις ανεβαζεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οι μνήμες στη μιά πλευρά τους , έχουν ένα ταμπελάκι.

Πές μου τί version γράφει πάνω ή στείλτο μου σε pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Off topic αλλά όταν ακούω windows 8 με πιάνει κάτι.

Βάζω Archage να παίξω παπαλα το ts με push to talk

Βάζω να παίξω προχτες σε win8 φορητό παπαλα το touchpad, στο άλλο φορητό με 7 παίζει κανονικά.

Να πω για την H100i που θέλει πείραγμα στην registry; Άντε τώρα το ξέρω πριν όμως εψαχνα να βρω γιατί δεν δουλεύει.

Απο που να αρχίσω και που να τελειώσω...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καπου θα σου εχει στo bios στην καρτελα για τις μνημες επιλογες για τα προφιλ ,defaul profile 1 ,2.. καπως ετσι, και θα σου δειχνει αναλογα τα volts η το διαιρετη. Ανεβασε τους και το ρευμα γυρω στο 1.65 -1.7 ,ανεβασε τον διαιρετη οσο παει και χαλαρωσε τα timmings για αρχη για να δεις που μπαινει πχ 12-13-14-32 kai 2T

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκουχου γκουχου φολες γκουχου γκουχου.

 

No offense έτσι; Αλλιώς το παίρνω πίσω ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Taso είναι το 2ο μηχάνημα του μικρού. Και όταν είναι σπίτι κάνει κατάληψη στο δικό μου ;)

Αυτός είναι και ο μόνος λόγος που το βιάζομαι. Δυο μήνες κοντά χωρίς main είναι κάπως.... και περιμένω να ασχοληθω λίγο όταν επιστρέψω.

 

Δύσκολη κατάσταση , σε καταλαβαίνω απόλυτα.

Ευτυχώς ο δικός μου , έχει κολλήσει στο LoL , οπότε την έβγαλα φτηνά , με ένα pc της πλάκας.

:-D

 

 

Skylake εεεεε??????Να δούμε και σε τι τιμές θα έρθουν οι ουρανολίμνες(Skylake)To κακό είναι πως αργούν οι νέοι Amd το κέρατο μου

 

Ασε , τους νέους AMD , ακόμη και οι Zen , δέν θα σου προσφέρουν αυτό το ΜΠΑΜ που θα σου δώσει ο skylake.

 

Skylake , λέεμεεε :X

Αν είσαι τυφλός , θα βρείς το φώς σου.

Αν δέν ξέρεις να οδηγάς , παίρνεις δίπλωμα κατευθείαν.

 

Ολα αυτά , στο καπάκι.

Με το που σκάς τα λεφτά στο ταμείο , το Σεπτέμβρη.

 

λολ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...