Προς το περιεχόμενο

Crysis 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια, επαιξα αποψε και εκανα μια παραξενη παρατηρηση...

Στο very high, τα γραφικα ηταν ΠΟΛΥ ανωτερα του ultra με το συστημα της υπογραφης μου.

Και το Ultra με πηγαινε στα 25fps ενω very high, νερακι 60fps.....

Γιατι να συμβαινει αυτο....

Α κι επισης Dx11 μαζι με το high res texture pack ειλικρινα δεν κανουν καθολου μεγαλη διαφορα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω εγκαταστησει το high texture pack αλλα οταν παω στα settings ειναι απενεργοποιημενα και δεν μου επιτρεπει να τα ενεργοποιησω. πως θα τα ενεργοποιησω τα high textures?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω εγκαταστησει το high texture pack αλλα οταν παω στα settings ειναι απενεργοποιημενα και δεν μου επιτρεπει να τα ενεργοποιησω. πως θα τα ενεργοποιησω τα high textures?

 

αρκετά πιθανό θεωρώ επίσης να μη φτάνουν τα 512mb vram και να θέλει παραπάνω, για αυτό να μην ενεργοποιούνται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω εγκαταστησει το high texture pack αλλα οταν παω στα settings ειναι απενεργοποιημενα και δεν μου επιτρεπει να τα ενεργοποιησω. πως θα τα ενεργοποιησω τα high textures?

 

Η απάντηση είναι απλή, χρησιμοποιείς Windows XP (κοινώς DX9). Γι αυτό δεν σου ενεργοποιούνται. Δεν έχει να κάνει με το πόση μνήμη έχει η 8800 ή το αν είναι αδύναμη κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απάντηση είναι απλή, χρησιμοποιείς Windows XP (κοινώς DX9). Γι αυτό δεν σου ενεργοποιούνται. Δεν έχει να κάνει με το πόση μνήμη έχει η 8800 ή το αν είναι αδύναμη κάρτα.

 

 

δεν εχω μονο xp εχω και windows 7 ultimate 64 bit. εχω 2 σκληρους δισκους στο pc ο ενας εχει xp sp3 32 bit και ο αλλος 7 64 bit. το δοκιμασα στα 7 και δεν ειναι ενεγοποιημενα. Θα δοκιμασω να ξαναεγκαταστησω το dx11 να δω μηπως δουλεψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηδη μου στοιχισε 475 ευρω η αναβαθμιση που εκανα πριν 1 μηνα( cpu ram montherboard hdd). δεν εχω χρηματα να παρω και νεα καρτα τωρα. Πηρα εναν πολυ καλο επεξεργαστη ( core i5 2500k 3,3 ghz) αρκετη και γρηγορη μνημη 4 gb ddr 3 1600 mhz και πολυ καλη μητρικη (Asus p5 p67 le) Επειδη ο λογος που εκανα την αναβθαμιση ηταν το βραχυκυκλομα που εγινε και εκαψε τις θυρες usb ετσι αναγκαστικα εκανα αναβθμιση καθως δεν μπορουσα να βρω μητρικη μια και ηταν 5 ετιας το κομπιουτερ. Ετσι αποφασισα να κανω μια οσο το δυνατον οικονομικη γινεται αναβαθμιση καθως οπως ειπα δεν ημουν προετοιμασμενος για μεγαλα εξοδα κτλ. Γι αυτο κρατησα την 8800 αφου ηταν το μονο κοματι απο το κομπιουτερ που ειχα τοτε που θα μπορουσε να δουλεψει σε νεα μητρικη. Καποια στιγμη θα την αλλαξω δεν ξερω ομως ακομα ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έχεις 64bit OS (και αφού σε αφήνει να ενεργοποιήσεις τα Ultra settings) θα έπρεπε να σου δουλεύει. Η μόνη περίπτωση που δεν σε αφήνει να ενεργοποιήσεις το High Resolution Texture Pack είναι όταν χρησιμοποιείς 32Bit OS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έχεις 64bit OS (και αφού σε αφήνει να ενεργοποιήσεις τα Ultra settings) θα έπρεπε να σου δουλεύει. Η μόνη περίπτωση που δεν σε αφήνει να ενεργοποιήσεις το High Resolution Texture Pack είναι όταν χρησιμοποιείς 32Bit OS

κατεβασα το dx11 και το ξαναεγκατεστησα. Το λειτουργικο ειναι 64 bit το ειδα στον πινακα ελεγχου. Ωστοσο το προβλημα δεν διορθωσηκε. Βασικα οπως και πριν ετσι και τωρα η επιλογη High resolution textures υπαρχει στα advanced graphic options του παιχνιδιου αλλα δεν μου επιτρεπει να τα ενεργοποιησω. Οσα κλικ και να κανω παραμενει απενεργοποιημενο! Δεν ξερω τι αλλο να κανω. εχω δοκιμασει τα παντα! Δεν δικιαολογειται με τοσο δυνατο pc να αντιμετωπιζω τετοια προβληματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...