Προς το περιεχόμενο

Insomniac's Desks Pictures thread


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, SabotazNic είπε

https://www.leroymerlin.gr/gr/xuleia/takoi-sanides/kadronia/tavla-trapeziou-apo-elato-m200xp80cm-pahous-32mm-80704427

200x80x3.2 Ειχα παρει ποδι απο ικεα να βαλω στην μεση, αλλα βλεπω δεν νιωθει με αυτο το παχος και το αφησα εκτος.

Το μονο που θα αλλαζα ειναι να αγοραζα απο το lidl νωριτερα το τριβειο ωστε να φυγει αυτη η γιαλαδα που εχω μετα απο 2 χερια βερνικι 😛 

Να φανταστώ δεν υπάρχει λίγο πιο κοντό στο πλάτος; Ψάχνω κάτι να αντικαταστήσω το "παιδικό" γραφείο που έχω εδώ και 20+ χρόνια ( ένα neoset με συρταράκι διαστάσεων Πλάτος 90Χ Βάθος 45 + συρταράκι 80 x 45 ). Ο χώρος που θα το βάλω θα χωράει 120 σε πλάτος. Βάθος ψάχνω όπως και το δικό σου 70 με 80.

Spoiler

[ να ανοίξω θέμα άραγε; ]

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Να φανταστώ δεν υπάρχει λίγο πιο κοντό στο πλάτος; Ψάχνω κάτι να αντικαταστήσω το "παιδικό" γραφείο που έχω εδώ και 20+ χρόνια ( ένα neoset με συρταράκι διαστάσεων Πλάτος 90Χ Βάθος 45 + συρταράκι 80 x 45 ). Ο χώρος που θα το βάλω θα χωράει 120 σε πλάτος. Βάθος ψάχνω όπως και το δικό σου 70 με 80.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

[ να ανοίξω θέμα άραγε; ]

 

Leroy κοβεις γενικα ο,τι θες επι τοπου στο καταστημα. Βαθος θα πηγαινα τουλαχιστον σε 60αρι, αν οχι οπως ειναι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 1/8/2022 στις 7:36 ΜΜ, gotthard είπε

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Τελικά επειδή με ζόρισε το οικονομικό, πήρα την επιφάνεια Trotten 1.60 χ 0.80 και με το λευκό χρώμα κάνει ωραία αντανάκλαση το φως της Govee που βγαίνει απο την tv. Με μια συρταριέρα Billy , δυο πόδια  και την σιδεριά για την διαχείριση καλωδίων, μου βγήκε 159ε. 

295436256_5536298096392789_3019475877625063270_n.jpg

κάτω δεξιά η ηχομπάρα τι/ποια είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, omega είπε

Τα πόδια/συρταριέρα  που πήρες, εχεις κάποιο λινκ και διαστάσεις ?

 

https://www.ikea.gr/proioda/grafeia/epifaneies-podia-grafeion/podia-vaseis-grafeiou/adils-podi/70217973

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, gotthard είπε

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να κάνω και εγώ κάτι παρόμοιο σύντομα και στα ξαφνικά πετάγονται πολλές ερωτήσεις. Το έψαξα λίγο το θεμα και βλέπω οτι μερικά άτομα που έκαναν το ίδιο εγχείρημα είχαν θέμα με την επιφάνεια του ξύλου να βουλιάζει λίγο στην μέση έχοντας βάλει μόνο 4 πόδια σε κάθε γωνία και όχι αλλο 1 πεμπτο στο κέντρο.

Πως την στερέωσες την συρταριέρα με την επιφάνεια ξύλου ? Βιδωμένη ή κάποιο άλλο τρόπο ?
Επίσης πόσο σταθερά είναι στην αντοχή του  χρόνου τα ίδια πόδια που πήρες και εσυ αλλα το αλλο μοντελο με το ρυθμιζόμενο ύψος ?

Επεξ/σία από omega
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απλά την ακουμπάς πάνω. Μπορείς να πάρεις αντιολισθητικα αυτοκόλλητα μόνο. 

