Προς το περιεχόμενο

Crysis 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε σύστημα με win7 64x c2d e6600, 4gb ram και 8800gtx, το παιχνίδι τρέχει αρκετά καλά.

 

Mε graphics στο hardcore στα 1680x1050 και με r_motionblur 0, έχω 20-25fps.

Mε graphics στο advanced σε χαμηλότερες αναλύσεις έχω 35+ fps.

 

Το μόνο που με παραξένεψε ήταν πως η 8800gtx ανέβηκε στους 93c!!! :o

 

Να ελπίζω σε περαιτέρω optimization τόσο από άποψη fps όσο και θερμοκρασίας; :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

meaning? (καταραμένοι αγγλικοί χαρακτήρες)

 

Συγνώμη! Αγγλικός είναι ο τρόπος που σκέφτεσαι, οι χαρακτήρες μια χαρά Ελληνικότατοι είναι :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σύστημα με win7 64x c2d e6600, 4gb ram και 8800gtx, το παιχνίδι τρέχει αρκετά καλά.

 

Mε graphics στο hardcore στα 1680x1050 και με r_motionblur 0, έχω 20-25fps.

Mε graphics στο advanced σε χαμηλότερες αναλύσεις έχω 35+ fps.

 

Το μόνο που με παραξένεψε ήταν πως η 8800gtx ανέβηκε στους 93c!!! :o

 

Να ελπίζω σε περαιτέρω optimization τόσο από άποψη fps όσο και θερμοκρασίας; :lol:

Δε ξέρω για τα fps , πάντως η ψύκτρα της κάρτας σου έχει πιάσει κουβέρτα από σκόνη , οπότε καλύτερα να τη καθαρίσεις...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω για τα fps , πάντως η ψύκτρα της κάρτας σου έχει πιάσει κουβέρτα από σκόνη , οπότε καλύτερα να τη καθαρίσεις...:P

 

Όντως έχω κάτι μήνες να την καθαρίσω, θα το τσεκάρω αύριο :-D

 

Απλά είναι εντελώς fail ο σχεδιασμός της ψύκτρας και είναι παλουκάκι να την καθαρίσω εντελώς με το φυσητήρι :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με c2q6600 στα 3,6ghz (χρησιμοποιεί και τους 4 πυρήνες πάνω απο το 60%), με 8γιγα ραμ (το παιχνίδι ζητάει γύρω στο 1,5gb) και μια 4850 512mb στα 780/1150 παίζω hardcore που αντιστοιχεί στο high, σε ανάλυση 1680χ1050 και έχω 25+ fps που για crysis απο 20 και πάνω είναι playable (κυρίως για όσους δεν το παίζουν σαν fps, αλλά τους άρεσε να πηγαίνουν χαλαρά και να κοιτάνε τα τοπια και γενικότερα τα γραφικά, σκοτώνοντας χαλαρά όποιον ερχόταν μπροστά τους, οπως έκανα εγώ τουλάχιστον στα προηγούμενα crysis).

 

Aπο γραφικά , κυρίως όσων αφορά τα textures, έχω την εντύπωση ότι είναι χειρότερα απο το προηγουμενο crysis πάντα σε σχέση με την επιλογή very high του προηγούμενου, οποτε ακόμα έχω κάποιες ελπίδες μπας και δουμε τπτ.Βέβαια δεν έχει κάτι θολά-άκυρα textures που είχα κάποια βράχια στο προηγούμενο. Τον χειρισμό τον θεωρώ πολύ χειρότερο σε σχέση με το προηγούμενο, μάλλον επειδή προσπάθησαν να βολέψουν και αυτούς που παίζουν με gamepad. Ψιλοαπογοήτευση πάντως και δεν με βλέπω να ασχολούμαι ιδιαίτερα με το συγκεκριμένο τίτλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γραφικά είναι πολύ καλά με πολύ καλό performance τουλάχιστον στην beta build, ''λογικά'' η Final που θα είναι ''πιο'' Optimized θα τρέχει ακόμα καλύτερα και φυσικά θα έχει Dx11.

 

 

παντως τα γραφικα μου φαινονται ενα κλικ κατω απο το CRYSIS σε DX9 mode hardcore παντα...

 

τρεχει νερο σε 1920χ1080 το παιχνιδακι παντως...

 

...αλλα θελω να δω DX11 γιατι τα γραφικα δεν μου εκαναν κουκου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει όπως το βλέπει καθένας, το 2 για μένα είναι πιο ισορροπημένο το 1 είχε καλά δέντρα κλπ αλλά τα κτίρια ήταν gtp για παράδειγμα.

 

Περιμένω απάντηση από ένα παιδί να μου πει τις διαφορές που έχει το dx9 με το dx11.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει όπως το βλέπει καθένας, το 2 για μένα είναι πιο ισορροπημένο το 1 είχε καλά δέντρα κλπ αλλά τα κτίρια ήταν gtp για παράδειγμα.

 

Περιμένω απάντηση από ένα παιδί να μου πει τις διαφορές που έχει το dx9 με το dx11.

 

πιστευω οτι το DX11 θα αλλαξει το game....

 

Απλα το dx9 το εκαναν πιο ελαφρύ για το κοινό!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επαιξα και εγω το παιχνιδι. ειναι αρκετα καλο αν και beta με DX9, να δουμε πως θα ειναι με DX11 στην final. κολλησε και σε μενα σε ενα σημειο οπως αναφερουν οι περισσοτεροι αλλα το προβλημα λυθηκε κανοντας resume game και ετσι πέρασε απο εκείνο το σημείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://translate.google.com/translate?js=n&prev=_t&hl=es&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=es&tl=en&u=http://www.nicagamerz.com/v6/news/984/crysis-2-en-consolas-es-igual-a-low-settings-en-su-version-en-pc/

 

Λογικά όμως είναι ως εξής:

Gamer (Low)

Advanced (Medium)

Hardcore (High)

 

Το Very High θα ξεκλειδώνει με Dx11.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι Demo απλά βγήκε η Beta του Ιανουαρίου στο κοινό.

 

Η Beta εμπεριέχει ολόκληρο το Campaign αλλά κατά την ταπεινή μου γνώμη θα ήταν χαζό αν κάποιος το παίξει τώρα με τα bugs που έχει.

 

Όποιος έχει τόσο πολύ περιέργεια ας παίξει την πρώτη πίστα να πάρει μια ιδέα και να περιμένει την Final.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...