Προς το περιεχόμενο

Crysis 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για την ακρίβεια, στις μέρες μας, ο Publisher είναι υπεύθυνος 99% για το τελικό προιόν. No Publisher, No Money, απλά τα πράγματα.

 

Εξαίρεση αποτελούν κάποια studio που είτε είναι και publisher, είτε έχουν αποκτήσει τέτοιο reputation έναντι των μεγάλων publisher που (οι δεύτεροι) απλώς τους εμπιστεύονται και δεν τους βάζουν το μαχαίρι στο λαιμό. Βλέπε Blizzard, Valve, DICE (τολμώ να πω) κτλ

 

PS: Ωραίο sig Obsidian, άντε να βγει remastered έκδοση τον Φλεβάρη γιατί τέτοια παιδικά-διαμάντια δεν πρέπει να ξεχνιούνται ;)

Ετσι ακριβως.

 

Απο εκει φαινεται κιολας και η ποιοτητα του Publisher. Για παραδειγμα η Bethesda αφησε την Human Head Studios να πραξει οπως ηθελε για το Prey 2.

 

Aν ο Publisher φοραει παρωπιδες τοτε τον λογο εχει το ποσο καταξιωμενος ειναι ο Dev. Π.χ. η Zenimax πως θα εβαζε χερι στην id?

 

P.S. Ειναι απο τις πιο αγαπημενες μου ταινιες και παρολο που ειναι κινουμενο σχεδιο ειναι πολυ πιο σοβαρη απο πολλες ταινιες. Επισης ειχα την εντυπωση οτι θα εβγαινε τον Οκτωβριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

P.S. Ειναι απο τις πιο αγαπημενες μου ταινιες και παρολο που ειναι κινουμενο σχεδιο ειναι πολυ πιο σοβαρη απο πολλες ταινιες. Επισης ειχα την εντυπωση οτι θα εβγαινε τον Οκτωβριο.

[offtopic] έτσι μου είχανε πει όταν ρώτησα σε ένα video club, είναι και κάποια άλλα κλασσικά παιδικά της disney που θα επανακυκλοφορήσουν (lion king, η λαίδη & ο αλήτης, πεντάμορφη & το τέρας -βγήκε πρόσφατα- κτλ κτλ). Το Lion King ανήκει στη χρυσή εποχή της Disney Studios, δυστυχώς και αυτή όπως και τα υπόλοιπα studios του hollywood πλέον βγάζει παιδικά που μετά την πρώτη εντύπωση (αν υπάρχει), τα ξεχνάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι εννοείτε αυτό που λέτε και συμφωνώ..

Την πινελιά όμως την βάζει αυτός που φτιάχνει το παιχνίδι,και βλακεία κάθε publisher να επεμβαίνει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά ό,τι είπε ο προλαλήσας, και για τα γραφικά ρε παίδιά που ενθουσιαστήκατε... ποια γραφικά, αφού στην τελική κάθε τρεις & λίγο πρέπει να γυρνάς σε nanovision και τα βλέπεις όλα ασπρόμαυρα & blurry; :mellow:

 

Btw, να σημειώσω επίσης ότι φόρτωσα τα πάντα-όλα Ultra + Extreme Texture pack και με τον q9550 + 5850 (950/1200) έπαιζα smooth 50-60fps (vsync on, tesselation δεν βρήκα ρύθμιση στο CCC άλλα υποθέτω off). Σε κάποια σημεία έπεφτε στα 30-35, άλλα και εκεί παιζότανε. Στο 1 άπαξ και έβαζες ultra έπαιρνες το pc στο χέρι.

 

αν βάλεις directx 11 και όλα στο φουλ πίστεψέ με και πάλι το pc στο χέρι το παίρνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι εννοείτε αυτό που λέτε και συμφωνώ..

Την πινελιά όμως την βάζει αυτός που φτιάχνει το παιχνίδι,και βλακεία κάθε publisher να επεμβαίνει .

Μετά από κόμμα δεν μπαίνει ''και'' :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά εχω πρόβλημα με την εγκατάσταση ξεκινάω να κάνω install το Crysis_2_DX11_Pack ομως το πατσακι ψάχνει μόνο στον C: εγω το παιχνίδι το εχω στον H: και μου βγάζει error έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα με εμένα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βάλεις directx 11 και όλα στο φουλ πίστεψέ με και πάλι το pc στο χέρι το παίρνεις...

τι να σου πω ρε φίλε, ψέμματα μεταξύ μας θα λέμε, Ultra όλα + High Res Texture pack σε 1680x1050 Dell 2209wa (eIPS) και το τέλειωσα smooth. Αν ήταν unplayable, προφανώς θα τα χαμήλωνα. Η 5850 είναι dx11... μόνο για το tesselation δεν βρήκα ρύθμιση στο CCC 11.6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δουλέψει η επιλογή AMD Optimized πρέπει να έχουμε εγκατεστημένα τα CAP profiles....

να ανεβάσω screenshot;

 

btw, σε κανένα παιχνίδι δεν έχω χρησιμοποιήσει caps (εκτός αν τα βάζει μόνο του το ccc)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...