Προς το περιεχόμενο

Crysis 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τουλαχιστον δεν ειναι %^%$metro 2033,μια χαρα το τρεχω το crysis dx11 1080p maxed out με 50-60 fps και κατα προσωπικη αποψη εχει 2 φορες πιο eyecandy απο το metro.

 

Οχι ρε συ απεχει πολυ απο metro .Μεχρι στιγμης πολυ κατωτερο απο metro και crysis 1 ,κατεβαζω ομως το high textures pack για να εκφερω πιο σωστη γνωμη για τα textures.Η πλακα ειναι οτι ειναι ανεξηγητα βαρυ αλλα το παιζω γυρω στα 60 avg ,ενταξει αλλα δεν εχει να λεει κατι αυτο γιατι σε full combat scenes μπορει να χτυπησει και 30 -40 fps .Απλα ειναι ανεξηγητα βαρυ γιατι δεν αντικατοπτριζεται αυτο σε ποιοτητα αναλογη οπως πχ στο metro .

Τhanos εχει και high res texture pack ? Τωρα ειδα οτι εχεις και εσυ την 680.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

benchmark3.png

 

Το τελευταιο το ετρεξα σε 1 loop για να συμφωνει με τα benchmark που μου εστειλε ο Τhresh επειδη και εκει το τρεχουν 1 loop .Εβγαλα 63,1 avg ,στο guru3d ειχαν 63...Noμιζω ενταξει ειμαι .Τωρα και με ενα πιο δυνατο επεξεργαστη ή πιο ψηλα χρονισμενο αντε να κερδισεις 1-2 fps δεν νομιζω παραπανω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λες..

Τα 70 τα περνάς άμα τον πας στα 4Ghz π.χ

 

Και στα Minimum θα βελτιωθεί αρκετά..

 

Edit: Γράψε λάθος, νόμιζα τον είχες Stock τον CPU.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λες..

Τα 70 τα περνάς άμα τον πας στα 4Ghz π.χ

 

Και στα Minimum θα βελτιωθεί αρκετά..

 

Edit: Γράψε λάθος, νόμιζα τον είχες Stock τον CPU.

 

Ναι εννοω απο τα 3,9 που ειμαι τωρα ,γιατι μην βλεπεις το tool που λεει 3.7 ...Με base clocκ 170 ειμαι και turbo on και χωνεται στα 3,9 με Χ23.Απλα δεν μπορω να παω παραπανω γιατι ηδη ειμαι 1.32500V στον cpu και δεν ειμαι και σταθερος γιατι στις ιδιες ρυθμισεις μετα απο λιγη ωρα στο bf3 πεταει bsod .Κανονικα τον χρονιζω εκει που λεει η υπογραφη μου απλα τωρα ηθελα να δω ποσο παραπανω μπορω να παρω .Ειναι βλεπεις και η πρωτη εκδοση 940 που κλοκαρεται πιο δυσκολα και απο τον 920 δηλαδη σε πιο ψηλα ρευματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Crysis 2 Maximum Edition Revealed and coming on Steam

 

Now here is a nice surprise. A couple of days ago, Electronic Arts has revealed the contents of Crysis 2 Maximum Edition and nobody took notice about it. According to the publisher, this edition will feature 4 Limited Edition unlocks, as well as both the Retaliation and Decimation packs. Not only that, but this edition will hit Valve’s digital distribution service, Steam...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπών έχω κατεβάσει την crysis 2 mod sdk και έχω κάνει full update στο crysis 2 και στην cryengine 3 και μου βγάζει το παρακάτω error τι να κάνω help!!!!!! εγώ πιστεύω ότι φταίει ότι δεν είναι στο C δίσκο το crysis 2 και το έχω στον K γιατί κάνει unpacket στα αρχεία στο C όμως και όχι στον Κ αλλά με τα βγάζει το error

 

post-234554-0-74140500-1338667141_thumb.jpg

 

κανεναςςςςςςςςςςςςςςςςςςς βοήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε γίνεται να κάνεις copy-paste τα αρχεία του sdk απο το C στο K?Αν θες, δοκίμασέ το αλλά δεν έχω ιδέα αν θα δουλέψει :P.

 

Ένα άλλο που μπορείς να δοκιμάσεις είναι να κάνεις ένα re-install το παιχνίδι κρατώντας το original path.Αν μπορείς βάλτο στο δίσκο C, αλλιώς βάλτο στο Κ αλλά μην αλλάξεις τα υπόλοιπα.Δηλαδή να γράφει κάτι σαν Κ:\Program Files:\Εταιρία:\Crysis 2.

 

Το παιχνίδι είναι αυθεντικό?Ρωτάω γιατί σκέφτομαι μήπως δημιουργεί πρόβλημα το crack.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε γίνεται να κάνεις copy-paste τα αρχεία του sdk απο το C στο K?Αν θες, δοκίμασέ το αλλά δεν έχω ιδέα αν θα δουλέψει :P.

 

Ένα άλλο που μπορείς να δοκιμάσεις είναι να κάνεις ένα re-install το παιχνίδι κρατώντας το original path.Αν μπορείς βάλτο στο δίσκο C, αλλιώς βάλτο στο Κ αλλά μην αλλάξεις τα υπόλοιπα.Δηλαδή να γράφει κάτι σαν Κ:\Program Files:\Εταιρία:\Crysis 2.

 

Το παιχνίδι είναι αυθεντικό?Ρωτάω γιατί σκέφτομαι μήπως δημιουργεί πρόβλημα το crack.

 

κοίτα το error ενώ έχω κάνει pacth

post-234554-0-56611600-1338715908_thumb.png

 

δεν είναι αυθεντικό αλλά δεν το έχω crackari μόλις πάω να κάνω install σε αυτήν....Το άλλο που έκανα αλλά δεν δούλεψε ήταν ότι έκανα extra στο exe στης sdk είχε πολλούς installer μέσα αλλά κανένας δεν δούλεψε...... :shock: :shock: :shock: τι να κάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...