Ναι, στις επιφάνειες του ικεα έχει θέμα χωρίς στην μέση. Η μοριοσανιδα δεν είναι και το καλύτερο υλικό για γέμισμα, οπότε με συνεχόμενο βάρος οθόνης, μονάδας, και αν ακουμπάς όταν παίζεις, κάποια στιγμή θα δεις κάμψη στην μέση. 

Για τα χαρακτηριστικά του, και την τιμή του, απλά θα πήγαινα σε αυτήν την τάβλα από leroy που έχω ήδη. Αν δεν σου αρέσουν τα κύματα, την κόβεις επί τόπου στο κατάστημα. Στα + το μεγαλύτερο βάθος. 

https://www.leroymerlin.gr/gr/xuleia/takoi-sanides/kadronia/tavla-trapeziou-apo-elato-m200xp80cm-pahous-32mm-80704427

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/8/2022 στις 2:15 ΜΜ, gotthard είπε

Είναι της sonos - ikea και της σειράς Symfonisk 

το λευκό το βλέπω σε προσφορά από την ΙΚΕΑ. στα 79 από τα 119. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/8/2022 στις 10:58 ΜΜ, omega είπε

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να κάνω και εγώ κάτι παρόμοιο σύντομα και στα ξαφνικά πετάγονται πολλές ερωτήσεις. Το έψαξα λίγο το θεμα και βλέπω οτι μερικά άτομα που έκαναν το ίδιο εγχείρημα είχαν θέμα με την επιφάνεια του ξύλου να βουλιάζει λίγο στην μέση έχοντας βάλει μόνο 4 πόδια σε κάθε γωνία και όχι αλλο 1 πεμπτο στο κέντρο.

Πως την στερέωσες την συρταριέρα με την επιφάνεια ξύλου ? Βιδωμένη ή κάποιο άλλο τρόπο ?
Επίσης πόσο σταθερά είναι στην αντοχή του  χρόνου τα ίδια πόδια που πήρες και εσυ αλλα το αλλο μοντελο με το ρυθμιζόμενο ύψος ?

Η συρταριερα σε εμένα είναι βιδωμενη. Τις υπόλοιπες ερωτήσεις σου δεν μπορώ να τις απαντήσω μιας και για μένα είναι καινούργιο το γραφείο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έβαλα το κουτί στον τοίχο και άνοιξε όλο το δωμάτιο. Και να φανταστεί κανείς ότι δίσταζα.

 

IMG_20221016_122658_copy_1736x2312.jpg

Επεξ/σία από Zergoulini
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά ποια επιφάνεια έχετε δοκιμάσει απ' τα ΙΚΕΑ.

Γενικά ποια προτείνετε για επιφάνεια γραφείου και τι βάλατε για στήριγμα- πόδια?

Ψάχνω να βρω επιφάνεια από 120 μέχρι 140 μήκος και πλάτος Μαξ 65cm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Niiikoc είπε

Παιδιά ποια επιφάνεια έχετε δοκιμάσει απ' τα ΙΚΕΑ.

Γενικά ποια προτείνετε για επιφάνεια γραφείου και τι βάλατε για στήριγμα- πόδια?

Ψάχνω να βρω επιφάνεια από 120 μέχρι 140 μήκος και πλάτος Μαξ 65cm.

Δεν εχει και πολλες επιλογες σε αυτες τις διαστασεις, εκτος αν σου αρεσει κανενας μεγαλο παγκος και τον κοψεις.

Για ποδια, παλι απο εσενα εξαρταται. Εχει τα απλα με 5-6 ευρω, αλλα μπορεις να βαλεις στην μια μερια συρταριερα alex και στην αλλη ποδια, ή το ξυλινο ποδι με το ραφι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Δεν εχει και πολλες επιλογες σε αυτες τις διαστασεις, εκτος αν σου αρεσει κανενας μεγαλο παγκος και τον κοψεις.

Για ποδια, παλι απο εσενα εξαρταται. Εχει τα απλα με 5-6 ευρω, αλλα μπορεις να βαλεις στην μια μερια συρταριερα alex και στην αλλη ποδια, ή το ξυλινο ποδι με το ραφι

Γενικά και γραφείο έτοιμο θα κοιτούσα να έχεις κάτι στα υπόψιν σου.

Η Alex συρταριερα νομίζω ότι είναι ακριβή γι'αυτό που προσφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...